Dzień Dziecka w świetlicy

Pierwszego czerwca nauczyciele świetlicy zorganizowali wszystkim dzieciom niespodziankę z okazji Dnia Dziecka.

Imprezę rozpoczął quiz z nagrodami. Dzieci oglądały na dużym ekranie zdjęcia swoich rówieśników z różnych zakątków świata i miały odgadnąć kraj pochodzenia dziecka. Mimo, że zadanie wydawało się trudne, dzieciom udało się udzielić wielu prawidłowych odpowiedzi, co było nagradzane słodyczami.

Następnie wychowankowie mogli wybrać udział w dwóch konkursach: plastycznym „Dzieci Świata” lub karaoke. Zwycięzcy obu konkursów także otrzymali słodkie nagrody.

Po rozstrzygnięciu konkursów wszyscy udali się do dużej Sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część sportowa imprezy.

Na początku zostali uroczyście udekorowani zwycięzcy wszystkich dyscyplin Igrzysk Świetlicowych. Medale i dyplomy wręczała pani dyrektor Bożena Zięba. W czasie fanfar i zawodnicy i ich rodzice pękali z dumy.

Na zakończenie imprezy wielkie emocje wzbudziła sztafeta rodzinna tj. wyścig tandemów rodzica i dziecka po torze przeszkód na czas. Sztafetę zainaugurowała pani Dyrektor, która pokonała tor przeszkód w parze z Gracjanem Saneckim z klasy 3b. Para ta osiągnęła sensacyjny wynik – 6 miejsce spośród 13 startujących tandemów.

Zwycięzcami okazali się:

I miejsce         – Miłosz Kura z kl. 3c z tatą Grzegorzem,

II miejsce        – Szymon Maćkowiak z kl. 2d z tatą Cezarym,

III miejsce       – Kuba Wiśniowski z kl. 1b z mamą Beatą.

Nagrodami oprócz medali i dyplomów były zaproszenia do McDonalda dla rodzica i dziecka.
Wszyscy uczestnicy sztafety otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że zarówno rodzice jak i dzieci dobrze bawili się z nami w tym dniu.

Opracowała mgr Małgorzata Sierżęga