W dniu 6 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IV B wraz ze swym Wychowawcą – Barbarą Marią Płodzień i rodzicami pełniącymi rolę opiekunów i przewodnika – panią Dorotą Mierzwą i panią Justyną Przybyło-Szlachtą – wyruszyła na wycieczkę do Sanoka.

Dzień okazał się wyjątkowo piękny i słoneczny, dlatego z przyjemnością spacerowaliśmy po Skansenie. Zaglądaliśmy z ciekawością do zabytkowych budowli, pałaszowaliśmy drugie śniadanie, wykonywaliśmy dokumentację fotograficzną i rysunkową, bawiliśmy się. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w zabytkowej szkole i w galicyjskim miasteczku, gdzie oczywiście nie obyło się bez zakupu pamiątek. Potem udaliśmy się na zamek należący kiedyś do Królowej Bony i obejrzeliśmy kolekcję ikon. Następnie poszliśmy się na sanocki Rynek, by tam zwiedzić zabytkowy kościół i klasztor franciszkanów. Tu spotkaliśmy wiekowego, bo mającego 94 lata, franciszkanina, który był w klasztorze razem ze św. Maksymilianem Kolbe i ciekawie opowiedział nam o świętym. Wygłodniali, po sporej wszak dawce emocji, zjawiliśmy się w miłej kawiarence, gdzie uraczono nas przepyszną tartą i kompotem z rabarbaru. Pycha!!!

Potem był czas wolny i lody… Było wspaniale i wcale nie chciało nam się wracać do domu.

Wycieczka okazała się ciekawą lekcją historii, języka polskiego i plastyki – tak to chcielibyśmy uczyć się cały rok. Trzeba koniecznie coś zrobić w tym kierunku.

opracowała – mgr Barbara Maria Płodzień