EKOGALA 2014

Nasza szkoła już po raz piąty była współorganizatorem trzech wojewódzkich konkursów o tematyce ekologicznej. Laureatów konkursów i ich nauczycieli zaproszono na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, które odbyło się podczas VIII Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych EKOGALA 2014 w Rzeszowie. Tym bardziej jest nam miło, że wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Julia Sondej z klasy Ie, która przygotowała pracę pod opieką mgr Jolanty Pięty. Nagrody wręczali laureatom: pan Waldemar Burzyński – prezes Zarządu WFOŚiGW, pan Robert Machowski – prezes PIRE i pani Bożena Zięba – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Podkarpacki Kurator Oświaty, pan Jacek Wojtas. W spotkaniu wzięło udział ponad 300 uczniów ze szkół podstawowych. Mieli okazję oglądnąć pokaz artystyczny przygotowany przez uczniów z klasy 3c naszej szkoły, który opracowali pod bacznym okiem swojej wychowawczyni, pani Małgorzaty Garlak-Niedziółki. Wspaniałym uzupełnieniem ich występu była prezentacja multimedialna stworzona przez panię Elżbietę Kluz. Wyrazy podziękowania należy skierować również do pań, które przygotowały i przeprowadziły konkursy plastyczne: pani Małgorzata Prucharska, pani Elżbieta Kluz, pani Jolanta Pyziak, pani Anna Hadała.

Zapraszamy do udziału w konkursach i EKOGALI w przyszłym roku!

opracowała: Anna Hadała