Rok szkolny 2010/2011
Semestr II

 "BEZPIECZNE WAKACJE"

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje”. Celem tej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. W ramach tego przedsięwzięcia w naszej szkole na zajęciach komputerowych (klasy 1c, 2b, 2c, 2d) oraz na informatyce (klasy 4b, 4c, 4d) przeprowadzono lekcje tematycznie związane z myślą przewodnią akcji.

DZIEŃ RODZINY - UROCZYSTOŚĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
Dnia 09.06.2011 r. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci złożyły życzenia rodzicom – recytowały piękne wiersze, śpiewały z serca piosenki oraz tańczyły. Wszystkie sześciolatki swobodnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Nie odbyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku. Dzieci były dumne, że w tak piękny sposób mogą podziękować rodzicom za miłość i wychowanie.

KONKURS "RZESZÓW - MOJE MIASTO"

7 czerwca 2010 r. w rzeszowskim Ratuszu zwycięzcy Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Rzeszowie Rzeszów – moje miasto odebrali nagrody z rąk organizatorów – SP 16 i SP 17 – oraz przedstawicieli Rady Miasta Rzeszowa. Nagrodzono trójkę uczniów naszej szkoły – w kategorii klas I-III Klaudia Pelc z klasy III b zdobyła wyróżnienie; w kategorii klas IV-VI Adrian Chorzępa z klasy IV b – III miejsceJakub Mularski z klasy IV b – wyróżnienie.

PIERWSZY PIKNIK SZKOLNY

W dniu 4 czerwca 2011 roku po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się Szkolny Piknik. Zamierzeniem organizatorów było zaproponowanie uczniom, rodzicom, przyszłym uczniom i wszystkim chętnym wspaniałej zabawy w miłej atmosferze. W tym dniu sprzyjała nam pogoda i w porannych promieniach słońca rozpoczęliśmy nasze spotkanie od Biegu o Puchar Dyrektora Szkoły. Po zaciętej walce zwycięzcą wśród chłopców został Jakub Warchoł z klasy 6a, a wśród dziewczynek triumfowała Wiktoria Dec z klasy 5a.

DZIECI – DZIECIOM, DAR SERCA DLA HOSPICJUM.

Przez kilka tygodni na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IV b i IV c pod opieką mgr Barbary Marii Płodzień pracowali metodą projektu przygotowując tom Dzieciaków opowieści o zwierzakach zawierający opowiadania o domowych pupilach – kotach, psach, chomikach, świnkach morskich, papużkach i innych stworzeniach dużych i małych. Znalazły się tam też autorskie baśnie ze zwierzętami w roli głównej.

Sprawozdanie z opracowanego szkolnego konkursu wiedzy „Omnibus”
i przeprowadzonego dnia 18.05.2011r. w klasach trzecich.


W konkursie wzięło udział ośmiu uczniów z klas trzecich:
1) Klasa 3a - Maciej Pasternak, Aleksandra Wąsacz.
2) Klasa 3b - Adam Liminowicz, Martyna Konsur.
3) Klasa 3c - Justyna Nachman, Karolina Rejman.
4) Klasa 3d - Wiktoria Foryś, Kamila Kolano.

Laureatem konkursu został ADAM LIMINOWICZ z klasy 3b, który uzyskał 21 punktów na 29 możliwych do zdobycia.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła mgr Anna Borowiecka-Golba

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Od 1993 roku nauczyciele języka polskiego organizują w naszej szkole Szkolny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii na poszczególnych poziomach klas IV – VI. Konkurs ma trzy etapy – jeden klasowy i dwa szkolne. W wyniku tak przeprowadzonych eliminacji zostają wyłonieni uczniowie, którzy bardzo dobrze opanowali trudne zasady pisowni polskiej i piszą bezbłędnie.

W tym roku szkolnym, w dniu 20 maja, komisja konkursowa (organizatorzy konkursu i członkowie komisji: przewodnicząca komisji – mgr Barbara Maria Płodzień, klasy IV – mgr Urszula Klimas, klasy V – mgr Jolanta Karaś, klasy VI – mgr Bożena Błyskal) po ocenie prac wyłoniła następujących zwycięzców...


Wyniki konkursu "MOJA SZKOŁA I JEJ PATRON"

 W tym roku po raz dziewiąty zorganizowano w naszej szkole Konkurs Prymasowski Moja szkoła i jej Patron. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach – quiz wiedzy o Patronie, prace literackie, prace plastyczne. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych i wartościowych prac. Sporym powodzeniem cieszyła się szczególnie część plastyczna – powstały piękne portrety Prymasa. Nagrodzone prace plastyczne eksponowane są obok tablicy pamiątkowej, na parterze szkoły.

Po naradzie 10 maja 2011 roku postanowiono przyznać następujące nagrody:


Prymasie Tysiąclecia, patronie szkoły nasz,
opieką nas otaczaj, po wieczny czas…Tymi oto słowami, pochodzącymi z hymnu szkoły, 30 maja 2011 roku społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie uczciła swojego Patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Obchody 30. rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz prałat Henryk Wojtyło – proboszcz parafii Bożego Ciała. Następnie uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie miała miejsce II część uroczystości – akademia.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

24 maja 2010 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza odbył się już po raz trzeci Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania Poczytam Ci, któremu patronuje Polskie Radio Rzeszów. Naszą szkołę reprezentowały: nauczanie początkowe – Barbara Szpak z klasy III b (przygotowanie – mgr Elżbieta Kluz) i klasy starsze – Julia Krasoń z klasy IV c (przygotowanie – mgr Barbara Maria Płodzień).

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
spotkanie z pisarzem Markiem Czarnotą

W dniu 31 maja 2011 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego odbyło się spotkanie ze znanym w Rzeszowie pisarzem - panem Markiem Czarnotą, w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W spotkaniu uczestniczyły dwie klasy z naszej szkoły – klasa 3c z wychowawczynią Małgorzatą Garlak-Niedziółką oraz klasa 3d z wychowawczynią Małgorzatą Ożyło.

LEKCJA MUZEALNA

 W dniu 19 maja 2011 r. klasa 2c uczestniczyła w lekcji muzealnej Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Były to warsztaty pt. „Jak powstał Rzeszów”. Po krótkim zapoznaniu z historią miasta, dzieci budowały z kartonowych pudełek dawny Rzeszów. Powstał rynek miasta z kamieniczkami, ratuszem i kościołem. Na środku rynku znalazła się studnia i pręgierz. Uczniowie poprzez zabawę poznali dawnych mieszkańców Rzeszowa i ich zawody. Lekcja muzealna była bardzo ciekawa i przeprowadzona w sposób dostosowany do wieku uczniów z klas młodszych.

KLUB MŁODEGO EUROPEJCZYKA

 W drugim semestrze roku szkolnego 2010/2011 uczniowie klasy Ib uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez wychowawcę. W Klubie Młodego Europejczyka poznają nazwy państw i miast w UE, symbole narodów, położenie na mapie Europy itp. W formie zabaw i gier dydaktycznych wskazują wybrane elementy kultury, historii, sztuki wybranych państw.

WYCIECZKA KLASY IVB

19 maja 2010 r. klasa IV b wraz z Wychowawcą – mgr Barbarą Marią Płodzień i Nauczycielem plastyki – mgr. Wojciechem Trzyną wybrała się na szkolną wycieczkę. Zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc – zamek w Baranowie Sandomierskim zwany małym Wawelem i Sandomierz. Poszukiwania ojca Mateusza zakończyły się fiaskiem, ale za to spotkaliśmy rycerzy i sami przez czas jakiś weszliśmy w ich role odgrywając scenki legendy o dzielnej Halinie Krępiance, co miasto od Tatarów ocaliła.

"KSIĄŻKI SĄ FAJNE" - WARSZTATY DLA UCZNIÓW K. I

 12 maja 2011 r. uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „Przecinek i kropka” (Empik w Galerii Graffica przy ul. Lisa Kuli). Pracownik księgarni, pani Paulina Owczarek wprowadziła dzieci w świat książki.


