Spotkanie klas IV - VI  z Wolontariuszami Szlachetnej Paczki

Obecny rok szkolny w edukacji został nazwany Rokiem Wolontariatu. Z tej racji nasza szkoła w sposób szczególny zwraca uwagę uczniów na ideę i rolę wolontariatu w świecie. 15 lutego 2017 r. klasy IV –VI zebrały się na Sali gimnastycznej, by uczestniczyć w spotkaniu z p. Moniką i p. Justyną – Wolontariuszkami Szlachetnej Paczki. Wolontariuszki bardzo aktywnie współpracowały z nami w czasie tworzenia naszej Szkolnej Szlachetnej Paczki. Świadectwo młodych kobiet – studentek – było najlepszą prezentacją idei, celu oraz funkcjonowania wolontariatu w świecie. Dowiedzieliśmy się na nim, kim jest wolontariusz, kto może zostać wolontariuszem, w jakim celu pracę na rzecz innych podejmują ludzie w różnym wieku, w jaki sposób można pomagać, jakie cechy powinien mieć wolontariusz. Przede wszystkim jednak dowiedzieliśmy się, co to znaczy „być dla innych”.

Spotkanie z osobami, które angażują się czynnie w dzieła wolontariackie, dało uczniom ogromną motywację  do włączania się we wszelkie akcje o tym charakterze. Pokazało ono również, że każdy z nas może stać się wolontariuszem i czynić dobro.

Opracowała: Małgorzata Oczoś