FINAŁ SZKOLNEJ SZLACHETNEJ PACZKI

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w zorganizowaniu prezentu na święta dla siedmioosobowej rodziny w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Intensywne dwa tygodnie, koordynowane przez p. Annę Domin, p. Małgorzatę Oczoś oraz p. Sylwię Rosiak, zaowocowały zebraniem 20 paczek dla „naszej rodziny”, w tym – najpotrzebniejszej dla nich – nowej lodówki. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za włączenie się w to piękne dzieło. Razem mogliśmy więcej i udało się! Dnia 9.12.2016 r. wszystkie zebrane artykuły zapakowaliśmy i powstały kolorowe, świąteczne prezenty. W sobotę dary te zostały przewiezione do magazynu, skąd wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli je do „naszej” rodziny.

A dla nas największą nagrodą są słowa pani Moniki, która wręczała "naszej rodzinie" przygotowane prezenty:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Po wejściu z paczkami do rodziny, wszyscy jej członkowie mieli otwarte buzie i ogromne świecące wzruszeniem i radością oczy. Pani Monika popłakała się ze szczęścia widząc wnoszoną do domu lodówkę. Z wrażenia prawie zaniemówiła, wykrztuszając z siebie jedynie, że o takiej właśnie marzyła już od dawna, ale nie mogła sobie pozwolić na jej zakup. Bardzo podobną reakcję miał 6-letni Patryczek, który przez łzy wykrztusił z siebie, że będzie miał gdzie trzymać jedzenie. Wzruszenie rodziny wzrastało z minuty na minutę, gdy prezenty wnoszone przez wolontariuszy zaczęły wypełniać ich dom po brzegi. Z niecierpliwością zaczęli otwierać wszystkie paczki, ciesząc się z każdego drobiazgu. Zarówno Anetka, jak i Gabrysia, ze zniecierpliwieniem oczekiwały na otwarcie paczki, w której znajdzie się upominek tylko dla nich. Po ujrzeniu masy biżuterii obie zaniemówiły z wrażenia, przymierzając wszystkie otrzymane przedmioty. Najmłodszy z członków rodziny wręcz podskakiwał razem z Patrykiem z radości, gdy zobaczył książeczkę z samochodem na okładce, następnie samolot i traktor. Obaj zrobili sobie tor przeszkód dookoła otwieranych paczek. Niesamowita była reakcja najstarszego z synów pani Moniki, Dominika. Nieśmiało prosił jedynie o koszulkę sportową, w której będzie mógł rozgrywać mecze piłki nożnej, a otrzymał cały komplet sportowy. Na jego twarzy rozpromienił się cudowny uśmiech, a oczy na nowo zaświeciły blaskiem. Głowa rodziny, obserwując szczęśliwe pociechy otwierające po kolei wszystkie prezenty, biegające od jednej do drugiej paczki, chwalące się wolontariuszom, jakie szczęście ich spotkało, delikatnie przecierał oczy nie mówiąc zupełnie nic. Nie musiał mówić, wystarczyło jego spojrzenie przepełnione miłością i niedowierzaniem w to, że ktoś dał im tyle szczęścia, że zechciał podzielić się z nimi odrobiną siebie.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Chciałabym Państwu z całego serca podziękować za wkład i zaangażowanie, jakie zostało podjęte przy tworzeniu paczki. Jesteście niesamowitymi ludźmi, dzięki którym udało się sprawić radość rodzinie pani Moniki. Kontakt z Państwem był dla mnie ogromną przyjemnością. Tacy ludzie inspirują do tego, żeby stawać się lepszym człowiekiem. Dziękuję za to, że postaraliście się Państwo o to, by przygotowywana paczka była prawdziwym prezentem. Jesteście prawdziwym cudem i przykładem dla wszystkich, że chcieć to móc, że najważniejsza jest bezinteresowność i miłość do drugiego człowieka, zwłaszcza tego, który naszej pomocy potrzebuje. Życzę Państwu wiele radości i wzruszeń. Niech nadchodzące Boże Narodzenie przyniesie Państwu pokój. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać raz jeszcze, już w Nowym Roku, bym mogła przekazać prezenty przygotowane przez rodzinę. Dziękuję, jesteście wspaniali!

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzinie brakło słów na wyrażenie wdzięczności w stosunku do osób, które obdarowały ich nie tyle rzeczami materialnymi, co ogromem miłosierdzia i troski. Powiedzieli jedynie, że cieszą się, iż są na świecie tacy ludzie, którzy chcą bezinteresownie pomagać, którym nie są oni obojętni, choć są nieznajomi. Darczyńca jest dla nich wzorem godnym do naśladowania.

Opracowała Małgorzata Oczoś