Szkolenie w ramach Programu „Dzieciaki do rakiet”

Nauczycielki  naszej szkoły; panie: Marzena Ciupak, Agnieszka Lewieniec, Agnieszka Smolak i Jolanta Garbaczewska uczestniczyły  w szkoleniu w ramach Programu „Dzieciaki do rakiet”. Szkolenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie w dniach 25 i 26 listopada 2017 roku. Prowadzili je: pan Krzysztof Walter – trener tenisa ziemnego i pani doktor Magdalena Lelonek metodyk wychowania fizycznego i edukacji zdrowotne klas I – III. W sobotę wysłuchaliśmy wykładu na temat znaczenia tenisa dla rozwoju dziecka. Omówiony  został też program metodyczny do pracy z dzieckiem początkującym „Tenis the First Step”. Następnie zapoznaliśmy się w praktyce z treningiem koordynacji ruchowej na lekcji tenisa , ćwiczeniami oswajającymi z piłkami i rakietami oraz podstawowymi technikami i taktykami w tenisie. W niedzielę natomiast zaprezentowane zostały konkurencje sprawnościowe, paratenisowe i tenisowe składające się na Talentiadę Tenisową. Omówiono przebieg, sędziowanie, punktację  oraz dokumentację Talentiady. Drużyna naszej szkoły w kwietniu 2018 roku weźmie udział w Międzyszkolnej Talentiadzie w okręgu podkarpackim. Trzymamy za nią kciuki!

Tekst: Jolanta Garbaczewska

Zdjęcia: Agnieszka Lewieniec