RAJD ROWEROWY SZLAKIEM PŁK. L. LISA KULI

14 października młodzież z naszej szkoły wzięła udział w rajdzie rowerowym szlakiem płk. L. Lisa Kuli o długości 35 km. Pierwszym ważnym punktem rajdu był cmentarz na Pobitnym. Tutaj młodzież zapoznała się z historią pochodzenia nazwy Pobitno, powstania nekropolii oraz życiorysem płk. Leopolda Lisa Kuli przedstawionym przez p. M. Świętonia. Następnie udaliśmy się na górę św. Magdaleny, gdzie podziwialiśmy jeden z fragmentów liczącego 4 000 km szlaku św. Jakuba z Campostelli, którego historię przybliżyła p. A. Zabratyńska, przepiękną panoramę Rzeszowa i okolic oraz kościółek pw. św. Magdaleny. Następnie szlakiem czerwonym udaliśmy się w kierunku Słociny, a młodzież zapoznała się oznakowaniem pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, które opisał p. R. Zabratyński. Podczas przejazdu mieliśmy okazję podziwiać piękną panoramę Rzeszowa, roślinność lasu bukowego, pomniki przyrody, a przede wszystkim wykazać się dobrą kondycją i dużą odpornością na błoto.

Po przyjeździe do Rzeszowa oddaliśmy hołd najmłodszemu pułkownikowi Wojska Polskiego pod jego pomnikiem, gdzie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Rajd rowerowy stanowił okazję do propagowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród młodzieży, poznawania walorów turystyczno – krajobrazowych okolic Rzeszowa, integracji młodzieży, poznania historii regionu i życiorysu płk. L. Lisa Kuli oraz promowania postaw patriotycznych.

 

 

 

Za zorganizowanie rajdu i opiekę nad młodzieżą dziękujemy p. A. Zabratyńskiej, p. R. Zabratyńskiemu, p. S. Sondejowi i p. M. Świętoniowi.

 

 

 

 

Nabór 2017/2018


ePUAP

OFERTA UBEZPIECZENIA

REFORMA EDUKACJI

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć