„Ale to już było i nie wróci więcej” - pożegnanie szkoły przez uczniów klas szóstych

Dnia 25 czerwca 2014 roku o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie odbyło się uroczyste pożegnanie szkoły przez uczniów klas szóstych.

W akademii wzięli udział: uczniowie klas szóstych, ich rodzice, Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uroczystość składała się z trzech części. Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani Dyrektor – Bożena Zięba – która przywitała gości oraz wręczyła dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i sporcie. Następnie listy gratulacyjne z rąk pani Dyrektor oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły – pani Katarzyny Augustyn – odebrali uczniowie kończący szkołę podstawową z wyróżnieniem. Później podziękowania otrzymali rodzice uczniów klas szóstych pracujący w Radzie Rodziców Szkoły. Następnie w imieniu rodziców uczniów głos zabrała pani Sylwia Frӧhlich – Słapińska, a pani Anna Czach wręczyła na ręce pani Dyrektor okolicznościowy tort przygotowany specjalnie na tę okazję.

Za sześcioletnią pracę z uczniami klas szóstych podziękowała przewodnicząca szkoły – Klaudia Pelc – a uczniowie wręczyli Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty. Później swoich starszych kolegów pożegnali uczniowie klasy III A oraz uczniowie klas piątych, którzy odebrali od szóstoklasistów symboliczny klucz do bram szkoły. Na zakończenie pierwszej części uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas piątych oraz ślubowanie piątoklasistów.

W drugiej części uroczystości uczniowie klas szóstych zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Swoje wspomnienia o klasie i szkole przygotowali:

• Karolina Bomba (klasa VI A)
  • Barbara Szpak (klasa VI B)
  • Oliwia Piertyka i Kacper Bogusz (klasa VI C)
  • Wiktoria Foryś i Kamila Kolano (klasa VI D)

W wykonaniu uczniów klas szóstych usłyszeliśmy także piosenki:

• „Trzynastolatki” - Mateusz Bacik (klasa VI B)
  • „Chcę tu zostać” - Oliwia Piertyka (klasa VI C) i Klaudia Pelc (klasa VI B)
  • „Ostatni raz z moją klasą” - Bartłomiej Grata (klasa VI B) i Martyna Konsur (klasa VI B)
  • „Do łezki łezka, rozstanie nadeszło” - Barbara Szpak (klasa VI B)
  • „To już było” - Mateusz Bacik (klasa VI B) i Bartłomiej Grata (klasa VI B)
  • „Szkolne wspomnienia” - Aleksandra Mazur (klasa VI A) i Aleksandra Wąsacz (klasa VI A)
  • „ Do widzenia szkoło” - Aleksandra Mazur (klasa VI A) i Aleksandra Wąsacz (klasa VI A)

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie udali się na pożegnalną dyskotekę komersową.

W przygotowaniu uroczystości udział wzięli:

• uczniowie klas szóstych
  • rodzice uczniów klas szóstych (a w szczególności: pani Ewelina Świątek, pani Anna Czach, pani Sylwia Frӧhlich – Słapińska, pani Anna Bacik, pani Małgorzata Wantrych, pani Marta Niemiec, pani Magdalena Borcz)
  • wychowawcy i nauczyciele (pani Anna Borowiecka – Golba, pani Elżbieta Kluz, pani Jadwiga Dąbrowska, pani Hanna Bober, pani Zofia Kunysz, pani Urszula Sznerch, pani Beata Kuczek, pani Beata Kudlek, pani Anna Hadała, pan Robert Walawender, pan Wojciech Trzyna, pan Sebastian Sondej)
  • pracownicy administracji i obsługi

Scenariusz uroczystości przygotowała i nad całością czuwała Urszula Klimas.

Uroczyste pożegnanie szkoły przez uczniów klas szóstych dostarczyło wszystkim zebranym wielu niezapomnianych wrażeń.