Świąteczny koncert – 14. 12. 2010 r.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowaliśmy świąteczny koncert, by wspólnie cieszyć się tym wspaniałym czasem. Dzięki uprzejmości Miejskiego Domu Kultury przy ul. Osmeckiego koncert odbył się na prawdziwej scenie, w uroczej scenografii autorstwa pani Ewy Tobijasz i przy udziale licznie zgromadzonej publiczności. Podczas koncertu wystąpiły wszystkie klasy młodsze. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy V b, w których wykonaniu usłyszeliśmy popularną angielską piosenkę o Rudolfie – czerwononosym reniferze. Po nich kolejno mogliśmy oglądać uczniów od oddziału „0”, poprzez klasy pierwsze, drugie i trzecie. W ich wykonaniu słyszeliśmy wiersze o tematyce świątecznej, wzruszające kolędy, emanujące świątecznym ciepłem piosenki i inscenizacje. Mali artyści bardzo przeżywali swoje wystąpienia, mieli wspaniałe stroje (chociażby piękne anioły, pastuszkowie, kolędnicy czy Nowy Roczek) i świetnie znali swoje role. Bardzo cieszymy się, że na koncert przybyło tak wielu rodziców, którzy gorąco oklaskiwali wszystkich przejętych artystów. Na zakończenie koncertu dyrektor szkoły pani Bożena Zięba złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne, zaś dzieci częstowały się słodkościami. Szczególne podziękowania należą się wszystkim wychowawcom klas występujących w koncercie za trud włożony w przygotowanie prezentacji.

Klasa 5b Klasa 5b
Klasa 1a Klasa 1b
Klasa 1c Klasa 2a
Klasa 2b Klasa 2c
Klasa 2d Klasa 3a
Klasa 3b Klasa 3c
Klasa 3d
Oddział "0"

Zaproszenie na koncert ukazało się także w „Nowinach” rzeszowskich, a podczas wywiadu w radiu VIA mówiła o jego przesłaniu pani Anna Hadała. Organizatorzy szkolnego koncertu świątecznego mają nadzieję, że wejdzie on już na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Opracowała: Anna Hadała