W dniach od 05 do 09 czerwca 2014 roku uczniowie klas 6a, 6b, 6c, 6d po raz drugi wzięli udział w obozie językowym  „Euroweek Szkoła Liderów” zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w miejscowości Długopole Zdrój położonej niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie w ciągu pobytu w Długopolu Zdroju mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w języku angielskim,  nauczyć się przewodzenia grupie, uczyli się autoprezentacji, oraz pracy w zespole. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Z ramienia Szkoły organizatorem i pomysłodawcą wyjazdu na „Euroweek Szkoła Liderów” była p. mgr Anna Bacik opiekunami były p. mgr Kamila Lew i p. Elżbieta Pietrusiak. Wraz z uczniami przeżyliśmy ciekawe pięć dni pełne wrażeń, intensywnej nauki przeplatanej wspaniałą zabawą z wolontariuszami z różnych zakątków świata. Przywieźliśmy do Szkoły niezapomniane i  niesamowite wspomnienia. Uczniowie naszej Szkoły wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego i chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach, a także uczestniczyliśmy we wspaniałej wycieczce  do Bystrzycy Kłodzkiej gdzie zwiedzaliśmy:  Bramę Wodną, Basztę Kłodzką i Wieżę Rycerską, XIII wieczny gotycki Kościół p.w. Św. Michała Archanioła. Ciekawostką miasta jest jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne, założone w 1964 roku w dawnym zborze ewangelickim. Z Bystrzycy Kłodzkiej wyruszyliśmy do Kłodzka gdzie zwiedziliśmy starówkę, średniowieczny most gotycki Świętego Jana nad rzeką Młynówką oraz Twierdzę Główną, która jest unikalnym zabytkiem architektury militarnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

CZAS WOLNY

DYSKOTEKI