Aktualności

rok szkolny 2015/2016


Wyniki szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji Roku Sienkiewiczowskiego
pt. „Świat Henryka Sienkiewicza na ilustracjach”

I miejsce – Szymon Szczepanik VI c

II miejsce – Izabela Betleja VI a

III miejsce – Magdalena Kucab VI b

Wyróżnienia:

Kornelia Cisło Vb

Sandra Ziemlińska 6a

Miłosz Kura 4a

 

Organizator konkursu: Anna Domin, Sylwia Rosiak

Mama, tata i początek lata…

24 czerwca 2016 r. był ostatnim dniem w szkole. Uczniowie klasy 1c po raz pierwszy odebrali świadectwa szkolne, dyplomy i nagrody. Przygotowali inscenizację pt. „Mama, tata i początek lata” dla swoich rodziców na zakończenie roku szkolnego ze swoją wychowawczynią panią Magdaleną Linek. Popisywali się recytacją wierszy, śpiewaniem piosenek i elementami tańca. Podarowali piękne kwiaty i krawaty z papieru rodzicom z serdecznymi życzeniami.

Zawody Lekkoatletyka dla Każdego klas I-III.

W dniu 17 czerwca 2015r. nasza szkoła wzięła udział w Miejskim Turnieju pn. Lekkoatletyka dla każdego, który odbył się na Stadionie Sportowym „Resovia”. Drużyna szkoły składała się z uczniów klas: 1e,1f,2d,2e,3b,3c. Każda klasa reprezentowana była przez dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Zawody rozpoczęły się od rozgrzewki prowadzonej przez sportowców. Następnie każda drużyna brała udział w konkurencjach lekkoatletycznych: skok w dal, rzut piłką lekarską, bieg sprinterski, bieg przez płotki oraz rzut oszczepem dziecięcym.

Pieniny – wycieczka dwudniowa klasy 6a

W dniach 13-14.06.2016 odbyła się wycieczka klasy 6a w Pieniny. Pierwszego dnia wycieczki, uczniowie wraz z wychowawcą zdobyli szczyt „Trzy Korony” 983 m.n.p.m. – najwyższy szczyt Pienin Środkowych należący do Masywu Trzech Koron. Następnie zwiedzili gotycki zamek rycerski Dunajec w miejscowości Niedzica. Jest to średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego.

PREZENTACJA

 

Międzyszkolne Igrzyska Młodzieży Szkolnej – biegi młodzieżowe

W dniu 12.06.2016r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – biegi młodzieżowe, organizowanych na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe na dystansach 400m i 600m.

"Jak nie czytam, jak czytam”

W piątek 10 czerwca, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania  pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję  miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Dzień Mamy i Taty w 1e

10 czerwca 2016 r., dokładnie w połowie pomiędzy kalendarzowym Dniem Mamy i Taty, uczniowie klasy 1e dali wspaniały koncert dla swoich Kochanych Rodziców. Były wiersze, tańce, piosenki, gra na instrumentach i piękne laurki z własnoręcznie wypisanymi życzeniami. Wzruszeni rodzice z dumą i radością podziwiali występy swoich pociech.

V Międzyszkolne Dyktando Obcojęzyczne

Uczeń klasy VIa Grzegorz Liminowicz zajął II miejsce w konkursie, wykazując się doskonałą znajomością bajek : " Daumelinchen" (Calineczka), "Rotkappchen" (Kopciuszek), "Schneewittchen" (Śnieżka) przeczytanych w języku niemieckim. Gratulujemy i życzymy sukcesów i gimnazjum.

 

Wyniki szkolnego konkursu z języka niemieckiego dla klas V

 

I miejsce - Arkadiusz Bielenda, klasa Va

II miejsce - Katarzyna Skoczylas, klasa Vd

Kamila Strutyńska, klasa Va

III miejsce - Alicja Januś, klasa Va:

 

Wyróżnienie

Aleksandra Matusz, klasa Vc

Jakub Czech klasa Vd

 

Organizator konkursu mgr Zofia Kunysz

 

Wyniki szkolnego konkursu dla klas IV - język niemiecki


I miejsce - Michał Kuśnierz - klasa IVa
II miejsce - Jakub Buczek - klasa IVd
III miejsce
- Liliana Granicka -  klasa IVd

Wyróżnienie:

Wiktoria Brzewska -  klasa IVa
Wiktor Boczkaj -  klasa IVa
Michał Krysa -  klasa IVa
Julia Rup -  klasa IVd

Organizator konkursu mgr Zofia Kunysz

XIII RAJD TURYSTYCZNY „ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI”

4 czerwca 2016 r. odbył się rajd z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Wzięli w nim udział przedstawiciele kl 4c wraz z nauczycielką przyrody - Iloną Poradą.

Uczniowie przeszli ok.2,5 – godzinną trasę na ścieżce przyrodniczej „Świerczówka”. Po drodze mieli do wykonania 11 zadań z dziedziny przyrody, które wcześniej musieli odnaleźć w terenie. Był to czas obcowania z naturą i poznawania organizmów żyjących w lesie. Na trasie  rajdu  znalazło się też mini zoo zamieszkane min. przez strusie.

WYPRAWA NA PLANETĘ ENERGII ORAZ DO ŚWIATA KLOCKÓW LEGO

W dniu 3 czerwca 2016r. klasa 1a wybrała się na tajemniczą Planetę Energii. Podczas spotkania z planetową ekipą uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa elektrownia wodna i wiatrowa, czy można wytworzyć prąd z cytryny i dlaczego elektryzują się włosy na głowie! Oprócz naukowych atrakcji przygotowane były dla najmłodszych quizy i konkursy z nagrodami!

Euroweek – Szkoła Liderów

W dniach 1-5 czerwca 2016, 29 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: mgr Kamili Lew i mgr Elżbiety Pietrusiak, wzięło udział w obozie szkoleniowym Euroweek – Szkoła Liderów, w miejscowości Długopole Zdrój. Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych w j. angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów. Sami również musieli wykazać się znajomością tego języka przygotowując różne projekty i prezentacje.

Dzień Dziecka w klasie 1b

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2016 roku rodzice klasy I b zorganizowali wycieczkę do Galerii „Nowy Świat” w Rzeszowie na niezwykłą wystawę eksponatów z powieści J. Verne'a. Dzieci prowadzone przez przewodnika oglądały modele wynalazków i urządzeń, jakie występowały w powieściach.

Dzień Dziecka z Panem Kleksem

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3, wraz z wychowawcami i opiekunami, obejrzeli wspaniały spektakl pt. „Akademia Pana Kleksa” w Teatrze „Maska” w Rzeszowie. Przedstawienie przeniosło widzów do magicznej szkoły dla chłopców, stworzonej przez fantastycznego nauczyciela - Ambrożego Kleksa.

Dzień Dziecka

1 czerwca uczniowie klasy III d wybrali się do Nowego Świata, gdzie czekała na nich miła niespodzianka przygotowana przez rodziców. Naszą wyprawę zaczęliśmy od zwiedzania niezwykłej wystawy dawnych pojazdów – statków kosmicznych i łodzi podwodnych. Następnie obejrzeliśmy film w kinie 6D.

,,Jan Paweł II – w sercu i pamięci”.

30 maja, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej oraz Grafiki Komputerowej dla Dzieci i Młodzieży pt. ,,Jan Paweł II – w sercu i pamięci”.

Szkolny Piknik Rodzinny

Tradycją naszej szkoły stały się Szkolne Pikniki Rodzinne. W tym roku w dniu 24 maja spotkaliśmy się już po raz szósty. Świetna pogoda, dobre humory i sportowe ambicje sprzyjały dobrej zabawie. Otwarcie Pikniku na dużej sali gimnastycznej zgromadziło liczną widownię. Witając zebranych Dyrektor szkoły, p. Bożena Zięba, zachęcała do udziału w licznych konkurencjach sportowych i kulturalnych przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

Piknik na osiedlu Baranówka IV

21. 05. 16 r. odbył się Piknik na osiedlu Baranówka IV. To wielka coroczna impreza promowana i sponsorowana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa. W organizacji imprezy biorą udział wszystkie placówki kulturalno – oświatowe działające na terenie osiedla.

 

Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu "Friendly English"

Organizatorzy VIII Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "Friendly English" informują o rozstrzygnięciu konkursu. Do II etapu konkursu w dniu 18 maja 2016 r. przystąpiło 27 uczniów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej znajomości języka angielskiego, a nauczycielom osiągnięć w pracy ze swoimi uczniami. Szczególne gratulacje należą się laureatom i wyróżnionym, którzy zaprezentowali świetne przygotowanie i biegłość posługiwania się językiem angielskim.
Nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu oraz dyplomy dla pozostałych uczestników drugiego etapu oraz dla nauczycieli prowadzących zostaną przekazane do szkół do 10 czerwca 2016 r.
Dziękujemy za udział w naszym konkursie.

 

WYNIKI II ETAPU KONKURSU

 

Z poważaniem,
Anna Hadała - koordynator Konkursu

 

WYNIKI KONKURSU ”Matematyczny As 2016”


Laureatami konkursu zostali uczniowie:

1. Marcin Oklejewicz      kl. 6c
2. Grzegorz Liminowicz  kl. 6a
3. Igor  Pastuszka            kl. 6b

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Szkoły Społecznej nr 2 w Rzeszowie w dniu 22.06.2016r.  o godz.12.30

Gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy dalszych sukcesów !

 


Wycieczka do Puław I Kazimierza Dolnego

Klasy 5a i 5d były na wycieczce w Puławach i Kazimierzu Dolnym. W Puławach uczniowie zwiedzali zespół pałacowo parkowy –dawną siedzibę Czartoryskich oraz Świątynię Sybilli. W Kazimierzu Dolnym podziwiali rynek z zabytkowymi renesansowymi kamienicami. Dodatkową atrakcją był rejs statkiem po Wiśle.

Wycieczka do Sandomierza

20 V 2016 r uczniowie kl III d i lll e wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Pogoda dopisała. Zaczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Podziwialiśmy miasto usytuowane na lessowych wzgórzach nasyconych roślinnością. Potem przeszliśmy egzotycznym wąwozem Królowej Jadwigi. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się Zbrojownia Rycerska gdzie doszło do spotkania ze średniowiecznym rycerzem, który z humorem opowiedział dzieje miasta podpierając się treścią znanej legendy o Halinie Krępiance.

Wiersze sposobem mówienia do drugiego człowieka, czyli spotkanie autorskie z Panem Czesławem Piotrem Kondraciukiem.

W dniu 20 maja 2016 r. pan Czesław Piotr Kondraciuk spotkał się z uczniami klasy III c. Spotkanie odbyło się w domu poety. Pan Czesław opowiadał o tym jak tworzy wiersze i oczywiście opowiadał o sobie. Poeta powiedział, że pisanie wierszy daje mu wiele satysfakcji i ogromną radość.

Godzina dla sportu

18 maja naszą szkołę odwiedził, Karol Baran, polski żużlowiec zawodnik Stali Rzeszów. Spotkanie poprowadziła nauczycielka Jana Tarnavska, także obecna była dyrektor Elżbieta Pietrusiak.  Karol Baran bardzo chętnie opowiedział o swojej karierze zawodowej i planach na przyszłość, zachęcił dzieci do sportu.

„Nie święci garnki lepią”…, czyli warsztaty garncarskie klasy 1e

17 maja 2016 roku klasa 1e uczestniczyła w warsztatach lepienia z gliny pod hasłem „Nie święci garnki lepią” w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Uczniowie w bardzo przystępny sposób dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat garncarstwa, które w dawnych czasach było rzemiosłem bardzo popularnym i praktycznym.

Wycieczka do Stadniny Koni „Siedlisko Janczar” w Pstrągowej

W dniu 16 maja 2016 roku uczniowie klasy I b i I c  pod opieką wychowawców mgr Ewy Tobijasz i mgr Magdaleny Linek, opiekunów oraz rodziców  wybrali się na  wycieczkę do „Siedliska Janczar” w Pstrągowej.  Przywitały nas panie, które prowadziły warsztaty edukacyjne „Od ziarenka do bochenka”; dzieci wyrabiały ciasto, formowały chleb i ozdabiały go różnymi rodzajami ziaren. Wypieczone chlebki zabrały ze sobą do domu.

Obchody 81. Rocznicy Śmierci Marszałka Piłsudskiego.

13 maja uczniowie naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym, wzięli udział w obchodach 81. Rocznicy Śmierci Marszałka Piłsudskiego. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie. Następnie odbył się VI Turniej – Przegląd Musztry Pododdziałów Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” z Podkarpacia.

Rzeszów miastem dla dzieci

Jakie jest nasze miasto wie każdy, kto tu mieszka na co dzień i od święta. Każdy postrzega je po swojemu, np. przez pryzmat w miarę równych ulic, wielu parków czy też porannych i popołudniowych korków. Zupełnie inaczej nasze miasto widzą dzieci.

„Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci” – spotkanie z Barbarą Śnieżek

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 2e uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetką Panią Barbarą Śnieżek. Pani Basi towarzyszyła ilustratorka - Pani Emilia Wołoszyn, która pięknymi rysunkami opatrzyła wiersze w tomiku „Pani Basia kleci…”.

GRY MATEMATYCZNE TO POMYSŁ NA NUDĘ

Podczas zajęć poznawaliśmy różne gry matematyczne: planszowe i komputerowe.

Pewnego dnia postanowiliśmy sami skonstruować gry planszowe. Była to nauka przez zabawę. Potrzebne nam były pionki i kostki do gry, duże arkusze papieru, kolorowe kredki, flamastry i trochę wyobraźni.  Okazało się, że to może być świetna zabawa.

 

Dzień Europy

W dniu 9.05.16r. reprezentacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Zofii Kunysz i pani Joanny Rachańskiej wzięła udział w uroczystościach z okazji Dnia Europy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Uczennice i uczniowie z klasy 5a, 5b, 5c, 5d, 6a, 6b, 6c solidnie przygotowali się do tego ważnego wydarzenia. Dzień Europy to święto obchodzone 9 maja w rocznicę przedstawienia przez francuskiego ministra spraw zagranicznych planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali znanego szerzej jako planu Schumana

 

„Rozmowy o Rzeszowie i nie tylko” - spotkanie z Zofią Nowakowską

 

W dniu 9 maja 2016 r. w Bibliotece Filii nr 7 w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się spotkanie z autorką wierszy, harcmistrzem, pedagogiem i bibliotekarzem - Panią Zofią Nowakowską. Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu.


Rzeszów miastem dla dzieci

Dnia 6.05.2016r. w świetlicy naszej szkoły odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego pt. „ Rzeszów miastem dla dzieci”.

Na konkurs wpłynęło 27 prac.
Jury konkursu w składzie: Iana Tarnavska – nauczyciel świetlicy, przewodniczący, Ilona Porada – nauczyciel przyrody, wyłoniło zwycięzców.

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu VIII Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Friendly English” dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych.

W dniu 2 maja 2016r. członkowie komisji konkursowej podjęli decyzję o zakwalifikowaniu 28 uczniów do II etapu VIII Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Friendly Uśmiech English” dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych. Do udziału w pierwszym etapie zgłosiło się 13 szkół podstawowych. Do Komisji Konkursowej wpłynęło 170 prac uczniów.

 

 

W bajkowym świecie teatralnych lalek…

W dniu 28 kwietnia 2016 r. został rozstrzygnięty V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „KUKIEŁKI, MARIONETKI, PACYNKI”, organizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Rzeszowie, pod patronatem Teatru „Maska”. Uczniowie wykonywali lalki teatralne zwierząt, bohaterów ulubionych książek dla dzieci.

 


Wycieczka do Straży Pożarnej w Rzeszowie

Uczniowie klasy I b, wraz z wychowawcą mgr Ewą Tobijasz i rodzicami, wybrali się 22 kwietnia 2016r. na wycieczkę do Straży Pożarnej w Rzeszowie. Wycieczkę zorganizował tatuś uczennicy z naszej klasy Pan Jacek Nita – zawodowy strażak. Celem wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaków.

Warsztaty ekologiczne w klasie 2e

21 kwietnia 2016 roku klasa 2e miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez pracowników firmy Akcja Job.

Uczniowie aktywnie brali udział w zadaniach o tematyce ekologicznej, w szczególności związanej z odnawialnymi źródłami energii i segregowaniem odpadów. Oprócz znajomości tematu dzieci wykazały się również umiejętnością gry na niezwykłych instrumentach, bo zrobionych z puszek, butelek i papieru.

Nowy numer Figielka

WYNIKI IV SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
DLA KLAS IV


Dzień Żółty w SP25

Dzień 14 kwietnia Samorząd Uczniowski ogłosił Dniem Żółtym. Wszyscy uczniowie, którzy w tym dniu przebrali się w żółte stroje oraz dodatki mogli być zwolnieni z niezapowiedzianych odpowiedzi ustnych!


Sprawozdanie z VI Dnia Katyńskiego

13 kwietnia b.r.w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego odbyły się uroczystości z okazji Dnia Katyńskiego, zorganizowane przez dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie.

Święto obchodzone jest w szkole w sposób szczególny od 2011 roku, kiedy na terenie placówki zasadzono dąb pamięci dla zamordowanego w Katyniu porucznika Henryka Pisarka, nauczyciela z podrzeszowskiej Bzianki oraz wmurowano tablicę pamiątkową.


Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego
11 kwietnia 2016r. odwiedził naszą szkołę Jego Ekscelencja Ksiądz  Biskup Edward Białogłowski. Spotkanie to odbyło się na sali gimnastycznej. Około godziny 9:30 Ksiądz Biskup został wprowadzony na salę przez panią dyrektor mgr Bożenę Ziębę. Księdzu Biskupowi towarzyszył Ksiądz Prałat Henryk Wojtyło Proboszcz Naszej Parafii –Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes.


WYNIKI  IV SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
DLA KLAS V

 


Sprawdzian szóstoklasistów 5 kwietnia 2016 roku

W dniu 5 kwietnia 2016 r. o godzinie 9.00 szóstoklasiści z naszej szkoły przystąpili do napisania ogólnopolskiego sprawdzianu.  Podobnie jak w latach ubiegłych, pisanie tego sprawdzianu poprzedzone zostało przekazaniem uczniom przez wychowawców klas niezbędnych informacji dotyczących ich praw i obowiązków podczas sprawdzianu, a także sposobu kodowania prac.

II Bajkowe Popołudnie w SP25

31 marca w Szkole Podstawowej nr 25 odbyło się Bajkowe Popołudnie! Była to już druga edycja spotkania, podczas którego nasza szkoła promujemy czytelnictwo, ale również organizuje akcje pomocy dla najbardziej potrzebujących. W tym roku pomagamy Kubusiowi Wolskiemu podopiecznemu Fundacji Zdążyć z Pomocą.

Ogólnopolski konkurs Planeta Energii ,,W krainie prądu elektrycznego.”

W ramach programu ,,Planeta Energii” nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego głównym celem jest edukacja najmłodszych nt. energii elektrycznej, jej roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych luz nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

Powitanie Wiosny w SP25

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, dzień 21 marca Samorząd Uczniowski ogłosił Dniem Zielonym! Wszyscy uczniowie, którzy w tym dniu przebrali się na zielono, byli zwolnieni z niezapowiedzianych odpowiedzi ustnych.

,,Godzina dla wilka”

Już 19 marca wystartowała tegoroczna Godzina dla Ziemi. W tym roku akcja dedykowana jest ochronie wilków. Chcąc zwrócić uwagę na problem związany z ochroną tego gatunku pani Monika Rokoszyńska wraz z panią Joanną Rachańską zorganizowały Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Godzina dla Wilka.” Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań ochroną środowiska oraz poznawanie zwyczajów i warunków życia wilków, a także zagrożeń tego gatunku.

„P0WITANIE WIOSNY”

19 marca 2016 r. odbyła się wycieczka z cyklu „Powitanie wiosny”, zorganizowana przez oddział PTTK w Rzeszowie. Wzięło w niej udział 19 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Iloną Poradą i Janą Tarnavską.

Wspólnie z innymi uczestnikami rajdu pokonaliśmy trasę liczącą ok. 12 km i zdobyliśmy najwyższy szczyt Pasma Wilczego ( 506 m n.p.m. ). Najpiękniejszą częścią trasy był rezerwat przyrody „Wilcze”, w którym podziwialiśmy min. las zachowany w formie naturalnej i pierwsze wiosenne kwiaty.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z informatyku „Pisanki, kraszanki”

W dniu 17 marca 2016 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z techniki. Komisja Konkursowa w składzie: Rafał Kochański, Anna Styczeń, Urszula Sznerch, wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 25 W RZESZOWIE

15 marca 2016 odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Dla przedszkolaków i ich rodziców była to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą placówki. Przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich gości. Już przy wejściu do budynku Samorząd Uczniowski pod opieką pani Barbary Trznadel, kierował wszystkich odwiedzających na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się pierwsza część prezentacji szkoły.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z techniki „Kartka wielkanocna”

W dniu 15 marca 2016 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z techniki. Komisja Konkursowa w składzie: Henryk Brzozowski, Rafał Kochański, Anna Styczeń, Urszula Sznerch, wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia.

 

REKOLEKCJE SZKOLNE W ROKU MIŁOSIERDZIA

W dniach 14.03 -16.03.2015 odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne.

W związku z obchodzonym w Kościele ,,Rokiem Miłosierdzia” został zorganizowany konkurs plastyczny zatytułowany ,,Mali Misjonarze Miłosierdzia” dla uczniów klas I – IV. Zadaniem uczniów było zilustrowanie uczynków miłosierdzia względem duszy i względem ciała.

SPOTKANIE Z MUZYKĄ  - ODSŁONA DRUGA

Po raz kolejny, w sobotę 12.03.2016r. liczna grupa nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz nauczycieli świetlicy uczestniczyła w spotkaniu z Panią Kamillą Palińską. Była to kontynuacja jesiennych warsztatów terapeutycznych n/t. „Elementy muzykoterapii i relaksacji w pracy z dziećmi nadpobudliwymi psychoruchowo”.

Konkurs Biblijny

10 marca bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 25 został przeprowadzony Konkurs Biblijny na podstawie Ewangelii świętego Łukasza pt. „Bądźcie miłosierni jak Ojciec Wasz jest miłosierny (Łk 6,36)” zorganizowany przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej.

PRZEGLĄD FLAŻOLETOWY

5 marca 2016 r. Uczniowie klas 2 c oraz 3 b uczestniczyli w II Przeglądzie Muzycznym „Gramy na flażoletach”, który zorganizowali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie. Klasa 2 c pod kierunkiem Małgorzaty Garlak – Niedziółki zaprezentowała utwór pt. „Marysia ma małego baranka” w wersji marszowej, a klasa 3 b, pod kierunkiem Elżbiety Salamon zagrała utwór „ Przyszła Pani wiosna” z akompaniamentem perkusyjnym.

Dzień Otwarty Szkoły - 5 marca 2016r.

 


Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Uczniowie klas I wzięli udział w programie Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Dzieci objęte tą inicjatywą uczyły się na zajęciach jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i w trakcie korzystania z internetu.

 

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu „Pomóżmy zwierzakom 2015”

Uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do konkursu plastyczno – literackiego  ogłoszonego przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt.

Laureatami konkursu plastyczno – literackiego zostali...

 

Apel szkolny: ,,Zasady bezpiecznego i racjonalnego korzystania z urządzeń elektrycznych i prądu elektrycznego.”

W dniu 12 lutego 2016r. odbył się szkolny apel pt. ,,Zasady bezpiecznego i racjonalnego korzystania z urządzeń elektrycznych i prądu elektrycznego.” Apel obejmował pogadankę n/t: Czym jest prąd elektryczny?, Co to są elektrony?, Rodzaje elektrowni, Źródła elektryczności, Zasady korzystania z urządzeń elektrycznych.

W lutym został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Podkarpacką Izbę Architektów RP „Dom moich marzeń”. Skierowany był do uczniów klas czwartych szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Dzieci wcześniej spotkały się z architektem panem Markiem Chrobakiem. Pokazał on różne rysunki dzieci i zrealizowane na ich podstawie projekty. Uczniowie rysowali domy, które miały różne kształty, nieraz bardzo dziwne.

Mali elektrycy

W ramach udziału w projekcie Energa - ,,W krainie prądu elektrycznego” - w klasie 2 f odbyło się spotkanie z Panem elektrykiem.

Podczas tej wizyty odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego korzystania z prądu elektrycznego i urządzeń elektrycznych. Dzieci zapoznały się ze sprzętem elektrycznym oraz wyposażeniem elektryka. Zaznajomiły się także z przyrządami do pomiaru prądu.

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z j. niemieckiego.

Wojewódzka Komisja Konkursowa zatwierdziła listę wyników etapu wojewódzkiego w dniu 27.02.16. Finalistą tego konkursu został Marcin Oklejewicz, uczeń klasy VI c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum.

 

Opracowała mgr Zofia Kunysz

Wyniki konkursu "Kraje niemieckojęzyczne w naszych oczach".

Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rzeszowie. Szymon Szczepanik uczeń klasy VI c zajął II miejsce w tym konkursie. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 05.03.2016r. o godz. 10.00.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała mgr Zofia Kunysz

BEZPIECZNE FERIE

W dniu 11 lutego 2016r. uczniowie klas 1 – 3 spotkali się z policjantem i ratownikiem drogowym. Prelegenci w przystępny sposób przedstawili zagrożenia „czyhające” na dzieci podczas ferii zimowych. Pod czujnym okiem ratownika, ćwicząc na „fantomie”  najmłodsi uczyli się udzielania pierwszej pomocy oraz jak powiadamiać służby ratownicze o wypadku czy niebezpiecznej sytuacji.

Dyskoteka Karnawałowa klas 4-6 ♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫

4 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował dla klas 4-6 Dyskotekę Karnawałową. Podczas imprezy czekało na uczniów wiele atrakcji. Zorganizowano konkurs na najładniejsze przebranie karnawałowe, wybory Króla i Królowej Dyskoteki, była także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Podsumowanie Akcji "Góra Grosza"

Po koniec stycznia Samorząd Uczniowski SP25 w Rzeszowie, wraz z opiekunami, zajęli się podsumowaniem akcji charytatywnej "Góra Grosza". Każdy grosz został skrupulatnie posegregowany, opisany i policzony. Akcja działała pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom i przeprowadzona została przez Samorząd Uczniowski na przełomie listopada i grudnia.

„Tenis 10 – żyj tenisowo – graj kolorowo”

Nasza szkoła realizuje Program „Tenis 10 – żyj tenisowo – graj kolorowo” od roku szkolnego 2013/2014 w klasach pierwszych, drugich i trzecich raz w tygodniu na zajęciach wychowania fizycznego.  Nauczyciele korzystają wtedy ze sprzętu np. piłeczek tenisowych, rakiet tenisowych, znaczników, siatek itp., które szkoła otrzymała w ramach programu.

Święto Babci i Dziadka  -  28.01.2016 r.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, w którym wnuczęta okazują wdzięczność swoim Dziadkom. W dniu 28 stycznia 2016 r. uczniowie klasy III c zaprezentowali program artystyczny dla swoich ukochanych Dziadków, kierując czułe słowa pod adresem.

Babciu, Dziadziu! Kochamy Was cały sercem…

W piątkowe popołudnie, 22 stycznia 2016 roku, uczniowie klasy 1e zaprezentowali program artystyczny dla swoich ukochanych Dziadków. Na spotkanie przyszły babcie, prababcie, dziadkowie i pradziadkowie, którzy pełni wzruszenia i ogromnej radości podziwiali swoje wnuczęta i gromkimi brawami nagradzali recytacje, piosenki, i tańce.

Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Słocinie

W dniu 21 stycznia 2016 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Chorego uczniowie kl. III c wraz z wychowawczynią mgr Jadwigą Kawą spotkali się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Słocinie. Dzieci włożyły wiele wysiłku, aby jak najlepiej wyrazić  szacunek dla osób starszych i chorych.

Spotkanie Noworoczne Nauczycieli i Pracowników Szkoły
w dniu 11 stycznia 2016r.

Nowy Rok jest okazją do spotkania w gronie najbliższych przyjaciół, podsumowania minionych miesięcy i życzeń na nadchodzący czas. Na Spotkanie Noworoczne w dniu 11 stycznia 2016r przybyli nauczyciele i pracownicy Naszej szkoły, oraz zaproszeni goście. Na początku spotkania życzenia i  błogosławieństwa zebranym udzielił Nasz ksiądz prałat Henryk Wojtyło - proboszcz Parafii Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes.

KARNAWAŁ, KARNAWAŁ

Nie tylko dorośli, dzieci także korzystają z uroków karnawału.  11 stycznia 2016r. nasi najmłodsi uczniowie bawili się na Szkolnym Balu Karnawałowym. Przepiękne, pomysłowe kostiumy, skoczna muzyka, konkursy i zabawy trwały cały dzień. Oczywiście wspaniali Rodzice zadbali o to, by ich pociechy nie opadły z sił podczas tanecznego szaleństwa i przygotowali dla każdej klasy słodki poczęstunek.

 

Opowiadania o elektromagnetyzmie - Skąd się bierze prąd?

W dniu 04.01.2016r. klasa 2f wraz z wychowawczynią Panią Monikę Rokoszyńską udała się do PGE Obrót S.A. w Rzeszowie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pokazowej o magnetyzmie, elektromagnetyzmie i elektryczności.

 

Zbiórka dla Michała

W imieniu Rady Rodziców serdecznie dziękuję wszystkich uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy dla Michała, uczenia 6 klasy, który z powodu ciężkiej choroby nie może uczęszczać na lekcje ze swoimi kolegami i koleżankami.

Wielkim marzeniem Michała był komputer, dzięki któremu nie tylko mógłby kontaktować się z rówieśnikami, ale również, który służyłby mu do nauki.

Na pomoc skrzydlatym przyjaciołom!

Zima to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu ptaków. Ciężko jest im znaleźć w tym czasie pokarm. Chętnie korzystają więc z naszej pomocy i za dokarmianie odwdzięczają się latem pięknym śpiewem. W trosce o naszych skrzydlatych przyjaciół uczniowie klasy 1e wraz z wychowawczynią Agnieszką Lewieniec, codziennie do karmnika heskiego ustawionego w szkolnym ogrodzie, sypią ziarna słonecznika, pszenicy, owsa, prosa.Z wielkim zaangażowaniem i ochotą dbają o to, aby nigdy w szkolnej ptasiej stołówce nie zabrakło pożywienia.

Apel Wigilijny w SP25

Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie klas 4-6 wzięli udział w szkolnym Apelu Wigilijnym. W tym roku Apel Wigilijny był dość nietypowy. Uczniowie klas 5a, 5b oraz 5d przygotowali go w trzech językach - polskim, angielskim oraz niemieckim. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas 5a i 5b z przedstawieniem Jasełek w języku angielskim, które przygotowywali w ramach projektu międzynarodowego eTwinning wraz z nauczycielka języka angielskiego Panią Joanną Rachańską.

Spotkanie opłatkowe w klasie 1e

W dniu 22 grudnia 2015 roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w klasie 1e odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Pięknie wystrojeni, pełni wzruszenia i radości, pierwszoklasiści wraz z wychowawcą łamali się opłatkiem, składali sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia, a także śpiewali kolędy i pastorałki.

KOLĘDNICY MISYJNI

22 grudnia odbyło się w naszej szkole Kolędowanie Misyjne. W tym roku młodzi misjonarze zbierali ofiary dla ich rówieśników na Madagaskarze, którzy cierpią z powodu biedy, niedożywienia, gruźlicy i trądu, a także przemocy i wyzysku.

Inscenizacja „Wigilijny wieczór”
Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, magiczny, przepełniony  radością i miłością.  21 grudnia w atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziły swoje rodziny  dzieci z kl.3 a.

Inscenizacja „Wigilijny wieczór” wprawiła uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Słowa wypowiadane przez małych aktorów uświadomiły nam, dlaczego każdego roku czekamy na święta z dziecięcą radością. Przedstawienie zakończono wspólnie odśpiewaną kolędą „Przybieżeli do Betlejem”.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Świąteczna TAPETA-2015”

 

W dniu 21 grudnia 2015 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

 

WYNIKI III ETAPU KONKURSU KURATORYJNEGO
z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Do III etapu Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego zakwalifikował się Marcin Oklejewicz, uczeń klasy VIc. Gratulujemy i życzymy sukcesu w tym ostatnim etapie. III etap Konkursu z Języka Niemieckiego odbędzie się – 23 styczeń 2016 r.

 

Opracowała mgr Zofia Kunysz


Gramy w kręgle

14 grudnia 2015 r. uczniowie klasy 6c, zapoznani (na lekcji wychowawczej) z zasadami fizyki mającymi zastosowanie w czasie gry w kręgielni, udali się do Centrum Rozrywki w Galerii Nowy Świat - Kula Bowling - czyli do najnowocześniejszego i największego obiektu tego typu w Rzeszowie i okolicy.

"Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze"

W dniu wczorajszym zakończyła XV edycja Ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Tysiące  podarunków trafiło do ubogich rodzin. Uśmiech i szczęście na twarzach dzieci były najlepszą nagrodą dla wolontariuszy i darczyńców. Na Podkarpaciu pomoc otrzymało 967 rodzin.

Gratulacje dla Madzi i Kuby!

W dniu 10 grudnia 2015 r. w Nadleśnictwie Głogów Małopolski został rozstrzygnięty I etap Ogólnopolskiego Konkursu „Mój las”, organizowanego przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

W świecie choinkowych bombek i bombeczek…

W dniu 8 grudnia 215 r. klasy 1c i 1e wraz z wychowawczyniami wybrały się na mikołajkową wycieczkę do fabryki bombek choinkowych „Romex” w Rzeszowie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z procesem technologicznym powstawania baniek. Zobaczyły jak rozgrzewa się szkło i wydmuchuje bombkę, następnie jak się ją farbuje, a w końcu jak się szklaną kulę ozdabia.

Zawody Lekkoatletyka dla każdego klas I-III.

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Lekkoatletycznym, który odbył się w dniu 9 grudnia 2015r. na Hali ROSiR w Rzeszowie. W turnieju uczestniczyła reprezentacja szkoły składająca się z 12 uczniów klas:, 1b, 1e, 2b, 2e, 2f, 3e. W rywalizacji szkół zajęliśmy IV miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy puchar. Wszyscy uczestnicy dostali medale i dyplomy.

Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę!!!
7 grudnia do naszej szkoły swoimi saniami zajechał Święty Mikołaj! Odwiedził on każdą klasę, a grzecznym uczniom zostawił słodkie upominki. W zamian za wizytę i prezenty uczniowie zaśpiewali Mikołajowi kolędy i złożyli mu życzenia na Nowy Rok. Święty obiecał odwiedzić nas także za rok!

Akcja Mikołajkowa dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

W tym roku nasza szkoła brała udział w akcji „6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja” dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Uczniowie i rodzice bardzo chętnie włączyli się do pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom dzięki czemu udało nam się zebrać bardzo dużo darów! Uczniowie przynosili głównie pieluszki, środki czystości, leki, kosmetyki, żywność, produkty dla niemowląt, artykuły szkolne, książki, gry, zabawki, pościel, ręczniki, ubrania a także coś słodkiego. Samorząd Uczniowski ledwo nadążał z pakowaniem i segregowaniem darów! Ilość paczek przerosła nasze oczekiwania!

Święty Mikołaj w klasie 2D

4 grudnia byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy wróciliśmy z basenu a na biurku naszej pani stał wielki pakunek i długi list od Mikołaja. Pisze w nim, że nie zastał nas w klasie, aby osobiście wręczyć nam prezenty, ponieważ byliśmy na basenie, a on śpieszył się do Krakowa.

Wizyta pani logopedy w klasie 2D

2 grudnia gościliśmy w naszej klasie Panią logopedkę Małgorzatę Dudek. Uczyliśmy  się pięknie wymawiać trudne wyrazy i starać się wyraźnie mówić.  Z ciekawością słuchaliśmy czytanych przez panią wierszy. Wzorowo czytaliśmy  „Muszkę” i „Trzy Japonki”. Oglądaliśmy pięknie wydane książki Joanny Papuzińskiej i inne. Była to bardzo ciekawa lekcja, którą będziemy długo wspominać.

Dyskoteka Andrzejkowa

26 listopada odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Andrzejkowa dla klas 4-6. Dyskotekę zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Podczas zabawy można było skorzystać z usług dwóch wróżek, które przepowiadały przyszłość i częstowały małym co nieco.

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

W sobotę  28 listopada 2015r. 58 nauczycielek z województwa podkarpackiego uczestniczyło w warsztatach metodycznych prowadzonych w naszej szkole przez Panią Kamillę Palińską (warszawskiego metodyka muzyki, edukatora MEN). Tematem zajęć były elementy muzykoterapii i relaksacji w pracy z dziećmi nadpobudliwymi psychoruchowo.

„W leśnym runie” - wyniki konkursu

19 listopada odbyło się uroczyste rozdanie nagród w zorganizowanym przez ZOP LOP konkursie „W leśnym runie”. W kategorii szkół podstawowych kl.4 – 6 III miejsce zajęła Anna Górak z kl. 5c, a wyróżnienie dostała Wiktoria Mularska z tej samej klasy. Nagrodzone prace wzięły udział w wystawie pokonkursowej zorganizowanej w Osiedlowym Domu Kultury na ul. Kochanowskiego w Rzeszowie.

Spotkanie z autorką literatury dziecięcej – panią Kingą Grabowską - Bednarz

W dniu 19 listopada 2015 r. uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Kingą Grabowską – Bednarz. Interesująca opowieść poetki i wspólne rymowanie nadało spotkaniu niezwykle miłą atmosferę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały fragmentów wierszy z książek pt. „Muchy” i „Pan Paluszek”.

Wycieczka do EMPiKu

13 listopada 2015 roku byliśmy na wycieczce w Galerii Rzeszów w  EMPiKu. Braliśmy tam udział w lekcji ”Jesień w pełni”. Pośród regałów z książkami, płytami i akcesoriami świątecznymi mieliśmy utworzone stanowiska pracy. Po krótkiej pogadance o jesiennej przyrodzie robiliśmy z makulatury i materiałów przyrodniczych Panią Jesień.


Święto Niepodległości

11 listopada minęła 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji święta narodowego odbyły się uroczystości pod pomnikiem naszego bohatera walki o niepodległość-Leopolda Lisa-Kuli.W naszej szkole to wydarzenie uczciliśmy akademią 12 listopada. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas od I do VI.

Lekcja z Panem Pilotem

9 listopada 2015 r. w klasie 2 c odbyła się niezwykła lekcja. Poprowadził ją tata Igora, pan Grzegorz Siekierda, który jest pilotem. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadania o pogodzie, chmurach i różnych zjawiskach atmosferycznych. Pan Grzegorz ilustrował lekcję własnoręcznie zrobionymi zdjęciami, wykonanymi także w czasie lotów samolotem!

Wyniki Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego

Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego zakwalifikowało się 2 osoby:

Marcin Oklejewicz VIc oraz Grzegorz Liminowicz Via

Uczniowi Ci uzyskali jednakowa ilość punktów 44/50

Gratulacje!

II etap Konkursu z Języka Niemieckiego odbędzie się – 21 listopada 2015 r. – godz. 9.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4  ul. Rejtana 30

 

Opracowała mgr Zofia Kunysz

Porozumienie o współpracy

W Izbie pamięci Rejonowych Warsztatów Technicznych w Rzeszowie odbyło się podpisanie, przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie panią Bożenę Zięba, porozumienia o współpracy z 3. Regionalną Bazą Logistyczną w Krakowie.

W Izbie pamięci Rejonowych Warsztatów Technicznych w Rzeszowie odbyło się podpisanie, przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie panią Bożenę Zięba, porozumienia o współpracy z 3. Regionalną Bazą Logistyczną w Krakowie.

Międzynarodowy sukces Wiktorii Mularskiej.

Wiktoria Mularska uczennica klasy V c zajęła II miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Literackim „Młodzież pisze wiersze – Jugend schreibt Gedichte”.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 272 uczniów z Niemiec, Polski i Luksemburga.

W wierszu Wiktorii pt. „Współczesny świat” Jury spodobało się świetne wplecenie językowych igraszek w refleksyjne spojrzenie na współczesność oraz osobista nuta w zakończeniu wiersza. Podkreślono również, że Wiktoria odznacza się wyjątkową jak na swój wiek zdolnością do kontemplacji i talentem lirycznym.

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

Z przyjemnością informuję, że w Naszej Szkole rozpoczął się oczekiwany od wielu lat remont.

Zakres remontu obejmuje ocieplenie budynku z wykonaniem nowej elewacji, remont dachów oraz wymianę całego oświetlenia na nowoczesne i energooszczędne typu LED.

Remont realizowany jest w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Rzeszowie” dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii oraz promowanie odnawialnych źródeł energii”.

Prace remontowe przeprowadzone będą w sposób który nie zakłóci  toku nauczania.

Dyrektor Szkoły


 

Wyjazd do Teatru „Maska”

W dniach 15 i 16 października 2015 roku klasy pierwsze oraz kasa 2d i 3a, wraz z wychowawcami i opiekunami,  uczestniczyły w spektaklu „Solartaxi. Samochód na Słońce” w Teatrze Maska w Rzeszowie. Przedstawienie było inspirowane prawdziwą historią. Opowiadało o niezwykłym naukowcu, który stworzył samochód napędzany energią słoneczną. Pojazdem tym przemierzył dookoła świat.

 

W dniu 11 października 2015 roku odbyły się obchody XV dni Papieskich.

Tegoroczne rzeszowskie obchody Dni Papieskich wyróżniły się otwarciem i poświeceniem Parku Papieskiego przy Katedrze Rzeszowskiej przez Biskupów Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Mszy Świętej przewodniczyli biskupi Rzeszowscy wraz z obecnością Pana Prezydenta Tadeusza Ferenca.

JESIENNE DRUŻYNOWE MARSZE NA ORIENTACJĘ

11 października w Hermanowej odbyły się drużynowe marsze na orientację, zorganizowane przez rzeszowski oddział PTTK. Wzięło w nich udział 10 uczniów naszej szkoły z opiekunem – I. Poradą.

Uczestnicy zawodów wyruszali ze szkoły w Hermanowej w dwuosobowych drużynach. Każda drużyna otrzymała mapę okolicy w skali 1:10 000 i kierując się jej wskazaniami, odnajdywała kolejne punkty kontrolne.

Spotkanie z panią dietetyk

W dniu 9.10.2015r. odwiedziła naszą klasę – 2d pani dietetyk Ewa Muszyńska z Natur Haus. Nauczyła nas jak praktycznie komponować śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje. Jak dobierać zdrowe produkty, aby posiłki były wartościowe dla dzieci w naszym wieku. Poznaliśmy zdrowe produkty takie jak brązowy ryż, bazylię, batoniki ze zbóż, jogurty bez cukru, kasze, owoce i warzywa.

NASZA NIEZWYKŁA WYCIECZKA

Dnia 8 października 2015 r. odbyła się wycieczka klas 2 c i 2 d do Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy. Dzieci miały okazję obserwować wspaniale odtworzone życie w grodzie. Prowadzący ubrani w dawne stroje ciekawie zaprezentowali życie codzienne, sposoby gotowania, zajęcia, broń, ubiory i sprzęty, a nawet hodowlę zwierząt gospodarskich.

„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI”

Jak nakazuje szkolna tradycja, w dniu 6 października 2015r.,  nasi najmłodsi uczniowie zostali uroczyście pasowani na pierwszoklasistów.  W tym uroczystym dniu odświętnie ubrani, w obecności Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli, Rodziców i zaproszonych gości zdawali swój pierwszy egzamin. Pięknie śpiewali, recytowali wiersze, wykazywali się wiedzą na temat Ojczyzny, zasad zachowania w szkole i wśród rówieśników.

Biegi młodzieżowe w ramach  "3 PKO Maratonu Rzeszowskiego"

W dniu 3.10.2015r. w sobotę ok.60 dziewczynek i chłopców z klasy drugiej, oraz klas: czwartych, piątych i szóstych ze Szkoły Podstawowej  nr 25 w Rzeszowie wzięło udział w zorganizowanych w naszym mieście  biegach młodzieżowych w ramach "3 PKO Maratonu Rzeszowskiego".


KONKURS FIGIELKA ROZSTRZYGNIĘTY

2 października 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Mój nauczyciel”. Na konkurs wpłynęło 228 prace. Wszystkie prezentowały wysoki poziom, dlatego wybór zwycięzców nie był łatwy. Jury pod czujnym okiem nauczycieli postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia. Oto zwycięzcy i wyróżnieni:

Dzień Chłopaka

Zgodnie z propozycją Samorządu Uczniowskiego 30 września wszyscy chłopcy z klasy IIId przyszli do szkoły w olbrzymich krawatach. Natomiast chłopcy z IIIe otrzymali od dziewczyn miłe niespodzianki w postaci słodyczy.

Dzień Krawata i Muchy w SP25

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod nazwą „Dzień Krawata i Muchy w SP25!”. Wszyscy chłopcy, którzy w dniu swojego święta, 30 września, przyszli do szkoły w krawatach lub muchach mogli być zwolnieni z odpowiedzi ustnej oraz niezapowiedzianych form pisemnych.

Dzień Chłopaka — 30 września

Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce, głównie wśród młodzieży szkolnej. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

Zgodnie więc z „tradycją” uczennice klasy 6c przygotowały niespodziankę swoim kolegom. Na godzinie wychowawczej czekały na nich kolorowo przybrane stoły z przepysznymi i ciastami.


Bliżej natury - wycieczka do Pstrągowej.

28 września   uczniowie kl. llld i llle wybrali się na wycieczkę do Siedliska  Janczar w Pstrągowej. Po dotarciu na miejsce dzieci  miały wiele atrakcji ; przejazd wozem  zaprzężonym w dwa  piękne konie, jazdę konną w siodle pod opieką trenerek , degustację kiełbasy  pieczonej w miejscowej kuchni i najbardziej ekscytujące warsztaty pieczenia chleba.

„Z przysłowiami za pan brat”

17 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II edycji międzyszkolnego turnieju literackiego „Z przysłowiami za pan brat”. Konkurs zorganizowała Filia Nr 6 WiMBP w Rzeszowie w ramach XXIII. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Uczniowie kilku rzeszowskich szkół wzięli udział w 11 konkurencjach.

Nowe Logo Naszej Szkoły od 1 września 2015 roku.

Drodzy Rodzice, Uczniowie!

Od 1 Września Nasza Szkoła posiada nowe logo. Przy jego projektowaniu chcieliśmy uwidocznić jedną z najistotniejszych dla niej wartości; liść na tle otwartej książki ma na celu pokazanie, że poza misją edukacyjną szkoły, istotnymi dla nas są zagadnienia z zakresu ekologii i zdrowego trybu życia, a herb Rzeszowa podkreśla przynależność regionalną szkoły.

 

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2010/2011

 

Nabór 2017/2018


ePUAP

OFERTA UBEZPIECZENIA

REFORMA EDUKACJI

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć