Mikołajkowe spotkanie z autorką książek dla dzieci – Panią Joanną Krzyżanek

6 grudnia w kl. 3d odbyło się autorskie spotkanie z Panią Joanną Krzyżanek – autorką książek o Cecylce Knedelek. Przez 2 miesiące czytaliśmy wiele bajek i książek o głównej bohaterce – Cecylce, np. „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, bajki pachnące cytrynami, czekoladą i truskawkami, „Boże Narodzenie z Cecylką Knedelek” itd.

Przed wizytą Pani Krzyżanek ozdabialiśmy salę plakatami, pracami plastycznymi na temat pomocy innym, pisaliśmy cytaty o dobroci, ubieraliśmy choinkę i nabijaliśmy pomarańcze goździkami, aby stworzyć świąteczną atmosferę. Pani Joanna przygotowała dla nas piękną prezentację o bohaterach swoich książek oraz zachwycająco o nich opowiadała.

Następnie robiliśmy cudowne bałwanki autorstwa Pani Krzyżanek z białej skarpety, które były wypełnione ryżem i miały oczy z różnokolorowych guziczków.

Niezapomnianym mikołajkowym prezentem była książka „Bajka pachnąca cytrynami” z dedykacją od samej autorki. Na koniec spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Za pomoc dziękujemy starszym kolegom z Samorządu Uczniowskiego – kl. 6a: Alicja Owczarek, Natalia Kulasa, Wiktoria Szewczyk i Maciej Lekki.

Na pamiątkę spotkania w Rzeszowie oraz jako podziękowanie za przybycie wręczyliśmy Pani Joannie Krzyżanek specjalnie uszytą pacynkę z Jej podobieństwem oraz kartkę świąteczną z naszymi podpisami, a Pani dyrektor Bożena Zięba podarowała szczęśliwe kamienie do przytrzymywania papieru.

Spotkanie było bardzo miłe, dostarczyło nam wielu wrażeń oraz niesamowitych emocji.

wych. Małgorzata Ożyło