PRYMUSI SP 25
ROK SZKOLNY 2012/2013

 

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ

Zakończyły się zajęcia szkolne wypełnione intensywną pracą, ostatni dzwonek zapowiedział wytchnienie od codziennych obowiązków, a także więcej wolnych chwil na realizację pomysłów zazwyczaj odkładanych „na później”.

Kochani uczniowie! Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

ŻEGNAJ SZKOŁO – WITAJCIE WAKACJE!

Po raz pierwszy 28 czerwca uczniowie klasy 1a odebrali świadectwa promujące do klasy drugiej. Ale  w ostatnich tygodniach nauki mieli okazję wielokrotnie pokazać swoje umiejętności taneczne, wokalne   i recytatorskie. 18 czerwca zaprezentowali się rodzicom na spotkaniu z okazji Dnia Rodziny. Montaż słowno – muzyczno - taneczny  w ich wykonaniu bardzo  podobał się Mamusiom i Tatusiom.

UNIWERSYTET DZIECIĘCY NA WAKACJACH

Zakończył się pierwszy semestr działalności Uniwersytetu Dziecięcego. Nasi pierwszoklasiści od grudnia uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami rzeszowskich wyższych uczelni. Pierwsze spotkanie, to wyjazd do Ośrodka Szkolenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce. Uczniowie zwiedzali hangary, oglądali samoloty szkoleniowe, słuchali interesującego wykładu na temat sztuki latania.

UROCZYSTY APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

W dniu 27 czerwca 2013 r. odbył się uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego 2012/2013 – uczniowie klas IV-VI spotkali się z Dyrekcją i Nauczycielami. Pani Dyrektor Bożena Zięba dokonała podsumowania pracy w kończącym się roku szkolnym, a następnie zwróciła się do uczniów życząc im wspaniałych wakacji.

POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH

W dniu 24 czerwca 2013 r. w sali widowiskowej MDK odbyło się pożegnanie klas szóstych. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Rodzice, Dyrekcja i Nauczyciele, Pracownicy szkoły oraz zaproszeni Goście. Na scenie stanęli wszyscy uczniowie klas szóstych, od „a” do „d” – 78 absolwentów „dwudziestki piątki”: 30 dziewcząt i 48 chłopców. W strojach galowych wyglądali elegancko i dostojnie.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RZESZÓW-MOJE MIASTO

Uczniowie naszej szkoły – Arkadiusz Bujak z kl. VI c i Adrian Chorzępa z kl. VI b otrzymali wyróżnienia Miejskim Konkursie Rzeszów – moje miasto. Obu uczniów przygotowała mgr Barbara Maria Płodzień.

W dniu 19 czerwca 2013 r. zwycięzcy wraz ze swymi opiekunami-nauczycielami, zostali zaproszeni do Ratusza na uroczystą galę wręczenia nagród.

WIZYTA W EMPIKU

W dniu 14.06.2013r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz wychowawczynią oraz rodzicami uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Przecinek i kropka”. Zajęcia zostały przeprowadzone w salonie EMPIK w Galerii Rzeszów przy ul. Piłsudskiego. Pani Paulina Owczarek zabrała dzieci w niezwykłą podróż po świecie.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI „DNIA RODZINY”

W dniu 13.06.2013r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się jedna z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości – „Dzień Rodziny”. Z nikim nie jest tak beztrosko i radośnie, jak z rodzicami. To z mamą i tatą można przemierzać świat i odkrywać nowe przygody. Nikt lepiej nie pocieszy w chwilach smutku. To właśnie rodzice są najlepszymi powiernikami sekretów, kompanami i przyjaciółmi dla swych pociech.

V Miejski Konkurs Języka Angielskiego „Friendly UśmiechEnglish”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole już po raz piąty zorganizowano Miejski Konkurs Języka Angielskiego „FriendlyJEnglish” dla klas czwartych szkół podstawowych. Honorowy patronat nad Konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Do zmagań konkursowych przystąpiło 172 uczniów z 12 rzeszowskich szkół podstawowych.

MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „BIG BEN”

Tradycyjnie uczniowie klas szóstych wzięli w tym roku szkolnym udział w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego „Big Ben” organizowanym przez Gimnazjum nr 6 im. Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie. Do drugiego etapu Konkursu zakwalifikowało się sześciu uczniów naszej szkoły: Arkadiusz Bujak (6 c), Oleg Semenov (6a), Michał Lubas (6a), Rafał Szostecki (6b), Jakub Mularski (6b) oraz Piotr Ossoliński (6b).

OBÓZ JĘZYKOWY „Euroweek Szkoła Liderów”

W dniach od 05 do 09 czerwca 2013 roku 31 uczniów z klas 5a, 5b, 5c wzięło udział w obozie językowym „Euroweek Szkoła Liderów” zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w miejscowości Długopole Zdrój położonej niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim, uczyli się przewodzenia grupie, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA - „TU, GDZIE PRZESZŁOŚĆ MÓWI: DZIEŃ DOBRY”

Dnia 6 czerwca 2013 roku klasa 6d udała się na wycieczkę do podziemi rzeszowskiej Starówki. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest to turystyczna perełka. Okazuje się, że rzeszowska Podziemna Trasa Turystyczna została wyróżniona w konkursie Polskiej Organizacji Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2012.

POLSKA BIEGA

W niedzielę, 2 czerwca 2013, ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Bożeny Zięby, pani Anny Bacik i pani Kamili Lew, wyruszyła na bulwary rzeszowskie, aby wziąć udział w biegu organizowanym przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Rzeszowa.

ŚWIĘTO SZKOŁY – DZIEŃ PATRONA

28 maja społeczność Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia świętowała Dzień Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztu sztandarowego oraz wszystkich uczniów wraz z nauczycielami do kościoła pw. Bożego Ciała i MB z Lourdes, gdzie odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Henryka Wojtyły.

,,SZKOLNY PIKNIK RODZINNY - budujemy osiedlową wspólnotę" - 2013r.

28 maja 2013 w godzinach popołudniowych po raz trzeci w historii naszej Szkoły odbył się Szkolny Piknik Rodzinny. Uroczystego otwarcia dokonała mgr Bożena Zięba, dyrektor Szkoły Podstawowej  nr 25 w Rzeszowie. Zamierzeniem organizatorów było zaproponowanie obecnym i przyszłym uczniom, ich rodzicom oraz gościom pikniku wspaniałej zabawy w miłej i rodzinnej atmosferze.

„MODNY DROBIAZG DLA MAMY” - FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Miło jest nam zawiadomić o sukcesie uczennic naszej szkoły w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego – „Modny Drobiazg dla Mamy”. Podczas uroczystego podsumowania konkursu, w dniu 5 czerwca 2013 r., uczennice - Wiktoria Mularska otrzymała nagrodę, a Anna Górak wyróżnienie.

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO STADNINY KONI

W dniu 7 czerwca 2013r. dzieci wraz wychowawczynią J. Pięta, p. J. Garbaczewska i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Stadniny koni w Zabajce. Po przybyciu na miejsce na buźkach dzieci ukazał się uśmiech. Pierwszym punktem wycieczki był przejazd każdego dziecka na koniu.

Rozstrzygnięcie konkursu z języka niemieckiego dla klas IV

W dniu 27.05.13 odbył się konkurs z języka niemieckiego dla klas IV. Komisja oceniła prace i przedstawiła wyniki:

1. Miejsce Zuzanna Piróg IVa ...


Międzynarodowe Targi EKOGALA 2013

W dniach 24 – 26 maja 2013 r. w Rzeszowie odbywały się kolejne Międzynarodowe Targi Żywności i produktów Ekologicznych EKOGALA 2013. Istotnym ich elementem są seminaria dla dzieci i młodzieży, które przybliżają uczestnikom wiedzę na temat żywności ekologicznej. W tym roku wiodącym tematem Targów było pszczelarstwo, więc podczas seminariów prezentowano ciekawe zagadnienia związane z tym tematem

Rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej

W dniu 24 maja 2013 r. podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom trzech wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce związanej z pszczelarstwem. Organizatorem konkursów była nasza szkoła przy współpracy z Podkarpacką Izbą Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy.

Sukcesy naszych uczniów w wojewódzkich konkursach plastycznych

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. W dniu 24 maja 2013 r. podczas Międzynarodowych Targów EKOGALA 2013 w Rzeszowie nagrody i dyplomy za swoje prace odebrały...

Wręczenie nagród II EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
„ZAMIAST LAURKI – MAMA I TATA W TWÓRCZOŚCI DZIECI”

W dniu 23 maja 2013 r. w sali widowiskowej MDK odbyło się uroczyste wręczenie nagród II EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „ZAMIAST LAURKI – MAMA I TATA W TWÓRCZOŚCI DZIECI” zorganizowanego przez mgr M. Sierżęgę i mgr G. Wieczorek.

Sprawozdanie z przebiegu Międzyszkolnego Konkursu Muzycznego „Kuranty Miasta Rzeszowa”

 

Dnia 20 maja 2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Osmeckiego 51 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Muzyczny „Kuranty Miasta Rzeszowa” pod patronatem Prezydenta Miasta oraz Rady Osiedla Baranówka IV. Celem konkursu była prezentacja „Hejnału dla Rzeszowa” wykonana przez uczniów szkół podstawowych na różnych instrumentach muzycznych. Do zmagań konkursowych zgłosili się uczniowie klas III-VI ze szkół podstawowych nr 10, 17, 2, 25

KURANTY MIASTA RZESZOWA 2013

Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Mały Broadway”

- Schneewittchen - Śnieżka w języku niemieckim

W dniu 24.05.13 zespół „FC Lamy” z klasy Vd wziął udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Mały Broadway” organizowanym przez SP 11 w Rzeszowie. Zespół liczył 12 osób i wystawił sztukę Schneewittchen - Śnieżka w języku niemieckim.

Cierpisz – wycieczka klasy 5d

Dnia 23.05.13 klasa Vd udała się na wycieczkę klasową do Cierpisza. W miejscowości tej znajduje się ścieżka ekologiczno-dydaktyczna, która nosi nazwę „Koralowa” i składa się z 10 przystanków: 1-grzyby, 2-ptaki, 3-lisie jamy, 4-polanka śródleśna, 5-zwierzyna łowna, 6-mędrujący potok, 7-wyłączony drzewostan nasienny, 8-oczka wodne, 9-pielęgnowanie lasu, 10-dąb źródełko.

„(…) kłaniamy się pięknym Pieninom
Dunajca błyskawicy i trawom,
które płyną.”

W dniach 16-17.05.2013 klasa 6a, kilkoro uczniów z klasy 6c oraz opiekunowie p. Kamila Lew i p. Anna Bacik wzięli udział w wycieczce klasowej w Pieniny. Góry oczarowały wszystkich. Pierwszego dnia wycieczki uczestnicy odbyli godzinny rejs po Dunajcu, zwiedzili zamek w Niedzicy oraz zdobyli szczyt „Trzy Korony” (986 m npm).

WYCIECZKA KLASY VI B

17 maja 2013 r. w piątkowy poranek klasa VI b, pod opieką Wychowawcy pani Barbary Marii Płodzień i pana Wojciecha Trzyny, wyruszyła na wycieczkę do Przemyśla i Krasiczyna. Chcieliśmy poznać piękne zakątki naszego kraju, jego dziedzictwo kulturowe i historyczne, ale głównym celem naszej podróży była oczywiście dobra zabawa. Wszystkie zamierzone cele udało nam się zrealizować w 100%. Wycieczka okazała się wyjątkowo udana. Było super!!!

„KOPCIUSZEK" - WERSJA WSPÓŁCZESNA

W dniu 16 maja 2013 r. uczniowie klas piątych naszej szkoły obejrzeli współczesną wersję „Kopciuszka” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 11. Scenariusz baśni został przez nauczycielkę p. mgr Teresę Tęczę dostosowany do naszych czasów, tworząc bardzo interesujące i zabawne przedstawienie.  Sztuka została wystawiona w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Osmeckiego, dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogli ją zobaczyć w czasie w jednej lekcji.

OBCHODY 78 ROCZNICY ŚMIERCI MARSZAŁKA  JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

14. 05 2013r. uczniowie naszej szkoły z klasy IV a oraz poczet sztandarowy w składzie Mikołaj Polański, Klaudia i Andżelika Kozłowskie pod opieką nauczycieli Małgorzaty Baran, Hanny Bober i Sebastiana Sondeja wzięli udział w obchodach 78 rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego.

FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
– MAŁE RZEMIOSŁO WIELKA SZTUKA

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Ola Paśko z kl. 1a, została laureatką IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego – MAŁE RZEMIOSŁO WIELKA SZTUKA – „Zakładka przyjacielem książki”. Ola otrzymała nagrodę w konkursie, za pracę w formie „Zebry”, którą wykonała na zajęciach plastycznych w świetlicy prowadzonych przez panią Dorotę Sroczyńską.

FINALISTA W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MITOLOGICZNYM
Z WIZYTĄ NA OLIMPIE

19 marca 2013 roku nasi uczniowie Arkadiusz Bujak i Wiktoria Foryś brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym Z wizytą na Olimpie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rzeszowie.

Konkurs wymagał od uczestników bogatej wiedzy dotyczącej mitów i kultury starożytnych Greków i Rzymian. Finalistą konkursu i zdobywcą II miejsca został Arkadiusz Bujak z klasy VI c


WIZYTA W RADIU RZESZÓW

W dniu 17.05.2013r. przedszkolaki udały się z wizytą do Polskiego Radia Rzeszów z siedzibą przy ulicy Zamkowej. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania studia nagrań, w którym dziennikarze przeprowadzają wywiady, zaś artyści nagrywają płyty. Kolejnymi punktami zwiedzania była reżyserka, archiwum oraz amplifikatornia, czyli miejsce, w którym dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętów i urządzeń służących do emisji programu.

 

WYCIECZKA DO RADIA RZESZÓW

Dnia 14 maja 2013 roku uczniowie z klasy III c wraz z wychowawczynią Jadwigą Kawą odwiedzili Radio Rzeszów. Pani redaktor Monika Domino, zaznajomiła uczestników wycieczki ze specyfiką pracy radiowca oraz z niecodziennymi sprzętami znajdującymi się w radiu. Dzieci miały także niezwykłą okazję zobaczyć osobiście jak powstaje serwis informacyjny.

 

Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Literackiego
„Zamiast laurki – Mama i Tata w twórczości dzieci”

Protokół rozstrzygnięcia konkursu


„DZIEŃ NIEMIECKI NA SPORTOWO”

Dnia 11 czerwca 2013 r. będzie obchodzony w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie „Dzień Niemiecki na sportowo”. Patronat nad nim objął Adam Gajdek – Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec. W programie przewidziany jest mecz piłki nożnej „Polska-Niemcy” pomiędzy drużynami z SP25 i MDK oraz zawody sprawnościowe drużyn połączone z quizem o Niemczech. Szczegóły dotyczące imprezy zostaną podane zainteresowanym w późniejszym terminie.

Koordynator: Renata Brzozowska ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

DZIEŃ EUROPY ORAZ ZJAZD KLUBÓW EUROPEJSKICH

W  dniu 9.05.2013 r. aktywni członkowie Klubu Europejczyka mieli możność uczestniczenia w obchodach Dnia Europy i Zjazdu Klubów Europejskich, zorganizowanego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W bogatym programie przygotowanym na ten dzień nie zabrakło naszego wkładu.

 

222 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

6 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Społeczność uczniowska z dumą uczciła to radosne narodowe święto – co podkreślała obecność sztandaru Szkoły, galowe stroje i biało-czerwone kotyliony, przygotowane specjalnie na tę okazję.

KONKURS PLASTYCZNY  „Nie dla meningokoków”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym w ramach kampanii „Nie dla meningokoków” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-epidemiologiczną w Rzeszowie i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W tym konkursie uczennica z klasy V d Wiktoria Foryś zajęła III miejsce.

ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PLASTYCZNYCH (EKOGALA 2013)

W dniu 10 maja 2013 r. obradowała Komisja Konkursowa trzech wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. Oceniono prace plastyczne nadesłane na następujące konkursy:

- „Mały ekolog. Tajemniczy świat pszczół” dla przedszkoli i oddziałów „0” w szkołach podstawowych,
- „Mój ekologiczny świat. W świecie pszczół” dla klas I – III szkół podstawowych,
- „Zdrowy styl życia. Korzyści z pracy pszczół” dla klas IV – VI szkół podstawowych.

Po długich obradach komisja wyłoniła po 15 laureatów w każdym z konkursów.

 

Międzyszkolny Konkurs Literacko-Teatralny Bohaterowie naszych lektur

W dniu 24 kwietnia 2013 r. odbył się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej Międzyszkolny Konkurs Literacko-Teatralny Bohaterowie naszych lektur. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 13 w Rzeszowie, a patronat nad nim objął Teatr.

I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI UTWORÓW
WANDY CHOTOMSKIEJ
„KAPELUSZ PEŁEN WIERSZY”

W dniu 24.04.2013r. troje dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie w I Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim Utworów Wandy Chotomskiej „Kapelusz pełen wierszy”. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań poetyckich i recytatorskich oraz integracja środowisk przedszkolnych.

OBCHODY  I RZESZOWSKIEGO DNIA KATYŃSKIEGO

Dnia 15 kwietnia 2013r  zainaugurowaliśmy obchody  I Rzeszowskiego Dnia Katyńskiego. Uroczystość odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu pt. „Katyń ocalić od zapomnienia”, do  którego nasza szkoła przystąpiła dwa lata temu, 8 kwietnia 2011r. odsłonięto tablicę ku czci zamordowanego w Katyniu porucznika Henryka Pisarka oraz zasadzono „Dąb Pamięci” . Natomiast w kwietniu 2012r. nasi uczniowie brali udział w żywej lekcji historii poświęconej życiu i tragicznej  śmierci porucznika Henryka Pisarka. Prezentację przygotował student politologii Uniwersytetu Rzeszowskiego pan Kamil Skwirut.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY WITA WIOSNĘ

W 12.04.2013r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały społeczności Przedszkola nr 36 w Rzeszowie przedstawienie z okazji „Powitania wiosny”. Głośnym śpiewem przedszkolaki przywołały upragnioną wiosnę. Następnie w wiosennych strojach i dobrych nastojach recytowały wiersze o wiośnie.

FESTIWAL BIEGÓW 2013

Mimo mało przypominającej wiosnę aury, w sobotę 6 kwietnia br. prawie 30 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie wzięło udział w organizowanym kolejny raz w stolicy Podkarpacia Festiwalu Biegów. Sportowa impreza przyciągnęła na start kilkutysięczną rzeszę pasjonatów sportu, a biegania w szczególności.

Sprawdzian szóstoklasistów - 4 kwietnia 2013 roku
W dniu 4 kwietnia 2013 r. o godzinie 9.00 szóstoklasiści z naszej szkoły przystąpili do napisania ogólnopolskiego sprawdzianu.  Odbywał się on w dwóch salach i przystąpiło do niego łącznie 76 uczniów. Sprawdzian poprzedzony został przekazaniem uczniom przez wychowawców klas niezbędnych  informacji dotyczących ich praw i obowiązków podczas pisania, a także sposobu kodowania prac.

II PODKARPACKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IV a – Zuzanna Piróg – zdobyła wyróżnienie w II Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie. Uczennicę przygotowała mgr Barbara Maria Płodzień.

WYNIKI KONKURSU „OsterstrauB” (BUKIET WIELKANOCNY)

W dniu 26.03.13 Komisja oceniła prace uczniów i wytypowała laureatów i wyróżnionych: 1 miejsce - Tomasz Rokoszyński kl. Vd, 2 miejsce - Sylwia Dzierżak kl. IVb, 3 miejsce - Karolina Bomba kl. Va


ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU Z INFORMATYKI
„PISANKI, KRASZANKI”

W dniu 26 marca 2013 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Styczeń, Urszula Sznerch, Henryk Brzozowski, Rafał Kochański  wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO 
„WIELKANOCNE DEKORACJE”


W dniu 22 marca 2013 roku dokonano oceny prac zgłoszonych do II edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Wielkanocne Dekoracje”. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia w dwóch obowiązujących kategoriach.

NOWY NUMER „FIGIELKA”


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – QUIZ

W dniu 21.03.13 (PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY) odbył się quiz przeznaczony dla wszystkich uczniów, o czym byli wcześniej poinformowani. Quiz obejmował zagadnienia znajdujące się na tablicy obok sali informatycznej 103 "Umweltschutz (ochrona środowiska) oraz Landeskunde (krajoznawstwo).

WIOSNO! GDZIE JESTEŚ?!

21 marca 2013, w pierwszy dzień wiosny, za oknami śnieżny był krajobraz, ale w szkole prawdziwie wiosenna atmosfera. Samorząd Uczniowski SP Nr 25 zorganizował konkurs na najlepsze przebranie pt. „Pan/Pani Wiosna 2013”. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, prezentowali swoje kostiumy na wiosennym wybiegu, recytowali wiersze i rymowanki o wiośnie oraz wykonywali różne trudne zadania.

 

Rozstrzygniecie Międzyszkolnego KONKURSU Literacko-Fotograficznego
„Rzeszów – piórem i w obiektywie”

W marcu 2013 r. rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs Literacko-Fotograficzny Rzeszów – piórem i w obiektywie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nasi uczniowie zdobyli aż trzy nagrody w tym konkursie. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród nastąpi 12 kwietnia 2013 r.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Bohaterowie ulubionych baśni

14 marca 2013 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Bohaterowie ulubionych baśni zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 w Rzeszowie. Uczniowie klas III i IV przedstawiali krótkie scenki teatralne prezentujące wybranego baśniowego bohatera. Młodzi aktorzy i ich opiekunowie zadbali o piękne stroje, dekoracje i rekwizyty, ruch sceniczny, opanowanie pamięciowe tekstu i dykcję.

DZIEŃ OTWARTY – 6 MARCA 2013 r.

W dniu 6 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do szkoły wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do klasy pierwszej oraz samych milusińskich ciekawych przyszłego miejsca nauki. Cieszymy się, że gościliśmy również rodziców innych uczniów naszej szkoły, którzy bliżej mogli się zapoznać z formami zajęć organizowanych w SP 25.

WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
W dniu 15 marca 2013 r. Wojewódzka Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki kuratoryjnych Konkursów Języka Niemieckiego oraz Języka Angielskiego. Z przyjemnością informujemy, że tytuły finalistów uzyskali:

Konkurs Języka Angielskiego: Oleg Semenov (klasa 6a) oraz Arkadiusz Bujak (klasa 6c)
Konkurs Języka Niemieckiego: Sławomir Kocan (klasa 6d) oraz Arkadiusz Bujak (klasa 6c)

GODZINA DLA ZIEMI
W sobotę 23 marca 2013 roku o godzinie 20.30 odbędzie się największa na świecie akcja społeczna „Godzina dla Ziemi”, polegająca na zgaszeniu świateł przez 60 minut. Organizatorem akcji jest międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF. Ma ona na celu przypomnienie wszystkim ludziom, że mamy tylko jedną Ziemię i należy dbać o środowisko naturalne.

WIZYTA W MUZEUM

7.03.2013 uczniowie kółka historycznego pod opieką Hanny Bober dla godnego uczczenia 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego udali się do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie na wystawę pt : "Hej, strzelcy wraz! ...". Uczniowie oglądając ekspozycję i uczestnicząc w lekcji muzealnej poznali okoliczności wybuchu powstania, ważniejsze wydarzenia z uwzględnieniem regionu i zasłużonych osób

ROZSTRZYGNIĘCIE III MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
„BOHATER MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

Siódmego lutego 2013 r. odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste rozstrzygnięcie trzeciego Międzyszkolnego Konkursu „Bohater mojej ulubionej książki”, którego organizatorami byli: pani mgr Alina Daszkiewicz, pani mgr Małgorzata Baran. Część artystyczną przygotował nauczyciel muzyki Robert Walawender.


ROK 2013 ROKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO
OBCHODY W NASZEJ SZKOLE

Decyzją Senatu z sierpnia 2012r. ustanowiono rok 2013 Rokiem Powstania Styczniowego. Oddano w ten sposób hołd poświęceniu i ofierze uczestników powstania, którego 150 rocznica wybuchu przypada w tym roku.

PISZĄ O NAS W NOWINACH
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie uczą się gry w golfa. W zajęciach mogą uczestni­czyć wszyscy chętni, także podczas fe­rii zimowych - mówi Bożena Zięba, dyrektor SP nr 25. - Opiekunem zajęć jest nauczycielka wychowania fizycz­nego Katarzyna Rogala.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2013
Nadszedł czas ferii zimowych. W związku z tym w naszej szkole jak co roku przeprowadzono akcję „Bezpieczne ferie 2013”. Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w trakcie nadchodzących ferii. Celem tych zajęć było uświadomienie i przybliżenie dzieciom istniejących zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w tym czasie na podwórku oraz od innej osoby, zaznajomienie ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, kształcenie umiejętności przewidywania zagrożeń i wyposażenie dzieci w nawyk ich unikania.

WIZYTA W "KUNDELKU"
8 lutego przedstawiciele klasy 6d wraz z wychowawcą udali się do schroniska dla zwierząt – „Kundelka”, przekazując zebrane dary. Po obiekcie oprowadziła nas Pani Jola. Pokazywała nam przebywające tam psy, często opowiadała ich wstrząsające historie. Byłyśmy również w „Domu dla kotów”.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W dniu 5 lutego 2013 roku obchodzony był „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Nauczyciele informatyki przeprowadzili we wszystkich klasach zajęcia na ten temat. Wykonane zostały gazetki informujące o zagrożeniach płynących z internetu i o zasadach bezpiecznego poruszania się po sieci. Zostały one powieszone na korytarzach szkolnych i w pracowniach informatyki. W czasie wywiadówek, wychowawcy na podstawie ulotek przygotowanych przez p. Urszulę Sznerch, przybliżyli rodzicom temat bezpieczeństwa w sieci.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS IV

W dniu 4 lutego 2013 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki oraz wprowadzanie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.

KOCHAM MOCNO BABCIĘ I DZIADKA
Uroczystość w Oddziale Przedszkolnym

W dniu 31.01.2013r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego w tym szczególnym dniu dzieci również pamiętały o swoich Dziadkach.

JASEŁKA 2013

28 stycznia 2013 r. – jako jeden z ostatnich akordów kończącego się karnawału  – klasa VI b wystawiła w szkolnym teatrze Jasełeka. Spektakl powstał w oparciu o scenariusz autorstwa Ewy Stadtmüller, a wyreżyserowała go Wychowawczyni i polonista klasy w jednej osobie – pani Barbara Maria Płodzień.

PREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY PODCZAS KONFERENCJI W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM

W  dniu 21 stycznia 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła  się ważna konferencja poświęcona zdrowemu odżywianiu opartemu na produktach ekologicznych. Otwierając konferencję poseł Jan Bury podkreślił, że już sam jej tytuł ,,Szkoła ma uczyć, a nie tuczyć’’ wyznacza kierunek pracy nad tym zagadnieniem. Wśród zaproszonych gości byli samorządowcy z regionu, przedstawiciele szkół oraz Podkarpackiego Kuratorium Oświaty.


PRYMUSI   SP 25  !!!
KLASY 4 – 6
I semestr 2012/2013


 

Wydarzenia sportowe w I semestrze

Lekkoatletyka Badminton Pływanie

 

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS V

W dniu 25 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas V. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki oraz wprowadzanie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.

HALOWA POLSKA - PIERWSZE OGÓLNOPOLSKIE ROZGRYWKI

9, 14 oraz 22 stycznia 2013 roku odbył się po raz pierwszy w Rzeszowie halowy turniej z piłki nożnej „Halowa Polska”. Nasi uczniowie godnie reprezentowali SP 25 - zajęli III miejsce.

MATEMATYCZNA OZDOBA CHOINKOWA

Na przełomie grudnia i stycznia został zorganizowany konkurs dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych na: „Matematyczną ozdobę choinkową”. Wiele osób przyniosło swoje „matematyczne ozdoby”, które upiększyły tablicę między salami 219 i 220. Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe.

WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się w klasach na szkolnych wigiliach. Uczniowie i ich rodzice przygotowali świąteczne potrawy. Dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Było uroczyście i świątecznie.

GRAMY W GOLFA
Golf to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. W golfa gra się w ponad 100 krajach. Jest to dyscyplina w której szczególną uwagę poświęca się zasadzie „fair play”. Sport ten uczy spokoju i umiejętności pokonywania słabości, wymaga szacunku dla siebie i współuczestników gry. W tej aktywności sportowej mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli o zróżnicowanym poziomie sprawności. To sport gdzie czynniki takie jak siła, szybkość i wytrzymałość ustępują miejsca koncentracji, precyzji i koordynacji ruchowej.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Adamie Mickiewiczu „Bliżej Wieszcza”

W dniu 11 grudnia 2012 r. uczniowie klasy VI b – Jakub Mularski i Adrian Chorzępa - wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Adamie Mickiewiczu „Bliżej Wieszcza”. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem polonisty mgr Barbary Marii Płodzień.

PROFILAKTYKA GRYPY

Grypa jest ostrą chorobą wirusową, która przenosi się drogą kropelkową, bądź też przez kontakt bezpośredni z zakażoną osobą lub z skażonymi powierzchniami. Pamiętać należy, że wirusy grypy [w tym również wirus A(H1N1)v] poza organizmem żywym mogą przetrwać jedynie kilka godzin.

KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W okresie przedświątecznym Szkolne koło Misyjne zorganizowało, w naszej szkole, zbiórkę prezentów dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Zebrano wiele książek, przyborów szkolnych, zabawek, środków czystości i słodyczy. Wszystkim ofiarodawcom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy.

KOLĘDNICY MISYJNI

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z Koła Misyjnego włączyły się w ogólnopolską akcję ,,Kolęda Misyjna”. Mali misjonarze, jak na kolędników przystało, przemierzali szkolne korytarze ubrani w barwne stroje i ze śpiewem kolęd na ustach. Pukając do kolejnych drzwi ogłaszali narodzenie Zbawiciela, składali życzenia i zbierali datki na misje.

APEL ŚWIĄTECZNY

W dniu 20 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się apel świąteczny, który wprowadzał społeczność naszej szkoły w zaczarowany czas Bożego Narodzenia. Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice oraz uczniowie klas 4-6 spotkali się na uroczystym apelu, podczas którego rozbrzmiały piosenki, kolędy i wiersze w trzech językach: angielskim, niemieckim i polskim.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Wojewódzka Komisja Konkursowa działająca przy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie podjęła decyzję o zakwalifikowaniu do drugiego etapu uczniów biorących udział w Konkursie Języka Angielskiego. Z radością informujemy, że w drugim etapie tego prestiżowego konkursu znalazło się dwóch uczniów z naszej szkoły: Arkadiusz Bujak z klasy 6c oraz Oleg Semenov z klasy 6a.

ŚWIĄTECZNY KONCERT TRZECIOKLASISTÓW

Tradycją naszej szkoły stały się świąteczne koncerty trzecioklasistów. W tym roku w dniu 19 grudnia do sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury licznie przybyli rodzice uczniów z klas 3a, 3b oraz 3c, by oglądać swoje pociechy w doskonale przygotowanych pokazach.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "ŚWIĄTECZNA TAPETA"
W dniu 18 grudnia 2012 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Styczeń, Urszula Sznerch, Henryk Brzozowski, Rafał Kochański  wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

WYCIECZKA DO GRZEGORZÓWKI

W dniu 12 grudnia 2012 roku klasa 2d była na wycieczce w piekarni pana Adama Bały w Grzegorzówce. Poznaliśmy tam proces pieczenia chleba „ od ziarenka do bochenka”. Właściciel objaśniał nam jak wygląda ziarno z poszczególnych zbóż. Bardzo ciekawe było ziarno orkisz, którego uprawa sięga 2000 lat.

MALI STUDENCI NA LOTNISKU – Uniwersytet Dziecięcy działa.

W związku z podjęciem współpracy przez Uniwersytet Rzeszowski i Szkołę Podstawową nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie w dniu 10.12.2012r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Jasionce.

KONKURS RECYTATORSKO – PLASTYCZNY
W KRĘGU „JEŻYCJADY” MAŁGORZATY MUSIEROWICZ

W dniu 23 listopada 2012 r. w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbyła się jubileuszowa X edycja Konkursu Recytatorsko-Plastycznego W kręgu „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. W konkursie wzięły udział dwie nasze uczennice.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS
„ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ JANUSZA KORCZAKA”

Uczniowie klasy VI b – Adrian Chorzępa, Jakub Mularski, Oskar Szerer i Rafał Szostecki pod opieką polonistki mgr Barbary Marii Płodzień wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Życie i działalność Janusza Korczaka” zorganizowanym przez Gimnazjum w Birczy i Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Edukacji „Szansa”.

KONKURS "PRZYBYSZ Z PLANETY WEEE-2012"
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w VIII edycji konkursu „Przybysz z Planety WEEE - 2012” zorganizowanego przez Związek Międzygminny „Wisłok”. Celem konkursu, jak co roku, jest kształtowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko a w szczególności nawyku zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który stanowi poważne zagrożenie dla środowiska.

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ DLA NAJMŁODSZYCH

Uczniowie naszej szkoły 26 listopada 2012 r. wzięli udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej dla Najmłodszych w Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Rzeszowie. W kategorii soliści i duety zajęli kolejno:

I miejsce - Wiktoria Mularska - uczennica klasy 2c
II miejsce - Izabela i Bartosz Szmigiel – uczniowie klasy 4d

"NOWINY PISZĄ O FIGIELKU"


FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU - „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA…”

W dniu 10 grudnia 2012 r. w świetlicy naszej szkoły odbył się Finał II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego – „Piękna Nasza Polska Cała...”, w którym wzięli udział młodzi artyści z 17 szkół i innych placówek oświatowych Rzeszowa i okolic. Na uroczyste podsumowanie przybyli autorzy nagrodzonych prac wraz z opiekunami.

A JEDNAK ZNÓW NAS ODWIEDZIŁ!

Widocznie znowu byliśmy bardzo grzeczni gdyż tradycji zadość czyniąc, odwiedził nas 6 grudnia wspaniały gość! Święty Mikołaj we własnej osobie oraz jego pomocnicy – elf, aniołki i diabełki. Diabełki trochę nas podszczypywały i za wszystkie nasze występki postraszyły widełkami, ale Anioły częstowały wspaniałymi słodkościami.

MIKOŁAJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
W dniu 06.12.2012r. odwiedził nas św. Mikołaj w towarzystwie miłych Aniołków. Dzieci z radością witały oczekiwanych gości, a ponieważ wszystkie starały się być bardzo grzeczne, otrzymały prezenty. Spotkanie z św. Mikołajem było także okazją do rozmowy. Przedszkolaki wypytywały skąd przyjechał, czy ma dużo pracy, czy rozdał już wiele prezentów…

NOWY NUMER „FIGIELKA”


KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Nadchodzą Święta a są dzieci, którym wystarczy tak niewiele, żeby sprawić im radość. Uczniowie klasy 6d wraz z wychowawcą postanowili, że w tym roku pomogą dzieciakom z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Zebrane słodycze, artykuły szkolne, bajki, filmy, zabawki oraz własnoręcznie zrobione na zajęciach komputerowych kartki świąteczne przedstawicielki klasy – Aleksandra Czółno, Magdalena Duszlak oraz Katarzyna Koszela wraz z wychowawcą Anną Styczeń przekazały 4 grudnia 2012 r. do hospicjum.

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W JELNEJ

W dniu 29 listopada 2012 roku uczniowie z klasy III c i IV d pod opieką pań: Jadwigi Kawy, Lucyny Białas i Zofii Kunysz odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne pana Michała Zawadzkiego w Jelnej. Gospodarze wykorzystując naturalne zainteresowania dzieci zorganizowali nam obejrzenie zwierząt w gospodarstwie. Dzieci dużo dowiedziały się na temat hodowli zwierząt i ich pożytku dla człowieka. Razem z gospodarzem, oglądały zwierzęta takie jak: kucyki, krowy, świnki i kury.

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

W dniu 27 listopada 2012 r. odbyły się andrzejki w świetlicy. Zabawy i wróżby zaczęły się o godzinie 14:00. Po krótkim nawiązaniu do dawnych zwyczajów andrzejkowych i wyjaśnieniu różnicy między andrzejkami i katarzynkami przystąpiono do głównej części imprezy.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS - "SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA"

W ramach Dziecięcego Festiwalu Twórczości Marynistycznej  16 listopada 2012 r. podsumowany został V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Bezpieczne sporty i zabawy nad wodą”. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły – Julia Cymbalista  z klasy IV a.

XVI DNI KULTURY MARYNISTYCZNEJ
Już po raz 16 odgłosy pieśni żeglarskich można było usłyszeć w Rzeszowie. W dniu  17 listopada  w II LO w Rzeszowie rozbrzmiewała piosenka  marynistyczna. Rzeszowski Żagielek-Dziecięcy Festiwal Twórczości Marynistycznej rozpoczął się od prezentacji rzeszowskich dziecięcych zespołów tanecznych i wokalnych w dwóch kategoriach...

WYRÓŻNIENIE DLA SZKOŁY

W dniu 14 listopada 2012 r. w Trzcianie odbyła się V Podkarpacka Konferencja Rolnictwa Ekologicznego. Uczestniczyli w niej reprezentanci instytucji wojewódzkich i krajowych wspierających rozwój rolnictwa ekologicznego oraz rolnicy z województwa podkarpackiego.

Konkurs poetycki „JESIEŃ WIERSZEM MALOWANA”

W dniu 12 listopada 2012 r. w świetlicy SP 25 w Rzeszowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego „JESIEŃ WIERSZEM MALOWANA”. Oprócz programu słowno – muzycznego zostały zaprezentowane wiersze laureatów. Jury przyznało jedną nagrodę główną, 3 nagrody równorzędne oraz 1 wyróżnienie.

AKADEMIA Z OKAZJI 94 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2012 roku odbyła się w naszej szkole akademia dla upamiętnienia 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystości spotkała się cała społeczność szkolna w strojach galowych z własnoręcznie wykonanymi biało-czerwonymi kotylionami. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

W dniu 7 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyły się pokazowe warsztaty ekologiczne inaugurujące kolejną edycję zajęć w ramach programu Podkarpackiego Programu Edukacji Ekologicznej Zdrowo jem – zdrowo żyję. Program został opracowany przez Podkarpacka Izbę Rolnictwa Ekologicznego i jego celem jest popularyzowanie zdrowego odżywiania opartego na produktach ekologicznych oraz kształtowanie świadomości dbania o zdrowie.

OBCHODY ROKU JANUSZA KORCZAKA

W ramach obchodów Roku Janusza Korczaka 25 października klasa IV b Szkoły Podstawowej nr 25 uczestniczyła w zajęciach edukacyjno - literackich przybliżających dzieciom sylwetkę i twórczość pisarza, lekarza i wychowawcy.  Spotkanie odbyło się w WiMBP Filia nr 7, mieszczącej się w MDK- u.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!
IV EDYCJA KONKURSU REDAKCJI „FIGIELKA”

13 października 2012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Mój nauczyciel”. Na konkurs wpłynęło 157 prac, co spowodowało, że jury stanęło przed trudnym wyborem. Po długich dyskusjach pod czujnym okiem nauczycieli jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

ZAPROSZENIE DO GALERII
Miłośników plastycznej twórczości dziecięcej oraz wszystkich „ciekawskich”  zapraszamy do zwiedzania ŚWIETLICOWEJ GALERII INTERNETOWEJ.  Znaleźć tam można fotosy wytworów plastycznych powstałe w naszej szkolnej świetlicy oraz fotki młodych artystów podczas działań twórczych.
Jak tam trafić?
Wystarczy (będąc na stronie SP 25 w Rzeszowie) kliknąć ŚWIETLICA,
a następnie wybrać ikonkę GALERIA
. Życzymy miłych wrażeń!

Autorzy prac
oraz opiekun GALERII – mgr Dorota Sroczyńska

DZIEŃ NAUCZYCIELA

15 października2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Brała w niej udział cała społeczność szkolna. Pani Dyrektor mgr Bożena Zięba podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za rzetelną i owocną pracę, złożyła życzenia wszystkim nauczycielom z okazji ich święta. Następnie wręczyła nagrody dyrektora wielu nauczycielom i pracownikom szkoły przy dużym aplauzie uczniów.

PASOWANIE NA UCZNIA

W uroczystości wzięło udział wielu gości – Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, przedstawicielka Rady Rodziców, Panie Dyrektorki i wychowawczynie, które opiekowały się dziećmi  w zaprzyjaźnionych przedszkolach, nauczyciele SP-25 oraz Rodzice. Ale głównymi bohaterami tego wydarzenia byli uczniowie klas pierwszych.

DZIEŃ PAPIESKI
Pośród wielu zwyczajów pielęgnowanych w Szkole Podstawowej nr 25, w kalendarzu uroczystości szkolnych ważne miejsce zajmuje  Dzień Papieski. W tym roku obchodzony  był pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Rodziny. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od słodkiego akcentu „ Papieskiej kremówki” sprzedając  10.X.2012 r. 320 ciastek.

 

MISTRZOWIE W ŁUCZNICTWIE

W dniu 13.10.2012 r. odbyły się w Jarosławiu Mistrzostwa Okręgu w łucznictwie we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od najmłodszych dzieci aż do kategorii seniora. W Kategorii Młodzika Młodszego zwyciężył nasz zawodnik z Klubu SKS Piast 25 - Miłosz Majka z wysokim wynikiem 677 pkt. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Paweł Robaczyński, a czwarty był Patryk Warchoł - też Piast 25.

 

BIEG SZKOLNY
7 października 2012 r., po dłuższej przerwie na ulice Rzeszowa powrócił półmaraton. Podczas Festiwalu Biegów Forum Ekonomicznego – Rzeszów 2012 odbyły się: V Rzeszowski Półmaraton, Bieg na 5 km, Bieg Rodzinny, Bieg Szkolny oraz Sztafeta 4 x 1 km. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie stanęło blisko 2000 uczestników.

WYPRAWA W POSZUKIWANIU EKOLANDII

ZW dniu 26.09.2012 r. uczniowie klasy IV a pod opieką pań: mgr Jadwigi Dąbrowskiej, mgr Beaty Baran wzięli udział w  „zielonych” warsztatach edukacji ekologicznej w Czudcu w rezerwacie „Wielki Las”. W czasie wyprawy uczniowie doświadczali bezpośredniego kontaktu z przyrodą poznając bogaty, wspaniały i tajemniczy świat. „Wyprawa w poszukiwaniu Ekolandii” pozwoliła też dostrzec różne problemy ekologiczne wynikające z negatywnego wpływu cywilizacji na stan środowiska.

AKCJA JEST WIELKA I WSZYSTKO DLA KUNDELKA
Rusza XIII edycja akcji „Pomóżmy zwierzakom”. Już kolejny raz zachęcamy uczniów  naszej szkoły, a w szczególności klasy pierwsze,  by przystąpiły do dobroczynnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt pod hasłem: „Akcja jest wielka i wszystko dla Kundelka”. Dzięki Wam zwierzęta będą miały pełne miseczki.

NOWY NUMER „FIGIELKA”


ROWEROWY TURNIEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Dnia 19.09.2012r. w Miasteczku Ruchu Drogowego w Rzeszowie odbył się „Rowerowy Turniej dla dzieci i młodzieży” – turniej wiedzy o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruch drogowym.  (część teoretyczna – testy oraz część praktyczna – jazda rowerem po miasteczku).

TURNIEJ ORLIKA
W tym roku Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska był rozgrywany po raz trzeci. Celem organizacji tego turnieju jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko - ORLIK 2012”. 18.09.2012 r. w eliminacjach gminnych Podkarpacia nasza szkoła zajęła 2 miejsce. Tylko jednego punktu zabrakło do pierwszego miejsca – GRATULACJE chłopcy!!!

KONKURS „FIGIELKA” - IV edycja konkursu plastycznego
pt. „Mój nauczyciel” dla uczniów kl. O - 6.
Redakcja „Figielka zaprasza uczniów kl. 0 – 6 do udziału w IV edycji konkursu plastycznego „Mój nauczyciel”. Zadaniem uczestników konkursu jest narysowanie portretu jednego z naszych nauczycieli. Technika wykonania dowolna. Wykonane i starannie podpisane na odwrocie prace w formacie A4 (mały blok rysunkowy) należy składać u pani Jadwigi Kawy w sali nr 6 do 5 października 2012 r.

 

Skandia Maraton Lang Team
Maratony na Podkarpaciu są coraz bardziej popularne a szczególnie maratony z kolarstwa górskiego. Sporym zainteresowaniem cieszył się najkrótszy dystans tzw. Parada Rodzinna. Dziewięciokilometrową trasę pokonywało kilkuset (około 500) dzieciaków wraz z rodzicami. W śród nich znajdowali się uczniowie naszej szkoły, którzy spisali się na medal - dojechali do mety w pierwszej trzydziestce. Gratulujemy im i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz wezmą udział w tak fantastycznej imprezie.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego ogłasza rozpoczęcie kampanii wyborczej na członków Samorządu Uczniowskiego klas 4-6.
W związku z powyższym, wychowawcy klas 4-6 proszeni są o wytypowanie jednej lub dwóch osób z klasy, która swoją kandydaturę zgłosi do opiekuna samorządu, pani Kamili Lew. Kandydaci na członków Samorządu Uczniowskiego muszą przygotować swój plakat wyborczy. Plakaty wyborcze w formacie A4 można przynosić do pani Kamili Lew i pani Anny Bacik do dnia 14 września 2012

Archiwum - rok szkolny 2011-12
 

Nabór 2017/2018


ePUAP

OFERTA UBEZPIECZENIA

REFORMA EDUKACJI

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć