Trzecia Edycja „Bajkowego Popołudnia” w SP25

17 maja w Szkole Podstawowej nr 25 odbyło się Bajkowe Popołudnie! Była to już trzecia edycja spotkania, podczas którego nasza szkoła promujemy czytelnictwo, ale również organizuje akcje pomocy dla najbardziej potrzebujących. W tym roku pomagaliśmy zebrać fundusze dla chorej Moniki Krowiak, podopiecznej Fundacji Iskierka.

Kilka słów o Monice:

Monika Krowiak to 9-letnia dziewczynka pochodząca z Wólki Hyżneńskiej – małej miejscowości na Podkarpaciu. Monika została zdiagnozowana w kwietniu 2016 roku w Klinice Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. U dziewczynki rozpoznano nowotwór złośliwy mózgu. Następnie w Warszawie została wykonana operacja z częściowym usunięciem guza móżdżku. Monika przeszła chemioterapię i radioterapię, a obecnie jest na etapie dalszego leczenia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Monika to bardzo aktywna dziewczynka – bardzo lubi jeździć na rowerze i na rolkach. Pływanie i gra w kręgle – to kolejne zainteresowania dziewczynki. Lubi bawić się lalkami i budować z klocków Lego. Monika lubi projektować, rysować i malować. Niestety przez chorobę musiała zrezygnować z zajęć tanecznych, których bardzo jej teraz brakuje. Dziewczynka w przyszłości chciałaby zostać fryzjerką. Monika najbardziej marzy o tym, żeby wyzdrowieć i jak najszybciej wrócić do szkoły, gdzie mogłaby się znów spotykać ze swoimi rówieśnikami, za którymi tęskni. Monika ma trójkę rodzeństwa – dwóch braci i jedną siostrę.

Chociaż choroba nadeszła tak nagle, nie odebrała Monice siły do walki o powrót do zdrowia. Jest bardzo wymagająca wobec siebie w nauce i w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Nie poddaje się nigdy. Wierzy w to, że wszystko będzie dobrze i wyzdrowieje. Ma wielką siłę walki, która dodaje siły jej i całej rodzinie.  Przed Moniką i jej rodziną jeszcze długi proces leczenia i rehabilitacji. Dużą trudnością dla rodziny jest odległość jaką muszą pokonywać, aby dojeżdżać do szpitala w Warszawie. Dodatkowo rodzice Moniki mają problemy ze zdrowiem. Zachęcamy do wpłat na indywidualne konto:

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
33 1050 0099 6781 1000 1000 0576

III Bajkowe Popołudnie:

Podczas Bajkowego Popołudnia czekało na przybyłych gości mnóstwo atrakcji! Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wraz z Panią Dyrektor Bożeną Zięba oraz przedstawicielka Rady Rodziców panią Urszula Sobol wspólnie obejrzeli inscenizację bajki pt. „Kopciuszek”  przygotowane przez klasę IIe pod kierunkiem pani Agnieszki Lewieniec. Naszym gościem specjalnym była pani Joanna Krzyżanek, autorka książek dla dzieci. Opowiedziała nam trochę o bohaterach swoich książek oraz przedstawiła ideę „małego wolontariatu”. Podczas spotkania pomagali nam Harcerze z 34 Rzeszowskiej Drużyny Harcerskiej im. Floriana Marciniaka. Na wszystkich uczestników czekał również słodki poczęstunek. Całą imprezę poprowadziła pani Joanna Rachańska wraz z Samorządem Uczniowskim.

Zbiórkę na leczenie dla Moniki zorganizowała podczas Bajkowego Popołudnia Rada Rodziców. W sumie udało się zebrać 523,33zł! Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: mgr Kamila Lew, mgr Joanna Rachańska