„Zaproszenie na wakacje” – uroczysty apel dla uczniów klas IV-VI
z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015


Dnia 25 czerwca 2015 roku o godzinie 10:40 w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie odbył się uroczysty apel dla uczniów klas IV-VI z okazji zakończenia roku szkolnego.

W akademii wzięli udział: uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, ich rodzice, Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uroczystość składała się z dwóch części. Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły.

Projekt eTwinning "Chronione gatunki zwierząt w Europie"

Zakończyliśmy prace nad projektem o chronionych zwierzętach w Europie! Razem ze szkołą z Grecji oraz Portugalii mamy zaszczyt zaprezentować efekt końcowy Naszej wspólnej pracy: e-książkę z ilustracjami i opisami zwierząt stworzona przez uczniów wszystkich trzech szkół!

Projekt eTwinning "Dwa Święta obchodzone na całym świecie - Wielkanoc i Boże Narodzenie"
W czerwcu udało nam się ukończyć projekt eTwinning o celebracji dwóch ważnych Świąt - Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Wraz ze szkołą w Grecji, porównywaliśmy nasze tradycje świąteczne przez cały rok. Przygotowaliśmy również dwa przedstawienia w związku z udziałem w programie: Jasełka w języku angielskim oraz bajkę "Brzydkie Kaczątko".

Sprawozdanie z ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego ,,Planeta Energii”

Grupa Energa od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu Energa dla Ciebie, który obejmuje między innymi działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych. Elementem tego programu jest projekt Energa Edukacja, którego celem jest propagowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. Dzięki realizowanemu od 2010 roku autorskiemu programowi ,,Planeta Energii”, wiedzę o energii elektrycznej zdobyło już niemal 160 tysięcy dzieci z całej Polski.

W II semestrze roku szkolnego klasa VI a po opieką polonisty – mgr Barbary Marii Płodzień – wzięła udział w Społecznej Kampanii Czytelniczej Ja czytam! Celem kampanii było rozwijanie kompetencji czytelniczych i propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Została ona objęta patronatem MEN.

W czerwcu 2015 r. zostały podane do wiadomości wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Miedzy nami czytelnikami organizowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Klasa VI a pod opieką polonisty – mgr Barbary Marii Płodzień – wzięła udział w tym konkursie po raz drugi i po raz drugi reprezentowała Rzeszów jako jedyna szkoła. I choć niestety nie udało nam się stanąć na podium i wygrać czytników książek, to i tak przez kilka miesięcy doskonale bawiliśmy się wykonując zadania konkursowe.

Zawody z programu „Tenis 10”

Nasza szkoła już drugi rok realizuje w klasach I-III program sportowy pod hasłem „Tenis 10 w szkole”. W środę 24 czerwca 2015 roku zorganizowałam zawody sportowe w ramach wspomnianego programu. Klasy pierwsze, drugie i trzecie reprezentowały drużyny czteroosobowe (dwie dziewczynki i dwóch chłopców). Odbyły się cztery konkurencje...

Piknik rodzinny klasy IIId

Na zakończenie klasy trzeciej Rada Rodziców klasy III d zorganizowała Piknik Rodzinny. Odbył się on w niedzielę 21 czerwca 2015 r. o godzinie 15.00 na terenie ogródków działkowych przy ulicy Zawilcowej. W programie pikniku były gry i zabawy z udziałem dzieci ,  rodziców i wychowawczyni. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe np. odblaski,  długopisy, ołówki.

Wycieczka klasy 5b

15 czerwca 2015 r. klasa V b wyruszyła na wycieczkę do Krakowa. Wyjazdowi towarzyszyło wiele emocji – pierwotnie zaplanowany przez nas wyjazd, na 27 maja, nie doszedł do skutku z powodu ulewy – więc tym razem bardzo baliśmy się, by sytuacja się nie powtórzyła. Na szczęście wszystko się udało – upałów, co prawda nie było, ale temperatura sprzyjała spacerom, a deszcz postraszył nas tylko w drodze.

Zajęcia z pierwszej pomocy przedlekarskiej w Szkole Eureka

Szkoła Eureka zorganizowała zajęcia warsztatowe dla uczniów z kl. II c z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej. Zajęcia odbyły się 15 czerwca 2015 roku w Szkole Eureka. W związku ze zbliżającymi się wakacjami warsztaty były doskonałą formą uzupełnienia wiedzy o zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz udzielenia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Turniej Deichmann 2015

Aleksander Parol, Kamil Lewicki i Wiktor Dudek  - jesteśmy uczniami klasy II b, razem gramy w szkółce piłkarskiej „Orły Rzeszów”. W kwietniu rozpoczął się turniej Deichmann 2015, do którego  zgłosiliśmy swój zespół. Jest to turniej dla dziewcząt i chłopców w wieku 11 lat, rozgrywany na boiskach polskich miast. W mistrzostwach uczestnicy są podzieleni na trzy kategorie. Mecze rozgrywane były co sobotę, aż do 12 czerwca.

Dzień Niemiecki

11 czerwca 2015 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Niemiecki pod hasłem „Co nam oferuje niemiecki rynek pracy?"

Uczniowie klasy 6a przygotowali wywiad z byłym pracownikiem zatrudnionym  w Niemczech. Natomiast uczestnicy kółka komputerowego z klasy 5c wyszukali oferty pracy w Internecie i przedstawili je w formie gazetki. Uczniowie klasy 4d wykonali ilustrowany słowniczek zawodów.

 

Przedstawienie "An Ugly Duckling" - "Brzydkie Kaczątko"

Uczniowie klas 4a oraz 4b wystawili bajkę w języku angielskim pt. "An Ugly Duckling" - "Brzydkie Kaczątko". Przedstawienie odbyło się 10 czerwca dla uczniów szkoły oraz dla rodziców. Bajkę uczniowie przygotowali w ramach udziału szkoły w projekcie międzynarodowym eTwinning.

 

„DZIECI – DZIECIOM”

W naszej szkole odbyła się zbiórka podarunków dla dzieci żołnierzy, którzy zginęli w trakcie walk na Ukrainie. Inicjatorką akcji była Oliwia Waltoś – uczennica kl. 6d. W przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki włączyły się również: Ania Balicka, Wiktoria Stanek i Kinga Zubel.

Międzynarodowe Targi EKOGALA 2015 w Rzeszowie

Nasza szkoła od roku 2009 aktywnie włącza się w Międzynarodowe Targi EKOGALA. W roku 2015 współorganizowaliśmy seminarium dla dzieci ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Seminarium odbyło się w dniu 29 maja 2015 roku w hali na Podpromiu podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2015 w Rzeszowie. Seminarium „Uczymy się szacunku do chleba” zorganizowano we współpracy z Podkarpacką Izbą Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy oraz ze Stowarzyszeniem Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR w Świlczy. O godzinie 10.00 na sali zgromadziło się ponad 300 dzieci ze szkół podstawowych (wśród nich byli także uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Salamon).

Obóz językowy „Euroweek Szkoła Liderów”

W dniach od 29 maja do 02 czerwca 2015 roku 42 uczniów z klas 5a, 6a, 6b, 6c, 6d wzięło udział w obozie językowym „Euroweek Szkoła Liderów” zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w miejscowości Długopole Zdrój położonej niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim, uczyli się przewodzenia grupie, autoprezentacji oraz pracy w zespole.


Wycieczka klasy 5c do Ojcowa

Dnia 1 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Ojcowa. Wyjechaliśmy o godzinie 7:00 z parkingu przy basenie "Muszelka". Podróż trwała ok. 3 godziny. Na miejscu dołączył do nas przewodnik, który bardzo ciekawie przedstawił nam historię Ojcowskiego Parku Narodowego. Spacerując po nim podziwialiśmy piękne skały o różnorodnych kształtach.

Dzień Dziecka - 01.06.2015r.

Z okazji Dnia Dziecka rodzice z klasy II d przygotowali miłą niespodziankę. Zorganizowali wyjście na lody i wystawę dinozaurów do Centrum Handlowego „Nowy Świat” . Figury tych niezwykłych zwierząt przywiezione zostały do Rzeszowa z Parku Jurajskiego w Bałtowie. Pan przewodnik ciekawie opowiadał o historii i życiu dinozaurów. Wszystkim wystawa bardzo się podobała. Największą atrakcją dla dzieci była zabawa w archeologów i odkrywanie szkieletów zwierząt z zaschniętej ziemi.

Wycieczka do Bochni

29 maja dzieci z klasy 2D i 2E wyjechały na całodniową wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Przy wejściu przywitała ich pani przewodnik, która oprowadzała po kopalni i opowiadała  bardzo ciekawe historie o tym miejscu. W podziemiach dzieci odbyły niezwykłą podróż i przeniosły się do czasów, kiedy to sól wydobywało się kilofem a w kopalni pracowały konie. Po wycieczce wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

 

,,Szkolny Piknik Rodzinny - budujemy osiedlową wspólnotę”
z programem ,,Warzywa i owoce w szkole” - 2015r.


 


Dzień Patrona

W środę 27 maja 2015r. obchodziliśmy jak co roku Święto Patrona naszej szkoły - Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na godzinę 8.40 zaplanowana była uroczysta Msza św., ale ze względu na ulewę Mszę odwołano. W szkole odbył się uroczysty apel który przygotowały klasy IIId, VIa, VIb, Id pod opieką p. Alicji Mis i Jolanty Garbaczewskiej.

Szanowni Państwo!

Związek Stowarzyszeń "Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego" w Świlczy, Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej "EKO DAR" w Świlczy oraz Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie zawiadamiają, że rozstrzygnięto Wojewódzkie Konkursy Plastyczne:
- "Mały ekolog. Pieczemy chleb",
- "Mój ekologiczny świat. Od ziarenka do bochenka",
- "Zdrowy styl życia. Jak powstaje ekologiczny chleb".
Laureatów konkursu oraz ich nauczycieli-opiekunów zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród oraz wystawę prac w dniu 29 maja 2015 r. o godz. 10.00 do Sali Konferencyjnej Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego "Podpromie" w Rzeszowie, ul. Podpromie 10. Uroczystość odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2015.

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu organizatorów, Anna Hadała (PIRE, SP 25 w Rzeszowie)

 

„Mały ekolog. Pieczemy chleb”

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” w Świlczy
i Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie.


„Mój ekologiczny świat. Od ziarenka do bochenka”

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” w Świlczy i Szkołę Podstawową
nr 25 w Rzeszowie.

 

„Zdrowy styl życia. Jak powstaje ekologiczny chleb”

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” w Świlczy i Szkołę Podstawową
nr 25 w Rzeszowie.


 

IV Międzyszkolne Dyktando Obcojęzyczne
„W Poszukiwaniu Skarbów Literatury Dziecięcej”

W dniu 25 maja 2015 w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie
odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród IV Międzyszkolnego Dyktanda Obcojęzycznego
„W Poszukiwaniu Skarbów Literatury Dziecięcej”

 

 


IV Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych
„Mały Broadway”

W dniu 22 maja odbył się wyżej wymieniony konkurs w Szkole Podstawowej nr 11 w Rzeszowie. Uczniowie i uczennice klasy IVd pod opieką mgr Zofii Kunysz w składzie:

Miłosz Balicki, Jakub Czech, Natalia Hebda,Antoni Jurczyk, Roksana Kamińska, Mateusz Kwaśnik, Ewa Lipska, Szymon Nowak, Filip Pasaman, Oliwia Piwowarska, Katarzyna Skoczylas, Seweryn Tasior, Andżelika Zalepińska, Dawid Ziemba przedstawili sztukę w języku niemieckim pt „Vier Jahreszeiten” (Cztery pory roku).

 

,,Jan Paweł II - w sercu i pamięci”.

20 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbyło się uroczyste rozdanie nagród w III Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej oraz Grafiki Komputerowej dla Dzieci i Młodzieży pt. ,,Jan Paweł II - w sercu i pamięci.” Gratulujemy naszym uczniom, którzy zostali nagrodzeni w kategorii twórczości plastycznej.

 

Wystawa EXPLORES

W dniu 18 maja 2015 r. klasa V B pod opieką Wychowawcy – mgr Barbary Marii Płodzień zwiedziła Interaktywną Wystawę Popularnonaukową EXPLORES. Ekspozycja prezentowana była w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego o futurystycznej architekturze, co stanowiło dodatkową atrakcję dla zwiedzających. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z eksponatami przybliżającymi w sposób atrakcyjny i komunikatywny wiedzę z zakresu matematyki, biologii i fizyki, zjawisk przyrody.

VII Miejski Konkurs Języka Angielskiego
dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych

 

WYNIKI II ETAPU KONKURSU

W dniu 14 maja 2015 r. w szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie odbył się drugi etap konkursu „Friendly :) English”. Do testu przystąpiło 26 uczniów. W dniu 21 maja 2015 r. po ocenie i weryfikacji wszystkich prac Komisja Konkursowa podjęła decyzję, że tytuł laureata konkursu otrzymuje 5 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

 


 


„ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI”

W sobotę 16 maja odbył się XII Rajd Turystyczny „Święto Polskiej Niezapominajki”. Wzięło w nim udział 10 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielką przyrody – Iloną Porada.

Rajd rozpoczął się w Dylągówce, do której dotarliśmy autokarem. Po przyjeździe otrzymaliśmy mapę trasy i wskazówki pomocne przy jej pokonaniu. Do naszej grupy dołączył też jeden z harcerzy, który czuwał nad przebiegiem rajdu.

Teatralna gra uliczna

12 maja 2015 r. grupa uczniów V B i VI A wzięła udział w Teatralnej Grze Ulicznej zorganizowanej przez Teatr MASKA w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” i rywalizując z zespołami z innych szkół zdobyli II miejsce.

Lekcja w bibliotece

12 maja 2015 r. uczniowie klasy VI C wraz z polonistą – mgr Barbarą Marią Płodzień – zostali zaproszeni do Filii nr 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku MDK przy ul. Osmeckiego 51. Panie bibliotekarki, w ramach obchodów ogłoszonego przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II, przygotowały zajęcia poświęcone twórczości literackiej papieża, pt. Święty Jan Paweł II – dorobek literacki.

Teatralna gra terenowa

10.05.2015 r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w Teatralnej Grze Terenowej zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów „Maskarada”. Gra odbyła się w centrum Rzeszowa. Uczestnicy w wyznaczonych punktach spotykali się z aktorami. Tam otrzymywali zadania związane z historią teatru, bohaterami spektakli.

Dzień Europy

Ponad 300 uczniów podkarpackich szkół podstawowych i gimnazjalnych świętowało Dzień Europy. Uroczystości odbyły się 8 maja 2015 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Organizatorami wydarzenia były Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz rzeszowski punkt sieci Eurodesk.

Wycieczka do Muzeum Dobranocek

W dniu 7 maja 2015 r. uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią odwiedzili Muzeum Dobranocek w Rzeszowie i obejrzeli wystawę pt. „Plastuś - mieszkaniec szkolnego piórnika". Zobaczyli oryginalną kukiełkę Plastusia, która należała do Marii Kownackiej. Oprócz oryginalnej lalki dzieci obejrzały książki, czasopisma, plakaty, karty do gry, dawne przybory szkolne oraz różne eksponaty z wizerunkiem bohatera wystawy.

Edukacja muzealna

7 maja 2015 r. klasy piąte wzięły udział w realizowanych corocznie zajęciach edukacji muzealnej na Zamku w Łańcucie. Tym razem przenieśliśmy się w czasy starożytnej Grecji i Rzymu poszukując motywów mitologicznych w sztuce i zgłębiając tajniki teatru.

Wyjście do Empiku w Galerii Rzeszów

W dniu 5 maja 2015r. uczniowie klasy 2D i 2E uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „Przecinek i kropka”. Zajęcia zostały przeprowadzone w salonie Empik w Galerii Rzeszów. Pani Paulina Owczarek wprowadziła dzieci w świat książki. Uczniowie poznali historię tworzenia książki i druku, szukali wybranej książki w odpowiednim dziale, rozwiązywali rebusy i zagadki.

Wycieczka klasy 5a

28 kwietnia 2015 roku, dzięki pani Ewie Kyci (mamie jednej z uczennic), klasa 5a miała okazję zwiedzić wydział matematyczno-przyrodniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego, a co za tym idzie, wziąć udział w wielu interesujących zajęciach. Uczniowie obejrzeli nowoczesny budynek wydziału, o którym opowiedziała nam pani dr Anna Szpila,  prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia.

Spotkanie Katyńskie w Trzcianie (24 IV 2015)

24 kwietnia 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie zostało zorganizowane spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z terenu gminy Świlcza.

Konkurs Aktorski – 22 kwietnia 2015 r.

Stanisław Szlachta z klasy V B i Bartosz Rułka z klasy VI A wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Aktorskim Bohaterowie naszych lektur. Chłopcy odnieśli sukces – Bartosz Rułka zajął II miejsce, a Stanisław Szlachta zdobył wyróżnienie.

Wycieczka edukacyjna do Londynu

W dniach od 21 do 24 kwietnia 2015 roku grupa 10 uczniów klas szóstych pojechała na wycieczkę edukacyjną do Londynu. W wyjeździe uczestniczyli: Julka Kolarz z klasy VI a; Monika Chmiel, Emilka Grasza, Zuzia Parol, Karolina Sądel i Szymek Pawliczak z klasy VI b; Ania Chmielowska, Karolina Burda i Michał Nowicki z klasy VI c oraz Damian Matusz z klasy VI d. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu była pani Anna Hadała. Do Londynu grupa poleciała samolotem z lotniska w Krakowie i tam też po czterech dniach powróciła.

Turniej z Reksiem

W dniu 17 kwietnia 2015r. w hali ROSiR odbyły się zawody sportowe dla dzieci, zorganizowane przez Muzeum Dobranocek i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie pod patronatem bajkowego bohatera. Siedmioosobowa drużyna z klasy II d (wych. Małgorzata Woś) i klasy II e (wych. Jolanta Pięta) walczyła o puchar Reksia.

Spotkanie autorskie dla klas młodszych „Dobre książki dla dzieci”

W dniu 16.04.2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Alicją Ungeheuer-Gołąb autorką książek dla dzieci. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, poznanie aktualnej literatury dziecięcej, bezpośredni kontakt z pisarką, wyrobienie wrażliwości odbioru utworu literackiego.

III Rzeszowski Dzień Katyński

Dnia 10.04 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Osmeckiego odbyły się obchody III Rzeszowskiego Dnia Katyńskiego.  Uroczystość dla uczczenia pamięci Polaków pomordowanych w Katyniu została zorganizowana przez naszą szkołę po raz trzeci. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Bożena Zięba po czym uczniowie zaprezentowali etiudę teatralną pt. „Między ziemią a niebem”.

W świecie baśni Hansa Christiana Andersena

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (przypadającego 2 kwietnia) Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pod hasłem „W świecie baśni Hansa Christiana Andersena".

W turnieju wzięło udział sześć zespołów. Należało wykazać się znajomością wybranych baśni H.CH. Andersena oraz najważniejszych faktów z życia autora.

Poetycka Księga Imion

Z okazji Światowego Dnia Poezji (przypadającego 21 marca) Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie 20 marca zorganizowała konkurs recytatorski pod hasłem "Poetycka Księga Imion". Uczestnicy konkursu wyszukiwali wiersze związane z wybranymi imionami, następnie prezentowali je przed komisją konkursową. Uczennica naszej szkoły - Sylwia Dzierżak z klasy 6b - zdobyła III miejsce za wiersz  pt. "Elf".

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PLASTYCZNYCH O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie i Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „Eko Dar” (zrzeszone w Podkarpackiej Izbie Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy) zapraszają przedszkola i szkoły z terenu województwa podkarpackiego do udziału w szóstej edycji wojewódzkich konkursów plastycznych:


  • Mały ekolog. Pieczemy chleb dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych,
  • Mój ekologiczny świat. Od ziarenka do bochenka dla uczniów klas I-III szkół podstawowych,
  • Zdrowy styl życia. Jak powstaje ekologiczny chleb dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Cieszące się dużym zainteresowaniem Konkursy są jednym z działań realizowanych w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży Zdrowo jem - zdrowo żyję. Honorowy patronat nad programem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Regulaminy i formularze tych konkursów dostępne są na stronach internetowych: Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, Stowarzyszenia „Eko Dar” i Związku Stowarzyszeń PIRE w Świlczy.

Uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie cennych nagród laureatom odbędzie się 29 maja 2015 r. podczas IX edycji Międzynarodowych Targów EKOGALA 2015 w Rzeszowie.

Uprzejmie prosimy o życzliwe zainteresowanie konkursami.

 

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!
Z poważaniem, Anna Hadała (SP 25 - koordynator konkursów)

 

 

Wyniki konkursu „Adventure With English Proverbs” !!!

Mamy przyjemność poinformować, że w konkursie języka angielskiego „Adventure With English Proverbs” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rzeszowie, uczeń naszej szkoły Cezary Pryk (klasa 4b) zajął Pierwsze miejsce! Gratulujemy sukcesów!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

W roku 2015 DBI obchodzony był 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas obchodów DBI chcieliśmy podkreślić, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

 

 

Wyniki konkursu z języka niemieckiego dla szkół podstawowych
organizowanego przez KURATORIUM OŚWIATY
etap wojewódzki

Beata Lipska VIc-laureatka

  1. Monika Chmiel VIb-finalistka
  2. Julia Cymbalista Via-finalistka

 

Gratulujemy uczennicom i życzymy sukcesów w gimnazjum.

 

GODZINA DLA ZIEMI

W sobotę 28 marca o godzinie 20.30 odbędzie się dziewiąta edycja międzynarodowej akcji „Godzina dla Ziemi”.

Podczas tegorocznej edycji akcji, WWF Polska zachęca nie tylko do symbolicznego gaszenia świateł, ale również do zaangażowania się w ochronę krytycznie zagrożonej, bałtyckiej populacji morświna.

Morświn, kuzyn delfina, jest jedynym gatunkiem walenia, występującym stale w Bałtyku. Zostało ich nie więcej niż 450. To za mało, żeby mogły przetrwać w naszym morzu bez aktywnej ochrony ze strony człowieka. Niestety Polska wciąż nie przyjęła programu ochrony morświna, który został złożony z inicjatywy WWF Polska w Ministerstwie Środowiska już dwa lata temu.

Zachęcamy wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów do włączenia się do akcji „Godzina dla Ziemi”. Dzięki temu przyczynimy się do ratowania ginącego gatunku ssaka. Można to zrobić podpisując się pod apelem na rzecz ochrony morświna, dostępnym na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

Opracowała mgr Ilona Porada


„Jaś i Małgosia”

W dniu 27.03.15 roku w Teatrze Maska odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Jaś i Małgosia”. Klasa 1d otrzymała wyróżnienie za wykonanie słodkiego domku Baby Jagi. Uczniowie z rąk dyrektora artystycznego otrzymali pamiątkowe plakaty ze spektaklu „Jaś Małgosia”, dyplom oraz kosz słodyczy. Szczególną nagrodą była jednak możliwość uczestnictwa w próbie generalnej spektaklu „Jaś i Małgosia”.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z informatyki „Pisanki, kraszanki”

W dniu 25 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie III edycji konkursu „Pisanki, kraszanki”. W tym roku wszystkie prace prezentowały wysoki poziom, dlatego wybór zwycięzców nie był łatwy. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 23.03 -25.03.2015 odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne.

W związku z obchodzonym w Kościele „Rokiem życia konsekrowanego” zostały zorganizowane spotkania z siostrami zakonnymi: w klasach 1-3 z siostrami Pijarkami, a w klasach 4-6 z siostrami Prezentkami. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmują się siostry zakonne, poznały historię ich powołań i zgromadzeń.

KONKURS NA NAJLEPSZE WIOSENNE PRZEBRANIE

Początek wiosny to najlepsza okazja, by przeprowadzić kolejną edycję konkursu na najlepsze wiosenne przebranie. Uczestnicy konkursu musieli pochwalić się swoją wiosenną stylizacją oraz wykazać wdziękiem, poprawną dykcją i… kondycją fizyczną, a wszystko dlatego, że zadania konkursowe obejmowały: prezentację stroju, recytację wiersza o wiośnie oraz wykazanie się umiejętnością gry w klasyczną „gumę”.

Apel z Okazji Powitania Wiosny

W dniu 20 marca 2015 r. do naszej szkoły nareszcie zawitała wiosna. Wiosenne przedstawienie przegotowali uczniowie klasy 2d i 2e pod kierunkiem p. Jolanty Pięty i p. Małgorzaty Woś. Dzieci profesjonalnie wcieliły się w swoje role. Uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny, w którym śpiewali wesołe piosenki, recytowali wiersze tematycznie związane z oczekiwaną porą roku.

Bajkowe Popołudnie w SP 25

We wtorek 17 marca odbyło się w naszej szkole pierwsze „Bajkowe Popołudnie”

Było to pierwsze wspólne integracyjne wielopokoleniowe spotkanie, na które byli  zaproszeni  nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice, dziadkowie, przyjaciele. Głównym celem Bajkowego Popołudnia było promowanie czytania książek wśród dzieci i ich rodziców. Celem Bajkowego Popołudnia było również zaznajomienie uczniów Szkoły Podstawowej nr 25, z historią Patrycji Szczęch, chorej na padaczkę lekoodporną, oraz zachęcenia ich do niesienia pomocy nie tylko jej, ale także innym osobom wokół nas, które takiej pomocy potrzebują. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że pomaganie nie jest takie trudne i każdy może pomagać!

Wyniki szkolnego konkursu „Kartka wielkanocna”

W dniu 17 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie  szkolnego konkursu z techniki „Kartka wielkanocna”. Komisja Konkursowa w składzie: mgr  Rafał Kochański, mgr Anna Styczeń, mgr Urszula Sznerch wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

Dzień Otwarty w SP25

W dniu 11 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do szkoły wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do klasy pierwszej oraz samych milusińskich ciekawych przyszłego miejsca nauki. Cieszymy się, że gościliśmy również rodziców innych uczniów naszej szkoły, którzy bliżej mogli się zapoznać z formami zajęć organizowanych w SP 25.

Słodki domek w wykonaniu Uczniów i Rodziców z klasy 1 d razem z Panią Małgorzatą Ożyło i Panią Grażyną Wieczorek. Domek zrobiony na konkurs plastyczny "Jaś i Małgosia" organizowany przez Teatr Maska w Rzeszowie. 20 marca 2015r rozstrzygnięcie konkursu. Trzymamy kciuki za klasę 1 d.

KONKURS NA NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ SZKOŁY 2015

Z okazji Dnia Kobiet, w poniedziałek 9 marca 2015, chłopcy z naszej szkoły zorganizowali kolejną edycję konkursu na „Najsympatyczniejszą Dziewczynę Szkoły 2015”. W konkursie udział wzięły najsympatyczniejsze przedstawicielki klas...

POCZTA WALENTYNKOWA

W związku z tym, że tegoroczne Walentynki świętowaliśmy w czasie ferii, nasza „Szkolna Poczta Walentynkowa” ruszyła dopiero 23 lutego 2015. Cóż…w końcu „(…) miłość cierpliwa jest…”. Posłańcy Poczty mieli w tym roku pełne ręce roboty, a to dlatego, że wielu uczniów skorzystało z jej usług wrzucając kartki z życzeniami dla swoich szkolnych sympatii oraz najlepszych przyjaciół.

Sprawozdanie z programu „Planeta Energii”

W ramach programu ,,Planeta Energii” nasza szkoła wzięła udział w konkursie dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego głównym celem jest edukacja najmłodszych nt. energii elektrycznej, jej roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych luz nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

NOWY NUMER FIGIELKA

 

 

 

 

 

JAK KARNAWAŁ, TO ZABAWA!

29.01.2015 klasy IV, V i VI wzięły udział w dyskotece karnawałowej organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Zgodnie z tradycją, uczestnicy zabawy przebrani byli w różne kostiumy, a Pani Dyrektor, opiekunowie samorządu i wychowawcy przeprowadzili dwuetapowy konkurs na KRÓLA I KRÓLOWĄ DISCO  2015.

Dnia 28 stycznia uczniowie klas 4a oraz 4b wystawili przedstawienie Jasełek w języku angielskim w związku z udziałem naszej szkoły w programie eTwinning „Two holidays celebrated around the world”. Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie naszych uczniów oraz ich koledzy i koleżanki. Premiera przedstawienia okazało się wielkim sukcesem!

 

POWIATOWY KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŻBIK”

19.02.2015r. w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbył się II etap Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych „ŻBIK”. Wzięły w nim udział trzy zespoły uczniów z naszej szkoły, które zdobyły największą ilość punktów w I pisemnym etapie konkursu...

 

Spotkanie z okazji Nowego Roku było okazją do podsumowania sukcesów minionego roku.

W pierwszych słowach przemówienia pani Dyrektor szkoły Bożena Zięba podziękowała za pracę i trud dla dobra uczniów i środowiska szkolnego.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, m.in. ksiądz prałat Henryk Wojtyło - proboszcz Parafii Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes, pan Józef Wierzbicki – przewodniczący Rady Osiedla Baranówka, pani Anna Kurowska – kierownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej filia nr 7 w Rzeszowie, oraz pan Grzegorz Gross – dyrektor MOS w Rzeszowie. Przemawiający podkreślali dużą rolę szkoły w środowisku osiedla, sukcesy jej uczniów i wyjątkową atmosferę w szkole.

KARNAWAŁ! KARNAWAŁ!

Karnawał to czas zabaw, maskarad, dyskotek.  W dniu 7 stycznia 2015r. nasi najmłodsi uczniowie bawili się na „Balu przebierańców”.  Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.  W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów, klaunów, czarodziejów...


Podziękowanie zamieszczone na stronie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt


"Serdecznie dziękujemy uczniom  ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie
za ofiarowanie karmy  - w ramach akcji pn. "Pomóżmy Zwierzakom 2014 r."

 

 


Sprawozdanie z udziału w akcji „Pomóżmy zwierzakom - 2014”

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie biorą aktywny udział w akcji „Pomóżmy zwierzakom”. Po raz kolejny włączyli się w zbiórkę darów i przystąpili do dobroczynnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Wykonali plakaty, które informowały i zachęcały do zbiórki. Akcji przyświecała  idea tzw. „Pięciu Wolności”.

 

NASI PIERWSZOKLASIŚCI

W dniu 1 września 2014r. przyjęliśmy do społeczności szkolnej 146 uczniów klas pierwszych. W tej grupie znalazło się 35 sześciolatków. Po spotkaniu z Dyrekcją Szkoły uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich sal lekcyjnych.

A od następnego dnia zaczęli wdrażać się do szkolnej rzeczywistości. Najpierw poznawali topografię budynku  szkolnego i pracowników szkoły. W formie zabawy integrowali się w zespołach klasowych. I w dużej mierze poprzez zabawę, naturalną formę aktywności dzieci w tym wieku, zaczęli nabywać wiadomości i umiejętności z zakresu czytania, pisania   i liczenia. Korzystają z rządowego podręcznika „Nasz elementarz” oraz dostosowanych do niego zeszytów ćwiczeń. Uczą się języka angielskiego oraz korzystania z komputerów. Uczestniczą także w wielu wydarzeniach wpisanych w kalendarz roku szkolnego.

Akcja Pomocy Ptakom rozpoczęta!

"Mikołaj przyniósł w tym roku Szkole Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie nietypowy prezent – domek heski. Jest to duży karmnik, którego dach oraz dwie półki oparte są na czterech nogach. Przemyślana konstrukcja, przez zastosowanie specjalnych szybek, uniemożliwia dostęp do pokarmu na górnej półce większym ptakom – takim jak gołębie czy krukowate. Ponadto zabudowa chroni pokarm przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Jednocześnie niższa półka pozostaje otwartą dla wszystkich rozmiarów gości.

KOLĘDNICY MISYJNI 2014 – dzieciom z Indii

Przed Świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia dzieci z Koła Misyjnego działającego w naszej szkole włączyły się kolejny raz w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. W tym roku młodzi misjonarze chcieli pomóc swoim rówieśnikom w Indiach. Przebrani w barwne stroje odwiedzali wszystkie klasy przedstawiając krótką scenkę o radości Bożego i o problemach dzieci z Indii, zbierając ofiary na ten cel.

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ LEKKOATLETYCZNY

Tuż przed świątecznymi feriami w dniu 19.12.2014r. grupa 12 uczniów z klas 1-3 wzięła udział w turnieju sportowym w ramach programu „Kids Athletics”- Lekkoatletyka dla każdego. Zawody odbyły się na hali ROSiR. Mali sportowcy przygotowani wcześniej przez swoich wychowawców dzielnie walczyli we wszystkich konkurencjach: biegowych, rzutnych i skocznych zajmując w końcowej klasyfikacji siódme miejsce.

PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI – KONKURS RECYTATORSKI

W dniach 18-19 grudnia 2014 r. w Kopalni Soli w Bochni odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Z całej Polski zjechało tu ponad 120 uczestników wraz ze swymi opiekunami. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Rułka z klasy VI A, który był zwycięzcą eliminacji okręgowych.

Koncert Świąteczny

W dniu 18 grudnia 2014 r. Dyrekcja szkoły, uczniowie klas 1 – 6 oraz rodzice spotkali się na uroczystym apelu.

Część artystyczną przygotowały trzy klasy pod opieką nauczycieli wychowawców:

- klasa II b – pod opieką mgr E. Salamon,

- klasa II c – pod opieką mgr J. Kawy,

- klasa IV d – pod opieką mgr Z. Kunysz.

W programie były śpiewane i grane na instrumentach piękne polskie kolędy i pastorałki. Klasa II b zaśpiewała także przy akompaniamencie flażoletów kolędę „ Cicha noc” w języku angielskim, a klasa IV d kolędę „O Tannenbaum, o Tannenbaum” w języku niemieckim z akompaniamentem uczennicy Katarzyny Skoczylas.

KLASOWA WIGILIA – V B

W dniu 17 grudnia 2014 r. uczniowie klasy V B przyszli do szkoły w świątecznych strojach i nastrojach, bo tego dnia na godzinie wychowawczej przygotowali przedświąteczne spotkanie – klasową Wigilię. W przygotowaniach pomogły rodziny uczniów, Kochani – Mamusie, Siostry i Tatusiowie, którzy przygotowali pyszne słodkości i udekorowali stoły. Bardzo im za to dziękujemy ♥


Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z informatyki
„Świąteczna TAPETA-2014”

W dniu 15 grudnia 2014 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

W dniach 10.12.2014- 16.12.2014 w naszej szkole odbyła się szósta edycja konkursu „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna w języku angielskim” konkurs plastyczny dla klas 1-3 zorganizowany przez p. mgr Annę Bacik. Uczniowie dostarczali swoje prace do organizatora konkursu lub nauczycieli uczących języka angielskiego.

W dniu 18.12.2014 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

 

Miejski  Konkurs  „Kalendarz  adwentowy” – uroczystość rozdania nagród

W dniu 10 grudnia 2014  o godzinie 9.50 odbyła się w stołówce szkolnej SP25 uroczystość  rozdania  nagród w Miejskim Konkursie „Kalendarz adwentowy”, połączona z wystawą prac konkursowych. Wzięli w niej udział nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz ze swoimi opiekunami.

Zebranych gości powitał Dyrektor SP25 Bożena Zięba. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 4d z programem  w języku niemieckim przedstawiającym cztery pory roku . Spektakl został przygotowany pod kierunkiem kol. Zofii Kunysz.

Wystawa „Co nam pozostało z tamtych lat? - I wojna światowa”

Rok 2014 stoi pod znakiem dwóch ważnych dla Europy rocznic: stulecia wybuchu I wojny światowej oraz dwudziestopięciolecia upadku Muru Berlińskiego.

Z tej okazji Polska Fundacja im. R. Schumana zorganizowała konkurs na mini - granty przeznaczone na upamiętnienie tych rocznic. Nasza szkoła złożyła wniosek „Co nam pozostało z tamtych lat? – I wojna światowa”. Inspiracją do zajęcia się tematyką  wojenną była wystawa fotografii autorstwa artysty fotografika Jerzego Wygody „Cmentarze wojenne 1914-1918”, którą klasa 5c zwiedziła wraz z wychowawcą  p. Anną Styczeń.

LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jak co roku, 6 grudnia Mikołaj obdarował prezentami wszystkie dzieci. 7 grudnia, tj. w poniedziałek, do naszej szkoły dotarł od niego list...

 

KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ – Nagrody dla naszych uczniów.

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczniów Bartosza Rułki z kl.6a i Stanisława Szlachty z kl.5b, którzy zostali nagrodzeni w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej pt. "Słowa Twe Panie…” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Rzeszowie.

NIEZWYKŁA PODRÓŻ

W dniu 27 listopada 2014 r. uczniowie z klasy II c wraz z wychowawczynią uczestniczyli w zajęciach z cyklu „Przecinek i kropka”. Zajęcia zostały przeprowadzone w salonie EMPiK w „Galerii Rzeszów”. Pani przewodnik zabrała dzieci w niezwykłą podróż „wesołym pociągiem” po świecie, który zatrzymywał się  na stacjach z działami literatury. W trakcie zajęć uczniowie poznali proces powstawania książki oraz historię alfabetu, pisma i druku.

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

27 listopada 2014 odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 4-6 organizowana przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Zabawa była wystrzałowa! Oprócz szalonych tańców, mogliśmy sobie powróżyć z uroczymi dobrymi wróżkami: p. Zofią Kunysz i p. Anną Bacik. Nasi wychowawcy i rodzice czuwali nad naszym bezpieczeństwem i nad tym byśmy mogli ugasić pragnienie po wyczerpujących pląsach.

 

 

Wystawa „Co nam pozostało z tamtych lat? – I wojna światowa”

Zapraszamy uczniów oraz ich rodziców, a także wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy „Co nam pozostało z tamtych lat? - I wojna światowa” zorganizowanej w ramach mini-grantu Schumana z okazji 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej.

Wystawa będzie dostępna od 26.11.2014 w SP25 na parterze koło sklepiku.

 

 

Opracowała Renata Brzozowska

GÓRA GROSZA 2014

W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 nasza szkoła znów weźmie udział w akcji charytatywnej GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

 

 


„Z Anią z Zielonego Wzgórza w szkole”

19 listopada 2014r. w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie odbył się międzyszkolny turniej czytelniczy pod hasłem „Z Anią z Zielonego Wzgórza w szkole".

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością lektury oraz kreatywnością. Uczniowie „przeprowadzili" wywiady z bohaterami powieści - Anią, Dianą, Gilbertem i Mateuszem, układali wydarzenia w porządku chronologicznym, projektowali okładki do nowego wydania powieści, przedstawiali sylwetkę wybranego bohatera.

 


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapy Europy i odzyskała niepodległość. Cztery pokolenia Polaków walczyło o nią czynem zbrojnym i potajemnie, każdego dnia, z narażeniem życia kultywując polską kulturę i świadomość narodową, wszystko co polskie traktując jak cenną relikwię. Żyjąc pod zaborami – pruskim, rosyjskim  i austriackim – przetrwali i zwyciężyli. Wielu Polaków za tę wymarzoną wolność oddało swe życie.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,PIĘKNIE ŻYJ”

12 listopada 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury miało miejsce uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego ,,Pięknie żyj”, który odbywał się pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej. Patronat medialny objęło Katolickie Radio Via. Uroczystość została poprzedzona Mszą św. w Kościele Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie, pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

 

 

Wyniki I etapu Konkursu Kuratoryjnego
z Języka Niemieckiego

Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego
zakwalifikowało się 10 osób.

 

Projekt „W mojej przyjaznej i bezpiecznej szkole”
realizowany w ramach rządowego programu na lata 2014-2016
„Bezpieczna i przyjazna szkoła”.


Z radością informujemy, że w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu „W mojej bezpiecznej i przyjaznej szkole” w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Program opracowano z myślą o potrzebach uczniów klas pierwszych, czwartych i grup świetlicowych.  Jego głównym celem jest zintegrowanie zespołów klasowych i grup wychowawczych. Zajęcia zostaną przeprowadzone w oparciu o założenia pedagogiki zabawy, a zastosowane metody aktywizujące przyczynią się do rozwinięcia umiejętności współpracy w zespołach. Stworzenie odpowiedniej atmosfery w klasie poprawi funkcjonowanie uczniów w szkole oraz zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa. Dla uczniów przygotowano cykl sześciu zajęć integrujących dla każdej klasy lub grupy. Zajęcia odbywać się będą jeden raz w tygodniu w godzinach pracy szkoły od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Uczestnikom zajęć zostaną zapewnione komplety materiałów plastycznych i ciekawych pomocy dydaktycznych.

Dzieci biorące udział w zajęciach rozwiną swoje umiejętności komunikacyjne, wzmocnią poczucie własnej wartości, nauczą się radzenia sobie z emocjami i ze stresem. Poprawią się ich umiejętności współpracy i współdziałania w grupie, a w efekcie dzieci będą lepiej funkcjonowały w społeczności klasowej i szkolnej.

W ramach projektu swoje umiejętności doskonalić będą również nauczyciele uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach edukacyjnych.

Realizację projektu koordynuje mgr Małgorzata Prucharska.

 

 

Podsumowanie konkursu "Legendy z naszej przeszłości"

 

W ramach XXII edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała konkurs literacki na najciekawsze opowiadanie-legendę o naszym regionie „Legendy z naszej przeszłości". Legendy opowiadały o pochodzeniu nazw miejscowości powiatu rzeszowskiego, nawiązywały do wydarzeń historycznych oraz rzeszowskich zabytków. W tym konkursie wyróżniona została praca uczennicy naszej szkoły - Amelii Rykiel z klasy Va.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14.10.2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła  pani dyrektor Bożena Zięba witając zgromadzonych na sali uczniów oraz zaproszonych gości. Serdeczne gratulacje i miłe życzenia skierowała do wszystkich pracowników szkoły. Następnie odbyła się część artystyczna, za którą odpowiedzialne były: pani Hanna Bober i pani Magdalena Linek, a za oprawę muzyczną pan Robert Walawender, dekoracje przygotowali: pan Wojciech Trzyna i pani Hanna Bober.W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 3c, którzy recytowali wiersze okolicznościowe oraz zaśpiewali piosenkę „Nasza Pani”. Natomiast uczniowie klasy 6a przedstawili „Koncert życzeń dla nauczycieli”. Występ uświetnił chór szkolny.


KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!

10 października 2014 r. nastąpiło rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Mój nauczyciel”. Na konkurs wpłynęło 182 prace. Wszystkie prezentowały wysoki poziom, dlatego wybór zwycięzców nie był łatwy. Jury pod czujnym okiem nauczycieli postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.


Podsumowanie ewakuacji

W dniu 10 października 2014 r. o godz. 10.00 podczas trwania lekcji, sygnał dźwiękowy oznajmił ewakuację szkoły. Odbyła się próbna ewakuacja uczniów szkoły na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy opuścili budynek kierując się do wyznaczonych wyjść, a następnie na miejsce zbiórki , czyli na boisko „Orlik”. Wszyscy uczniowie dostosowali się do procedur postępowania na wypadek zagrożenia i w krótkim czasie zebrali się w bezpiecznym miejscu.


WARSZTATY DLA RECYTATORÓW Pierwsze kroki na scenie

9 października 2014 r. WDK zaprosił do udziału w warsztatach recytatorskich Pierwsze kroki na scenie zwyciężczynie tegorocznej edycji Podkarpackiego Konkursu Poetyckiego Ja i świat –  Julię Kolarz z klasy VI A i Wiktorię Mularską z klasy IV C oraz zwycięzców innych konkursów recytatorskich – Stanisława Szlachtę, Bartosza Rułkę, Zuzannę Piróg i Kingę Gorzelany. Uczniom towarzyszyli opiekunki, które przygotowują ich do wielu zmagań konkursowych – mgr Małgorzata Garlak-Niedziółka i mgr Barbara Maria Płodzień.

 


WYCIECZKA EKOLOGICZNA DO PASIEKI W NIŻNEJ ŁĄCE

7 października 2014 klasa 5a i klasa 6c pod opieką pań: Anny Hadały, Urszuli Sznerch i Kamili Lew, wzięły udział w wycieczce do gospodarstwa ekologicznego i pasieki Państwa Marty i Krzysztofa Bałonów w Niżnej Łące (k. Krosna). Gospodarstwo to położone w malowniczej okolicy, jest jednym z wiodących gospodarstw pasiecznych w Polsce Południowo – Wschodniej.


Spotkanie ze świętym Janem z Dukli

Rok 2014 jest rokiem św. Jana z Dukli.  6 października spotkaliśmy się po raz drugi w tym roku w Filii nr 7 WiMBP. Tematem lekcji była 600 rocznica urodzin świętego. W tym roku mija także 270 lat, od kiedy święty został patronem Polski. Na wstępie pani Ania przedstawiła sylwetkę św. Jana. Mówiła o jego życiu, działalności, posłudze. Poznaliśmy również legendy o świętym i wiersz "Jan z Dukli w Komborni".

DZIEŃ CHŁOPAKA

3 października 2014 roku, przedstawicielki żeńskiej społeczności naszej szkoły przeprowadziły konkurs na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA SP NR 25 na rok szkolny 2014/2015. „Najsympatyczniejsi” chłopcy wybrani wcześniej w klasach z okazji Dnia Chłopaka, wzięli udział w różnych konkurencjach, sprawdzających ich umiejętności i wiedzę w zakresie typowo kobiecych spraw.


„Mamo, Tato, dbajmy o serce”

Nasza szkoła zgłosiła udział w XII edycji ogólnopolskiej akcji profilaktyczno – edukacyjnej SERVIER DLA SERCA pod hasłem „Mamo, tato dbajmy o serce”. Celem tej akcji jest zachęcanie do badań i działań profilaktycznych w zakresie chorób układu sercowo – naczyniowego oraz do wspólnego kształtowania prozdrowotnych zachowań wśród dzieci i młodzieży.

 

 

NOWY NUMER FIGIELKA

 


KONKURS „FIGIELKA”

VI edycja konkursu plastycznego pt.
„Mój nauczyciel” dla uczniów kl. I - VI.

 


Obchody 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Z okazji 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego w Rzeszowie odbyły się uroczyste obchody upamiętniające Twórców, Dowódców i Żołnierzy Polski Podziemnej. Główne uroczystości regionalne zorganizowano 27 września 2014r. w Rzeszowie. Tradycyjnie rozpoczęła je Msza św. w Kościele Świętego Krzyża, którą odprawił Ks. bp Edward Białogłowski.

Wystawa fotografii Jerzego Wygody - „Cmentarze wojenne 1014 – 1918”

W dniu 25 września 2014 roku uczniowie z klasy V c mieli możliwość obejrzenia wystawy fotografii Jerzego Wygody „Cmentarze wojenne 1914 – 1918”.

O fotografiach opowiadał młodzieży sam autor. Pan Jerzy Wygoda podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Spotkanie z Nim przekształciło się we wspaniałą lekcję z historii o I wojnie światowej.

 

Lubisz biegać??   Zapisz się !!!
wybierz się z rodziną, znajomymi…

Grupa harcerzy i harcerek zgrupowanych w środowisku rzeszowskich drużyn “Czarna JEDYNKA” i „Zielona DWÓJKA” wraz z rodzicami i przyjaciółmi serdecznie zapraszają na drugą w tym roku edycję biegu przełajowego „BIEG NIEZŁOMNYCH”. Rywalizacja sportowa na dystansach 10 km, 5 km oraz 1,5 km będzie okazją do ponownego uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych i budowania świadomości historycznej na temat polskich bohaterów narodowych wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. W Biegu uczestniczyć mogą osoby z doświadczeniem biegowym jak również rozpoczynające swoją przygodę z tym sportem.  Przygotowane trasy będą odpowiednim wyzwaniem dla wszystkich zawodników.

 

Dzień bez Samochodu

Nasza szkoła postanowiła aktywnie włączyć się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. 18.09.2014 r. odbył się rajd rowerowy. Organizatorem i opiekunem grupy był Pan Sebastian Sondej, zaś uczestnikami – uczniowie naszej szkoły. Jednym z celów imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, promocja turystyki rowerowej.

WYCIECZKA EKOLOGICZNA DO GRZEGORZÓWKI

Każdego roku nasza szkoła, zrzeszona w sieci Szkół Promujących Zdrowie, organizuje dla uczniów wycieczki do gospodarstw ekologicznych. W dniu 17 września 2014 r. klasa V b odbyła wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Grzegorzówce. Gospodarstwo zajmuje się uprawą zbóż, w tym orkiszu. Orkisz to gatunek pszenicy znany jeszcze w czasach biblijnych, popularny w średniowieczu, a obecnie bardzo rzadko uprawiany.

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Sybiraków

W dniu 17.09.2014 roku z okazji 75 rocznicy sowieckiej napaści na Polskę w Parku Sybiraków na osiedlu Gen. Andersa w Rzeszowie odsłonięty został Pomnik Sybiraków. Przedstawia on idącego pod wiatr człowieka, po kolana brnącego w śniegu. Zostawia on za sobą ślady, na których znajdują się nazwy miejscowości zsyłek Polaków.



Warsztaty Kulinarne
w dniu 16 września 2014 r.

Sekcja Informacji i Promocji Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie przy współpracy z Zespołem Szkół Gospodarczych w Rzeszowie zorganizowała  w Naszej Szkole warsztaty kulinarne. Warsztaty miały charakter zajęć edukacyjno-kulinarnych skierowanych do uczniów z klas młodszych, które poprzez zabawę utrwalali   zasady zdrowego odżywiania oraz poznawali zalety poszczególnych produktów, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu.


Wycieczka do Handzlówki

W ubiegłym tygodniu, 11.09.2014r. pojechaliśmy z całą klasą na wycieczkę do wsi Handzlówka, która jest  położona w bardzo malowniczej okolicy. Zwiedziliśmy tam Muzeum Regionalne, które  działa pod patronatem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Handzlówka. Mieści się ono w kilku pokojach bardzo starej plebanii.

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Jelnej

W dniu 9 września 2014 roku uczniowie z klasy II a i II c odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne pana Michała Zawadzkiego w Jelnej. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały zwierzęta i słuchały opowieści gospodarzy na temat hodowli. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać zwyczaje i potrzeby zwierząt żyjących w gospodarstwie.

 

Drodzy uczniowie i rodzice, pragnę poinformować i zaprosić do udziału
w XXV Nocnym Biegu Ulicznym „Solidarności”
w dniu 6 września 2014r. od godz.18:00 – 19:15



Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2013/2014

 

Nabór 2017/2018


ePUAP

OFERTA UBEZPIECZENIA

REFORMA EDUKACJI

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć