Arkadiusz Bielenda

- uczeń klasy VIa
- laureat Kuratoryjnego konkursu z języka niemieckiego.

Arek jest uczniem sumiennym, odpowiedzialnym i zdyscyplinowanym. W klasie V otrzymał pierwsze miejsce w szkolnym konkursie z języka niemieckiego dla klas V. Jest wzorem do naśladowania dla innych uczniów, otrzymuje wysokie wyniki w nauce, jest koleżeński, sympatyczny i kulturalny. Uczęszczał systematycznie na kółka z języka niemieckiego, był zawsze przygotowany i otwarty na wiedzę. Opiekunem Arka jest pani mgr Zofia Kunysz.

Emilia Lis
W dniu 2 lutego 2017r., na podsumowanie czasu kolędowania, w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie odbył się Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 2a Emilia Lis. Emilia przepięknie zaśpiewała trudną „Kolędę góralską”/Z. Preisnera/ i wywalczyła w kategorii uczniów klas 1-3 II miejsce. Opiekunem Emilki jest Pani Dorota Kozioł.  Emilce  i wychowawczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Amelia Szymczyk – uczennica klasy IIf jest tancerką w zespole „KORNELE” (formacja Show Dance), którego choreografem jest pani Magdalena Mucha.

Amelia do zespołu trafiła w lutym 2014 roku, a w styczniu 2015 dostała się jako najmłodsza uczestniczka do grupy reprezentacyjnej zespołu. Amelia trenuje 2 x w tygodniu 1,30 h + 2 x w tyg. akrobatykę po 1 h.

Największe sukcesy Amelki to:

• 4 miejsce (w 2015 i w 2016) na Mistrzostwach Świata  - formacja dziecięca Show Dance, Niemcy, Riesa
  • 2 miejsce na  Mistrzostwach Polski IDO – 2015 Szczecin
  • 3 miejsce na Mistrzostwach Polskie IDO – 2016 Wałbrzych

Inne osiągnięcia uczennicy:

• Nagroda Specjalna na II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca , Biłgoraj 2015
  • Grand Prix na XXI Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych, Małogoszcz 2015
  • I miejsce w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych, Skarżysko 2015
  • I miejsce w XI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych, Suchedniów, 2016
  • I miejsce w X Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym, Tarnowskie Góry 2016

Wychowawczyni: Jolanta Pięta

BRAWO MILA!

Miło nam poinformować, że Milena Szablewska, uczennica klasy 3 c,  na rozgrywających się w dniach 14-15 października 2016 w Krakowie, Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym, trenująca pod okiem Senseia Piotra Ramota (2 dan) w klubie Akademia Sporu Chikara w Rzeszowie, zdobyła 2 miejsce w kategorii kata indywidualne dziewcząt (ur. 2008-­2007, 4-­1 kyu)

Milenko! Serdecznie Ci gratulujemy i jesteśmy dumni, że mamy w naszej szkole tak wspaniałą sportsmenkę! Życzymy dalszych sukcesów!

Informacji udzielił tata Mili, pan Andrzej Szablewski

Adam Sitko (uczeń klasy IID) przygodę z rolkami rozpoczął w wieku 4 lat. Pierwsze kroki stawiał latem pod okiem mamy, a we wrześniu 2013 roku rodzice zapisali go do Szkółki Rolkowej "Wodzu" prowadzonej przez Konrada Tomakę. Początki nie należały do najłatwiejszych, a upadki mimo kasku i ochraniaczy były dosyć bolesne. Mimo tego Adam nie poddawał się. Pierwsze zawody Rzeszów Slalom Battle, w których Adam wziął udział odbyły się w listopadzie 2014 r. Adaś wystąpił w konkurencji dziecięcej "Limbo Skating" polegającej na przejeździe na rolkach pod poziomo ustawioną tyczką. Wówczas zajął 4 miejsce. Pierwszy sukces to zawody, które odbyły się w zimie 2016 r. w Warszawie na Stadionie Narodowym w konkurencji Mini Bladecross (tor przeszkód). Adaś zajął wtedy drugie miejsce.

„ŚWIDERMAJER” - Otwock:  I miejsce – jazda pod tyczką (0,5 m)

Otwock: Otwarte Mistrzostwa Mazowsza -  II miejsce – cross z przeszkodami

Licencja zawodnicza Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich