Obóz językowy „Euroweek Szkoła Liderów”

W dniach od 29 maja do 02 czerwca 2015 roku 42 uczniów z klas 5a, 6a, 6b, 6c, 6d wzięło udział w obozie językowym „Euroweek Szkoła Liderów” zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w miejscowości Długopole Zdrój położonej niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim, uczyli się przewodzenia grupie, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Z ramienia szkoły pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu na „Euroweek Szkoła Liderów” była pani mgr Anna Bacik, a opiekunami były panie mgr Kamila Lew i pani mgr Elżbieta Pietrusiak. Po raz trzeci z uczniami przeżyliśmy pięć ciekawych dni pełnych wrażeń, intensywnej nauki przeplatanej wspaniałą zabawą z wolontariuszami z różnych zakątków świata. Przywieźliśmy niezapomniane wspomnienia. Uczniowie naszej szkoły wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego i chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej gdzie zwiedzaliśmy: Bramę Wodną, Basztę Kłodzką i Wieżę Rycerską, XIII wieczny gotycki Kościół p.w. Św. Michała Archanioła. Ciekawostką miasta jest jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne, założone w 1964 roku w dawnym zborze ewangelickim. Z Bystrzycy Kłodzkiej wyruszyliśmy do Kłodzka gdzie zwiedziliśmy starówkę, średniowieczny most gotycki Świętego Jana nad rzeką Młynówką oraz Twierdzę Główną, która jest unikalnym zabytkiem architektury militarnej. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Międzygórza gdzie podziwialiśmy wodospad Wilczek.

Opracowała Anna Bacik, Kamila Lew