220 ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W dniu 4 maja 2011 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 3 d i 6 c pod kierunkiem mgr Małgorzaty Ożyło, mgr Beaty Kuczek i mgr Jolanty Karaś przedstawili montaż słowno-muzyczny dla całej społeczności szkolnej.

NOWY NUMER „Figielka”
„Figielka” znów redagują uczniowie z klasy I c na dodatkowych zajęciach redakcyjno – dziennikarskich. Prezentujemy tylko kilka stron z nowego numeru gazetki. Zainteresowanych zapraszamy do zakupu pisemka i życzymy miłej lektury.

Pisemko „Figielek” istnieje od 1995 roku. Łącznie wydałam wraz z uczniami 33 numery. Gazetki są efektem pracy klas dziennikarskich. Na zajęciach poświęconych doskonaleniu warsztatu dziennikarskiego dzieci pracują nad danym zagadnieniem, planują koncepcję pracy, tworzą poezję i prozę dziecięcą, zadania matematyczne, krzyżówki, itd. Omawiamy również błędy, składamy strony, drukujemy, zszywamy gazetkę.

LEKCJE O UNII EUROPEJSKIEJ

 W naszej szkole w dniach 13.04.2011, 20.04.2011 i 27.04.2011 z inicjatywy pani Anny Bacik i na zaproszenie Dyrekcji Szkoły odbył się cykl lekcji o tematyce europejskiej. Zajęcia były prowadzone przez Panie z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Lekcje odbyły się dla uczniów klas 0 – 3 oraz uczniów klas 4 – 6. W czasie zajęć...

KSIĄŻKI SĄ FAJNE I KROPKA!

 W dniu 28 kwietnia 2011 r. dzieci z klasy I c wraz z wychowawczynią uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Przecinek i kropka”. Zajęcia zostały przeprowadzone w salonie EMPiK w „Galerii Graffica” przy ul. Lisa Kuli. Pani przewodnik zabrała dzieci w niezwykłą podróż po świecie. Uczniowie wyruszyli w nią „wesołym pociągiem”, który zatrzymywał się  na stacjach z działami literatury. W trakcie zajęć...

Składamy serdeczne podziękowania
wszystkim, którzy włączyli się
w organizację uroczystości
odsłonięcia tablicy i zasadzenia dębu pamięci
por. Henryka Pisarka,
w ramach programu
„Katyń…ocalić od zapomnienia”

„KATYŃ –  OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

Dnia 8 kwietnia 2011 r. odbyły się w naszej szkole uroczystości „Katyń – ocalić od zapomnienia”, których celem było oddanie hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej i przywrócenie sylwetki porucznika Henryka Pisarka, zbiorowej pamięci narodu, poprzez odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz zasadzenie dębu katyńskiego. Niniejsze uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ofiar Katyńskich w kościele Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes.

29 IV 2011 – Przedszkolaki z Biało-Czerwoną

W dniu 29 IV 2011 oddział przedszkolny pod opieką wychowawczyni mgr Jolanty Pięty i rodziców (p. Dziugieł, p. Jaworskiej, p. Sobczyszyn) brał udział w uroczystości Przedszkolaki z Biało-Czerwoną zorganizowanej w związku Dniem Flagi. Spotkanie w centrum miasta przygotowało Podkarpackie Kuratorium Oświaty oraz Prezydent Miasta Rzeszowa dbając o to, aby już od najmłodszych lat uczyć miłości do Ojczyzny. Dzieci zgromadziły się na rynku rzeszowskim, gdzie wspólnie wyrecytowały wiersze Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”...

IX Międzyszkolny Konkurs Klubów Europejskich „Wielkanoc w państwach Unii Europejskiej”

15 kwietnia 2011 w Szkole Podstawowej nr 27 w Rzeszowie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Klubów Europejskich „Wielkanoc w państwach Unii Europejskiej”. Każdy  Klub Europejski reprezentowało 2 uczestników, którzy wspólnie wypełniali przygotowane zadania. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Jakub Mularski oraz Rafał Szostecki, uczniowie klasy 4b, zajęła I miejsce, uzyskując 25 punktów na 27 możliwych. Warto nadmienić, że nasi chłopcy byli najmłodszymi uczestnikam...

WYKŁAD LOGOPEDY

W dniu 11 kwietnia 2011 r. – dla Rodziców uczniów klasy IV b oraz zaproszonych nauczycieli nauczania początkowego i polonistów – odbył się wykład pani mgr Moniki Ossolińskiej  Dysleksja – problem wciąż nieznany. Prelegentka jest logopedą, surdologopedą i neurologopedą, pracownikiem Podkarpackiego Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Rzeszowie.

KONKURS PLASTYCZNY
„Odnawialne Źródła Energii w oczach dziecka”.

W ramach „Tygodnia Zrównoważonej Energii Unii Europejskiej” Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp.z oo w Rzeszowie pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie zorganizowało konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Odnawialne Źródła Energii w oczach dziecka”.

Akcja „Przecinek i kropka – warsztaty o książkach”

W dniu 15 IV 2001 r. oddział przedszkolny wziął udział w zajęciach z cyklu „Przecinek i kropka – warsztaty o książkach” organizowanych przez Empik w Galerii Graffica przy ul. Lisa-Kuli. Zajęcia prowadziła mama dziecka z zerówki pani Paulina Owczarek. Podczas tych zajęć dzieci poznały historię druku, alfabetu i pisma, a także dowiedziały się jak wygląda proces powstania książek.

Sprawdzian szóstoklasistów - 5 kwietnia 2011 roku

W dniu 5 kwietnia 2011 r. o godzinie 9.00 szóstoklasiści z naszej szkoły przystąpili do napisania ogólnopolskiego sprawdzianu.  Podobnie jak w latach ubiegłych, pisanie tego sprawdzianu poprzedzone zostało przekazaniem uczniom przez wychowawców klas niezbędnych informacji dotyczących ich praw i obowiązków podczas sprawdzianu, a także sposobu kodowania prac. Uczniowie przyszli w tym dniu w strojach galowych, co podkreśliło rangę wydarzenia i wprowadziło należyty nastrój. Przed wejściem do sal legitymowali się komisjom nadzorującym sprawdzian.

Figielek zaprasza do współpracy inne klasy
Uwaga, uwaga chcielibyśmy przekazać Wam informację od Figielka, który zaprasza do współpracy inne klasy. Jeśli nie wiecie kto to jest, powiemy Wam wobec tego, że to bohater naszej gazetki, którą wydajemy od 1995 roku. Mamy dla Was niesamowitą propozycję.

Spotkanie z księdzem biskupem
28 marca 2011 roku, w ramach wizytacji parafii, odwiedził naszą szkołę ksiądz biskup Edward Białogłowski. Spotkanie w sali gimnastycznej zgromadziło całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 25 i Zespołu Szkół Muzycznych nr 2. Biskupa przywitały panie Dyrektorki obu szkół i przedstawiciele uczniów, a następnie młodzież z obu szkół zaprezentowała część artystyczną, krótki montaż słowno-muzyczny, który spotkał się z zainteresowaniem i uznaniem dostojnego gościa.

KONKURS NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE pt. „PANI/PAN WIOSNA”
Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, 21 marca 2011 roku, Samorząd Uczniowski klas 4-6 zorganizował konkurs na najlepsze przebranie pt. „Pani/Pan Wiosna”.  W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły, którzy wymyślili naprawdę pomysłowe stroje oraz jeden nauczyciel, który nie doczytał, za kogo ma się przebrać, ale się przebrał i wszystkim się podobało! Kandydaci do tytułu „Pani/Pan Wiosna” prezentowali swoje stroje opisując szczegółowo wybór garderoby.

Godzina dla Ziemi
W sobotę 26.03.2011 r. o godzinie 20.30 odbędzie się największa na świecie akcja społeczna ”Godzina dla Ziemi” polegająca na zgaszeniu światła na 60 minut. Jej organizatorem jest ekologiczna organizacja WWF i odbywa się od 4 lat. Ma ona na celu zaangażowanie się wszystkich ludzi w ochronę naszego wspólnego domu – Ziemi poprzez zmianę nawyków w naszym codziennym zachowaniu, które...

NIEZWYKŁA LEKCJA

W dniu 8 marca 2011 odbyła się niezwykła lekcja dla klas III c (wychowawca mgr M. Niedziółka) i II b (wychowawca mgr E. Tobijasz). Gośćmi byli trzej policjanci oraz pies Kazan, również funkcjonariusz. Dzieci miały możliwość bezpośredniej rozmowy, przymierzenia kamizelki kuloodpornej, pokazu zastosowania pałki policyjnej, a także pogłaskania wyszkolonego i bardzo miłego pieska. Dowiedziały się też, jak należy postępować w przypadku zaatakowania przez psa.

W dniu 10.03.2011, z okazji Dnia Kobiet, męskie grono Samorządu Uczniowskiego przeprowadziło konkurs na Najsympatyczniejszą Dziewczynkę Szkoły Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie. Szanowna Komisja przygotowała dla dziewczynek zestaw pytań, na podstawie których w tajnym głosowaniu, wybrała Najsympatyczniejszą Dziewczynkę.

„Psikus SP Nr 25” - nowy numer.

Dzień Otwarty - 23 lutego 2011r.

W dniu 23 lutego 2011 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do szkoły wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do klasy pierwszej oraz samych milusińskich ciekawych przyszłego miejsca nauki. Cieszymy się, że gościliśmy również rodziców innych uczniów naszej szkoły, którzy bliżej mogli się zapoznać z formami zajęć organizowanych w SP 25. Już przy wejściu do budynku witali wszystkich przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdając ulotki informacyjne i częstując słodyczami. Spotkanie rozpoczęła

Regionalna prasa o Międzyszkolnym Konkursie „Bohater mojej ulubionej książki”.

Składamy podziękowania Redakcji miesięcznika „Nasz Dom Rzeszów” za zamieszczenie informacji o Międzyszkolnym Konkursie „Bohater mojej ulubionej książki”, zorganizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy naszej Szkoły.

„Akcja jest wielka i wszystko dla Kundelka”
Po raz kolejny przystąpiliśmy do dobroczynnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. To już XI edycja tej akcji. Uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr Jadwigi Kawy (opiekun akcji w klasach 0 – 3) i mgr Jadwigi Dąbrowskiej (opiekun akcji w klasach 4 – 6) aktywnie włączyli się w zbiórkę darów pod hasłem „Akcja jest wielka i wszystko dla Kundelka”.

9.02.2011 -  „WALENTYNKI MAŁYCH SERC”

 

W dniu 9 lutego 2011 roku kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów z klas od drugiej do szóstej SP25 uczestniczyła w spotkaniu dzieci z rzeszowskich szkół podstawowych „WALENTYNKI MAŁYCH SERC”. Impreza odbyła się na Rynku w Rzeszowie, a następnie jej uczestnicy w formie barwnego korowodu przemaszerowali ulicami miasta.

Dzień Świętego Walentego.
W Dniu Świętego Walentego wiele się działo. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali wiele atrakcji. Przy obydwu wejściach do budynku szkoły czekali członkowie Samorządu Uczniowskiego, by obdarować uczniów i nauczycieli serduszkami-naklejkami. Szkoła była pięknie udekorowana w balony-serca i serduszka.

Życzenia walentykowe SU
Z okazji Dnia Świętego Walentego Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składa nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 25 serdeczne życzenia.

Święto Babci i Dziadka  -  11.02.2011 r.

W zerówce szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas tej uroczystości panowała wyjątkowa, serdeczna i ciepła atmosfera. Dzieci mają okazję w tym dniu podziękować dziadkom za ich cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i miłość. Licznie zgromadzeni Szanowni Goście mieli okazję podziwiać występy wnuków. Repertuar dzieci był bardzo urozmaicony. Babcie i Dziadkowie podziwiali swoje wnuczęta w tańcu, recytacji i śpiewie.


Dzień Babci i Dziadka – wizyta w Domu Opieki Społecznej

W dniu 9 lutego 2011 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Światowego Dnia Chorego uczniowie kl. Ic wraz z wychowawczynią mgr Jadwigą Kawą spotkali się z mieszkańcami Domu Opieki Społecznej, zaprezentowali część artystyczną i wręczyli prace przez nich wykonane. W podziękowaniu dzieci otrzymały słodki poczęstunek. 

 

Rok szkolny 2010/2011
Semestr II

 

PRYMUSI SP 25
Najlepsi uczniowie z klas 1-3 oraz 4-6 w pierwszym semestrze roku szkolnego 2010/2011.

Próbny sprawdzian szóstoklasistów - 13 stycznia 2011r.
W dniu 13 stycznia 2011 r. o godzinie 9.00 szóstoklasiści z naszej szkoły przystąpili do napisania ogólnopolskiego próbnego sprawdzianu organizowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON.  Podobnie jak w latach ubiegłych, pisanie tego sprawdzianu poprzedzone zostało przekazaniem uczniom przez wychowawców klas niezbędnych informacji dotyczących ich praw i obowiązków podczas sprawdzianu, a także sposobu kodowania prac.

W dniu 14 stycznia 2011 r. dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w apelu pt. „Bezpiecznie spędzamy ferie zimowe”. Uczniowie klasy 2a pod opieką mgr Doroty Kozioł przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Mali aktorzy w ekspresyjny sposób przedstawili swoim kolegom dobre rady jak bezpiecznie odpoczywać...

W dniach 20.12.2010 – 05.01.2011 w naszej szkole odbyła się trzecia edycja konkursu „Kartka Świąteczna Bożonarodzeniowa w języku angielskim”, konkurs plastyczny dla klas 1-3 zorganizowany przez mgr Annę Bacik. Uczniowie dostarczali swoje prace do organizatora konkursu lub nauczycieli uczących języka angielskiego.

 

„Psikus SP Nr 25” - nowy numer.


„GÓRA GROSZA”

W dniach 22.11.2010 – 3.12.2010 Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie, jak co roku, przeprowadził akcję charytatywną pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, o nazwie „GÓRA GROSZA”. Sekcja porządkowa samorządu zbierała monety groszowe do własnoręcznie wykonanych puszek.  W tym roku udało nam się...

Zbiórka puzzli i gier planszowych dla oddziału zerowego i świetlicy SP 25 w Rzeszowie

W dniach 1 – 9 grudnia 2010 r. opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zbiórkę nowych i używanych puzzli, układanek i gier planszowych dla świetlicy i oddziału zerowego Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie.  W czasie trwania akcji uczniowie dostarczyli ...

Kolędnicy - 21.12.2010r.
Tuż przed Świętami – 21 grudnia 2010 r. kultywując tradycje bożonarodzeniowe, grupa KOLĘDNIKÓW wyruszyła ze świetlicy. Korowód przebierańców, dzwoniąc dzwonkami, ze śpiewem i życzeniami, wędrował po szkolnym obiekcie. Przebierańcy odwiedzili uczniów i nauczycieli, Dyrekcję i pracowników administracji.

Dnia 21.12.2010 r. klasy 3a i 3d z wychowawczyniami Anną Golbą i Małgorzatą Ożyło odbyły wycieczkę do wytwórni ozdób choinkowych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem wytwarzania bombek oraz innych ozdób na choinkę.


Sprawozdanie z udziału uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie w sportowych imprezach oraz zawodach pozaszkolnych.


Świąteczny koncert – 14. 12. 2010 r.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowaliśmy świąteczny koncert, by wspólnie cieszyć się tym wspaniałym czasem. Dzięki uprzejmości Miejskiego Domu Kultury przy ul. Osmeckiego koncert odbył się na prawdziwej scenie, w uroczej scenografii autorstwa pani Ewy Tobijasz i przy udziale licznie zgromadzonej publiczności. Podczas koncertu wystąpiły wszystkie klasy młodsze.

Świąteczny kiermasz – 14. 12. 2010 r.

W dniu 14 grudnia 2010 r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się pierwszy koncert świąteczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Koncertowi towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów pod opieką nauczycieli świetlicy: pani Doroty Sroczyńskiej, pani Grażyny Wieczorek, pani Zofii Kunysz, pani Bernadety Słysz. Bajecznie kolorowe choinki i stroiki, świąteczne figurki z masy solnej czy ręcznie ozdabiane bożonarodzeniowe kartki świąteczne przyciągały zainteresowanych.

Wizyta Świętego Mikołaja

W dniach od 8.12.2010 do 10.12.2010 Święty Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci w naszej szkole! W swoim niezwykle zajętym grafiku znalazł aż trzy dni, by osobiście odwiedzić dzieci i wręczyć im słodkości. Po raz pierwszy w środę, około 12 w południe, zaparkował swoje sanie na dachu szkoły i w asyście pomocników: elfów, aniołków i diabełków, wyruszył na spotkanie z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie..Klasowe Mikołajki – 6 grudnia 2010 r.

Czekamy wszyscy na ten dzień przez cały rok. Staramy się być grzeczni, by uniknąć rózgi. I jeszcze piszemy długie listy, w których wyliczamy prezenty, które chcielibyśmy od Niego otrzymać. A Święty Mikołaj musi odwiedzić cały świat! W naszej szkole w dniu 6 grudnia odbywają się tradycyjne klasowe Mikołajki. Odpowiednio wcześniej wszyscy uczniowie w klasie biorą udział w losowaniu.

"Zdrowo jem - zdrowo żyję" - szkolenie.

W dniu 10 grudnia 2010 r. w ramach działań Podkarpackiego Programu Edukacji Ekologicznej Dzieci  Młodzieży Zdrowo  jem – zdrowo żyję odbyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli rzeszowskich przeszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów . Tym razem mieli oni okazję obserwować lekcję poświęconą piramidzie zdrowego żywienia. Lekcję przygotowała i poprowadziła mgr Małgorzata Garlak-Niedziółka, a zajęcia odbyły się w klasie III c.

Zabawa andrzejkowa – 24 listopada 2010 r.

Pod koniec listopada nadchodzi czas na tradycyjne zabawy andrzejkowe. Każda panna i kawaler z niecierpliwością czekają na wróżby, które mają uchylić rąbka tajemnicy o przyszłych ukochanych, zawodach czy niesamowitych przygodach. Te wiadomości można wyczytać z zastygłego wosku, którego cień pozwala odczytać fantastyczne przepowiednie. Zawsze jest też czas na zabawę przy dobrej muzyce.

 

Międzyszkolny Konkurs „Bohater mojej ulubionej książki” – rozstrzygnięty.

9 grudnia 2010 r. w Bibliotece szkolnej podczas otwarcia wystawy pokonkursowej i przy słodkim poczęstunku, odbyło się uroczyste zakończenie konkursu zorganizowanego przez nauczycieli-bibliotekarzy p. mgr Beatę Kuczek i p. mgr Alinę Daszkiewicz.

 
Konkurs „Przybysz z Planety WEEE-2010”
Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI edycji konkursu „Przybysz z Planety WEEE-2010” zorganizowanego przez Związek Komunalny „Wisłok”. Celem konkursu jest kształtowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności nawyku zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Uczniowie indywidualnie lub grupowo wykonali 14 prac – instalacji, z odpadów elektrycznych i elektronicznych według własnych wyobrażeń takiego przybysza.
6.12.2010 - Wizyta w firmie Romex

W dniu 6 grudnia 2010 r. z okazji MIKOŁAJEK uczniowie klasy 2a odwiedzili firmę ROMEX, w której ręcznie produkuje się ozdoby choinkowe. Dzieci miały okazję prześledzić cały cykl produkcyjny od wydmuchiwania szklanych baniek, poprzez ich srebrzenie, skończywszy na ręcznym zdobieniu każdej bombki. Zwiedzanie zakończyło się wizytą w zakładowym sklepiku, gdzie uczniowie z zapałem kupowali ozdoby choinkowe w prezencie dla najbliższych.
30.11.2010 - Wycieczka - 21 Warsztaty Remontowe

W dniu 30 listopada 2010 roku uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni mgr Doroty Kozioł i pana Macieja Woźnego (rodzica jednego z uczniów) odwiedzili 21 Warsztaty Remontowe przy ulicy Krakowskiej. Uczniowie mieli okazję poznać pracę mechaników naprawiających i konserwujących sprzęt wojskowy. Wchodzili do pojazdów opancerzonych, uczyli się korzystania z krótkofalówki, mogli na moment potrzymać w dłoniach karabin.
17.11.2010 - Spotkanie ze strażakiem

W dniu 17.listopada 2010 r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem, który w przystępny sposób przedstawił dzieciom zagrożenia na jakie mogą być narażone w wyniku różnych niebezpiecznych zdarzeń np. pożaru w domu lub na terenie szkoły. Tłumaczył, co to jest ewakuacja i w jaki sposób powinna przebiegać. Chętnie odpowiadał na niezliczone pytania małych słuchaczy.

 
„Psikus SP Nr 25”

Gazetka szkolna pt. „Psikus SP Nr 25”  jest miesięcznikiem, który powstał w roku szkolnym 2010/2011 z inicjatywy uczniów z klasy 6c. Pierwszy numer ukazał się w listopadzie 2010. Funkcję redaktora naczelnego objął Radosław Dziedzic z klasy 6c, działem komputerowym gazetki zarządza Cyprian Cierpich z kl. 6c, dział z dowcipami oraz fotografowanie życia szkoły, to obowiązki należące do Maksymiliana Homy z klasy 6c. 22.10.2010 - akcja "Przecinek i Kropka".

 W tym roku szkolnym klasy drugie wzięły udział w akcji pt. „Przecinek i Kropka”. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci. Zajęcia odbyły się w EMPiK-u w "Galerii Graffica" przy ul. Lisa Kuli w dniach 22.10.2010 r.
16.11.2010 - Wycieczka do Łańcuta

16 listopada 2010r. klasy IIc i IId w ramach edukacji regionalnej były na wycieczce autokarowej w Łańcucie pod opieką wychowawczyń mgr M. Linek i mgr J. Garbaczewskiej oraz mgr M. Ożyło. Uczniowie zwiedzali storczykarnię i wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Dom z tysiąca i jednej nocy”. Pogoda dopisała, więc dzieci spacerowały po parku podziwiając uroki złotej polskiej jesieni.10.11.2010 - Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 10 listopada 2010r. o godz. 8:50 odbyła się akademia z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno- muzyczny oraz scenografię przygotowały panie mgr Elżbieta Kluz i mgr Małgorzata Baran. W uroczystości wystąpili uczniowie z klas: 3b i 5a oraz chór...2.11.2010 - Radosne obchody święta odzyskania niepodległości.

2 listopada 2010 roku odbyła się żywa lekcja historii w ramach projektu RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI. Lekcję poprowadził pan Wiktor Owczarz – pasjonat historii i kolekcjoner militariów. Uczestnikami byli uczniowie klasy III c z panią  Małgorzatą Garlak-Niedziółką (organizatorem lekcji)  i  klasy VI c z panią Urszulą Klimas oraz pani wicedyrektor Elżbieta Gwardecka.14.10.2010 - Dzień Nauczyciela

14 października 2010 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji sala gimnastyczna stała się sceną, na której zaprezentowali się młodzi aktorzy przed całą społecznością szkoły i zaproszonymi gośćmi. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali autorski montaż słowno-muzyczny Mały Książę odwiedza planetę SP 25.7.10.2010 - Pasowanie na ucznia

7 października 2010 roku odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA, w której głównymi bohaterami były dzieci z klas pierwszych. Samorząd Uczniowski przygotował dla młodszych kolegów kilka pytań, czyli mały egzamin. Pierwszaki bardzo sprawnie opowiadały o naszej ojczyźnie, przyjaźni, obowiązkach ucznia i bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Egzamin zdały doskonale.

 

 

 

Nabór 2017/2018


ePUAP

OFERTA UBEZPIECZENIA

REFORMA EDUKACJI

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć