AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016\17.

O godzinie 8.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły pod przewodnictwem ks. Proboszcza Henryka Wojtyły, w której wzięła udział Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

Wakacje tuż, tuż….. .

23 czerwca uczniowie klasy Ib po raz pierwszy odbiorą świadectwa szkolne, dyplomy i nagrody. Wdzięczne pierwszaki dla swoich rodziców na zakończenie roku szkolnego  przygotowali przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Uczniowie wcielili się w role Czerwonego Kapturka, Wilka, Gajowego oraz inne postaci z bajki.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zawsze razem”

We wtorek 13 czerwca 2017 roku w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zawsze razem”. Nagrody otrzymały uczennice naszej szkoły: Zuzanna Figiel i Milena Papciak. Obydwie dziewczynki uczęszczają do klasy IId.

Z WIZYTĄ U ŻOŁNIERZY

W dniu 9 czerwca 2017r. klasy 2a i 2c pod opieką Pań: Doroty Kozioł, Beaty Kudlek i Magdaleny Linek wybrały się z wizytą do Rejonowych Warsztatów Technicznych im. Hetmana Wielkiego Koronnego Mikołaja Kamienieckiego w Rzeszowie. Uczniowie zwiedzili Salę Pamięci oraz zapoznali się z pracą mechaników specjalizujących  się w obsłudze i remontach bojowych wozów piechoty, transporterów itp.

KIM CHCIAŁBYM ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI?

Z tym trudnym pytaniem zmierzyli się uczniowie klasy 2a. Może policjantem, a może modelką? Może pilotem, a może projektantką mody? Aby rozwiać wątpliwości i ułatwić wybór postanowiliśmy odwiedzić nietypowe miejsca pracy – znaną rzeszowską cukiernię i siedzibę straży pożarnej. W gościnnej „Cukierni Orłowski i Rak” przyszli cukiernicy mieli możliwość przygotowania własnoręcznych, słodkich wypieków – budyniowych babeczek i ciasteczek z powidłem.

Wizyta w Radiu Rzeszów

W dniu 6. 06. 2017 r klasa ll F udała się z wizytą do Polskiego Radia  z siedzibą przy ul. Zamkowej. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania studia nagrań, w którym dziennikarze przeprowadzają wywiady, zaś artyści nagrywają płyty.  Kolejnymi punktami zwiedzania była reżyserka i archiwum.

Obóz językowy „Euroweek Szkoła Liderów”

W dniach od 01 czerwca do 05 czerwca 2017 roku 30 uczniów z klas 5a, 6a, 6b, 6c, 6d wzięło udział w obozie językowym „Euroweek Szkoła Liderów” zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w miejscowości Międzygórze położonej w Sudetach Wschodnich nad malowniczym wodospadem Wilczki. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim, uczyli się przewodzenia grupie, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

Wycieczka 2e i 2f do Bochni i Ciężkowic

W dniu 31 maja 20117 roku klasy 2e i 2f wybrały się na całodniową wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni oraz do rezerwatu skalnego „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach. Zwiedzając kopalnię, przenieśliśmy się w dawne czasy, aż do początków XIII wieku, aby  zobaczyć na prezentacjach multimedialnych, jak wyglądało pozyskiwanie soli kamiennej i ciężka praca górników w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach.

 

 

Wyniki szkolnego konkursu z języka niemieckiego dla klas IV

 

Wyniki szkolnego konkursu z języka niemieckiego dla klas V

 

Wycieczka na Policję

Pod koniec maja uczniowie klasy Ia i Ib wyjechali na wycieczkę do Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu zorganizowaną przez mamę Kajetana, ucznia klasy Ib. Na miejscu czekała na nas pani policjantka, która oprowadzała nas po obiekcie, pokazała strzelnicę oraz salę ćwiczeń antyterrorystów.

Dni Osiedla Baranówka

W dniu 27.05.17 odbyły się Dni Osiedla Baranówka. Dzieci z naszej szkoły prezentowały swoje zdolności sceniczne i artystyczne. Zagrał zespół „ Szafirki” - są to uczniowie klasy 3c, którzy grają na flażoletach. Zespołem kieruje mgr Małgorzata Gierlak - Niedziółka. Występowali również nasi młodzi karatecy z Akademii Tradycyjnego Marty Niewczas, pod nadzorem trenera - Pani Magdaleny Łazarów.


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

25 maja 2017r.

 

 


Szkolny Piknik Rodzinny

24 maja 2017 r. spotkaliśmy się już po raz siódmy na Szkolnym Pikniku Rodzinnym, który już na trwałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. W zabawie nie przeszkodziły nam nawet kaprysy pogody – dobre humory, artystyczne zacięcie i sportowe ambicje rozproszyły ciężkie deszczowe chmury. Większość imprez odbyła się w budynku, ale gdy przestało padać na podwórku szkolnym zaroiło się od ciekawskich, bo też nie lada gratka okazała się magnesem – pokaz pojazdów wojskowych i możliwość wejścia do ich wnętrza. Żołnierze z Rejonowych Warsztatów Technicznych w Rzeszowie fachowo i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych militariami. Flesze błyskały ustawicznie, a pokusie zrobienia selfie uległa nawet sama pani Dyrektor.

 

Konkurs "Friendly English"

Organizatorzy IX Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "Friendly English" dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych informują, że w dniu 22 maja 2017 r. odbył się drugi etap konkursu, w którym wzięło udział 26 uczniów. W załączniku znajduje się informacja o wynikach uzyskanych przez uczniów oraz laureatach konkursu i osobach, które uzyskały wyróżnienie. Nagrody i dyplomy zostaną doręczone do szkół do dnia 14 czerwca 2017 r.

Organizatorzy dziękują wszystkim szkołom za zainteresowanie konkursem i wspaniałe przygotowanie uczniów.

 

Wyniki II etapu

 

Anna Hadała (koordynator konkursu - SP 25 Rzeszów)

 

Sukcesy naszych uczniów

21 maja br. Ania Górak uczennica klasy VI c i Małgosia Górak uczennica klasy V a wzięły udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu „Poetyckie poszukiwania”.

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku wraz z Instytutem Prymasowskim w Warszawie.

Trzecie Skyway Run!  5-kilometrowa trasa po pasie lotniska!

Trzecia edycja nocnego biegu po pasie startowym lotniska w podrzeszowskiej Jasionce przyciągnęła rekordową liczbę zawodników – ponad 1000! Bieg Skyway Run rozpoczął się o północy z 20 na 21 maja, wcześniej odbyła się rozgrzewka. Z Naszej szkoły wystartowali: Rafał Grela, Alicja Kobiałka, ks. Patryk Smoleń, Bożena Zięba.

 

Drodzy uczniowie! Szanowni Rodzice!

Miło mi poinformować o otwarciu wystawy Pana Wojciecha Trzyny nauczyciela-artysty uczącego w Naszej szkole.

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na Noc Muzeów która odbędzie się 20 maja 2017 roku w Parku Etnograficznym przy ul. Wolskiej 36.

W programie o godz. 19 w Spichlerzu Bidzin otwarcie wystawy malarstwa Pana Wojciecha.

Wystawę prac artysty będzie można zwiedzać do 31 sierpnia 2017roku. http://www.muzeumkolbuszowa.pl/

Na Awersie reprodukcja obrazu Pana Wojciecha pt.”Drzewo Życia”.

Serdecznie zapraszam !

Bożena Zięba

 

DROGI KOLEGO!

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na wystawę prac twórczości malarskiej, która odbyła się 20 maja 2017 r. podczas Nocy Muzeów w Kolbuszowej.

Obejrzeliśmy ponad 30 płócien, które tworzysz w niepowtarzalny sposób! W swoim wystąpieniu podczas wystawy podkreśliłeś, że tematem przewodnim Twojej twórczości jest malarstwo sakralne. Inspirują Cię przedstawienia Ostatniej Wieczerzy, sceny pasyjne, postacie Madonny z Dzieciątkiem, święci i patronowie kościoła, wizerunek Chrystusa Frasobliwego czy przydrożne kapliczki, które także zdobią skansenowski pejzaż.

Cieszymy się, że mogliśmy spędzić czas w klimatycznych wnętrzach Skansenu wśród niepowtarzalnych obrazów których jesteś autorem.

W imieniu Nauczycieli i Pracowników Szkoły gratulujemy imponującej wystawy!

oraz

Życzymy wspaniałych pomysłów artystycznych dla dalszej twórczości.

Dyrektor Szkoły Bożena Zięba

 

 

IX edycja Turnieju „Uczeń Ratowniczek”

W czwartek 18 maja bieżącego roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego odbyła się IX edycja Turnieju „Uczeń Ratowniczek”. Turniej tradycyjnie składał się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej i obejmował dwie kategorie wiekowe...

Trzecia Edycja „Bajkowego Popołudnia” w SP25

17 maja w Szkole Podstawowej nr 25 odbyło się Bajkowe Popołudnie! Była to już trzecia edycja spotkania, podczas którego nasza szkoła promujemy czytelnictwo, ale również organizuje akcje pomocy dla najbardziej potrzebujących. W tym roku pomagaliśmy zebrać fundusze dla chorej Moniki Krowiak, podopiecznej Fundacji Iskierka.

Święto Książki – apel dla uczniów klas I - III

W środę 17 maja bieżącego roku odbył się apel z okazji majowego Święta Książki dla uczniów klas I – III. Podczas apelu dzieci z klas: IIc i IId zaprezentowały wiersze i piosenki. Przedstawiły one na poważnie i z „przymrużeniem oka” historię książki, jej drogę od autora do czytelnika i ciekawostki o książce. Apel wyreżyserowały, scenografię i kostiumy zaprojektowały panie: Magdalena Linek i Jolanta Garbaczewska.

82 rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego

15. 05. 2017 roku w Rzeszowie obchodzono 82 rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. Oprócz rzeszowskich Podhalańczyków i Strzelców w uroczystościach wzięła udział Orkiestra Wojskowa. Częścią obchodów był przegląd musztry pododdziałów Związku Strzeleckiego "Strzelec".

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu VIII Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Friendly English” dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych.

W dniu 12 maja 2017 r. członkowie komisji konkursowej podjęli decyzję o zakwalifikowaniu 30 uczniów do II etapu IX Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Friendly J English” dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych. Do udziału w pierwszym etapie zgłosiło się 13 szkół podstawowych. Do Komisji Konkursowej wpłynęło 228 prac uczniów.

Organizatorzy przypominają, że zgodnie z regulaminem II etap konkursu odbędzie się 22 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie. O szczegółach organizacyjnych zainteresowane szkoły zostaną powiadomione osobnym pismem.

Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom i uczniom ze wszystkich szkół, które wzięły udział w pierwszym etapie tegorocznej edycji konkursu „Friendly :) English”.

 

 

 

Anna Hadała – koordynator konkursu

Warsztaty „Nie mów do mnie Enigmatycznie”

W dniu 10 maja piętnastu uczniów z klas: 5b, 5d i 6d, uczestniczyło w warsztatach zatytułowanych „Nie mów do mnie ENIGMAtycznie” Zajęcia te były zorganizowane przez Uniwersytet Rzeszowski. Uczniowie poznali poprzez zabawę założenia różnych nauk. Mogli eksperymentować, tworzyć i poznawać.

 

Sukces!

Nasza uczennica Katarzyna Skoczylas z kl. 6 d odniosła sukces zdobywając III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla klas szóstych „Mały Pitagoras”. Konkurs odbył się 5 maja w Zespole Szkół nr 1 W Nienadówce pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Miasta Sokołowa Młp.  Pana Andrzeja Ożoga.

Konkurs artystyczny „Święty Jan Paweł II – Papież Fatimski”

W dniu 05 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Rzeszowie, podczas uroczystej akademii, zostały wręczone nagrody uczniom biorącym udział w IX edycji konkursu artystycznego „Święty Jan Paweł II – Papież Fatimski”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele 10 rzeszowskich Szkół Podstawowych. Nadesłano 54 prace, które zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III, oraz klasy IV-VI).

Wycieczka do PSP w Łańcucie

W kwietniu uczniowie klas Ia, Ib i IIIb brali udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez PSP w Łańcucie. Podczas tych zajęć zapoznali się z pracą strażaków, ich strojem oraz wyposażeniem wozu strażackiego. Uczestniczyli też w symulacjach zagrożeń (pożar, wypadek itp.), dzięki którym mogli nauczyć się odpowiednich zachowań.

WYCIECZKA DO MUZEUM ZAMKOWEGO W ŁAŃCUCIE - KLASA 6D

Dnia 28.04.2017 r. nasza klasa 6 D (wraz z klasą 6A), pod opieką p. Zofii Kunysz, Małgorzaty Oczoś i Małgorzaty Łopatki, pojechała do Łańcuta. Braliśmy udział w lekcji muzealnej na temat "Moja rodzina, mój ród - genealogia". Pani przewodnik opowiadała nam o historii rodu Potockich. Następnie dowiedzieliśmy się, kto z naszej klasy ma "błękitną krew" w żyłach.  Po zwiedzaniu zamku poszliśmy na lody i inne smakołyki, a potem spacerowaliśmy po pięknym, kwitnącym parku. Około godziny 13 wróciliśmy do szkoły.

Wizyta w Bibliotece

27 kwietnia 2017 r w Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej klasa ll F wzięła udział w spotkaniu z Panią bibliotekarką. Uczestniczyli w zajęciach związanych z literaturą dziecięcą. Uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny . Zajęcia sprawiły uczestnikom wiele radości i przysporzyły mnóstwo emocji. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością treści bajek i baśni.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu „Leśne opowieści 2017”

Odbył się kolejny Wojewódzki Konkurs pod hasłem „Leśne opowieści 2017”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Czarnej Sędziszowskiej. Uczestnicy byli oceniani w czterech kategoriach:

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 26.04.2017 r. cała nasza szkoła wzięła udział w uroczystym apelu z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły z należytą uwagą przypominali sobie jak ważne było to wydarzenie w historii naszego narodu. Uzmysłowiło nam to również jak istotną wartością jest patriotyzm w obecnych czasach.

RODZICU!

Korzystanie z nowoczesnych mediów stało się powszechne. Poprzez dostęp do internetu oraz korzystanie z wielu portali i gier, dzieci mogą zdobywać cenną wiedzę, porozumiewać się ze znajomymi i spędzać miło czas. Niemniej jednak musimy dbać o bezpieczeństwo podczas korzystania przez dzieci z internetu, komputera, telefonu i innych urządzeń - pomimo licznych korzyści używanie mediów niesie za sobą także liczne zagrożenia.

W internecie można natrafić na treści i gry NIEBEZPIECZNE co powinno wzbudzić szczególną czujność i uwagę opiekunów!

Zagrożenia wynikające z korzystania z mediów społecznościowych czy gier, to zagrożenia: psychiczne (np. oderwanie od rzeczywistości), moralne (np. dostęp do nieodpowiednich treści), fizyczne (np. wady postawy, wzrok), intelektualne (np. szok informacyjny)  i społeczne  (np. anonimowość, przestępczość).

 

CO ROBIĆ?

  • Rozmawiajmy z dzieckiem o zasadach i bezpiecznym korzystaniu z Internetu;
  • Rozmawiajmy o konsekwencjach postępowania w internecie i codziennym życiu, starajmy się o utrzymywanie dobrego kontaktu z dzieckiem;
  • Instalujmy oprogramowanie zabezpieczające na komputerach i innych urządzeniach, pamiętajmy o kontroli rodzicielskiej;
  • Poinformujmy dziecko, że w wypadku wątpliwości lub zaniepokojenia ma zwrócić się z tym problemem do rodzica lub zaufanej osoby dorosłej;
  • Wyznaczmy dzieciom ilość czasu spędzanego przez dziecko na korzystaniu z komputera/telefonu –ustalmy stałe i odpowiednie ramy czasowe,
  • Zwróćmy uwagę na portale odwiedzane przez dzieci, rodzaj publikowanych tam treści i udostępnianych informacji również przez nasze dziecko;
  • Przestrzegajmy dzieci przed nawiązywaniem kontaktów z osobami obcymi, nieznanymi w prawdziwym życiu;
  • Przy zakupie gier dla swojego dziecka zwracajmy uwagę na system oceny gier PEGI (dot. kategorii wiekowych i treści szkodliwych);
  • Zwróćmy uwagę na zachowanie i codzienne funkcjonowanie dziecka, jego samopoczucie i niepokojące sygnały zdrowotne, a także potencjalne objawy uzależnienia od komputera;

 

Przydatne linki

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/cyberbezpieczenstwo-w-szkolach-list-minister-edukacji-narodowej.html

https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

http://www.dzieckowsieci.pl/

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych.  Dzieci, które potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numer telefonu 800 121 212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

 

Depresja – porozmawiajmy  o niej


Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów „Światowego Dnia Zdrowia 2017” jest depresja.

Czym jest depresja?

Depresja to choroba charakteryzująca się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność. Często towarzyszy jej niezdolność do wykonywania codziennych czynności i stan ten utrzymuje się co najmniej przez okres dwóch tygodni.

 

WYNIKI V SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS IV

 


Wyniki III etapu Kuratoryjnego Konkursu z j. niemieckiego

Arkadiusz Bielenda uczeń klasy VIa w II etapie był najlepszy w Rzeszowie, a w III etapie został laureatem uzyskując 4 pozycje w województwie podkarpackim.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach.

Sukcesy uczniów w Powiatowym Konkursie Eko-Wprawki-Zabawki!

W sobotnie popołudnie, 22 kwietnia 2017 r. w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny promujący ekologię i zachęcający do dbania o nasze otoczenie poprzez recykling odpadów - Eko-Wprawki-Zabawki, organizowany przez Centrum zabaw Fantazja. Konkurs polegał na wykonaniu pracy dowolnej wielkości, wykonanej z różnych materiałów (butelek, kartonów, nakrętek, płyt CD itp.).

„Są takie święta’’ – Święta Wielkanocne

12 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel  z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowany przez klasę l b – wych. Małgorzata Woś i klasę ll f- wych. Jolanta Pięta. Piękne piosenki wielkanocne, recytacja wierszy, inscenizacje o świątecznych motywach przygotowały wszystkich duchowo do przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Biegowe święto w Rzeszowie

W niedzielę, 9 kwietnia w imprezie biegowej, która odbyła się w Rzeszowie wzięli udział; dyrektor szkoły Bożena Zięba, sekretarz Alicja Kobiałka, katecheta ks.Patryk Smoleń, Anna Łuszczyc – rodzic z Naszej szkoły.

Biegom towarzyszyła akcja charytatywna. Tym razem z „wybieganej” pomocy będzie korzystać 26-letni Adrian, oraz 32-letni Grzegorz.

Warsztaty muffinkowe

Dnia 6 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 4e pod opieką wychowawcy – Anny Styczeń, udali się na warsztaty muffinkowe dla dzieci w hotelu „Falcon”. Hasło przewodnie spotkania brzmiało: „Gotowanie to pasja rodząca się od najmłodszych lat”. Prowadzące warsztaty panie zwróciły uwagę na higienę przygotowywania potraw (czyste ręce, ochronne rękawiczki, fartuszki). Następnie wg podawanych czynności (półprodukty czekały przygotowane na stołach) dzieci samodzielnie wykonały muf finki.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Pisanki, kraszanki - 2017”

W dniu 6 kwietnia 2017 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z techniki „Kartka wielkanocna”

dniu 6 kwietnia 2017 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z techniki. Komisja Konkursowa w składzie: Henryk Brzozowski, Rafał Kochański, Anna Styczeń, Urszula Sznerch, wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Konkurs czytelniczy Wielka Liga – półfinał wojewódzki

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa Nr 25 przystąpiła do III Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, który organizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zadaniem uczestników w pierwszym etapie konkursu było przeczytanie wybranych 10 książek z listy konkursowej, a następnie poprawne wykonanie testów sprawdzających wiedzę na temat przeczytanych utworów.

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Biblioteka szkolna przeprowadziła w tym roku konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Celem konkursu było zapoznanie uczniów ze zwyczajami związanymi z obchodami Niedzieli Palmowej oraz tradycjami wielkanocnymi. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas 1-6. Wszystkie palmy odznaczały się precyzyjnym wykonaniem. Uplecione zostały z różnych materiałów: ususzonych i sztucznych kwiatów, gałązek, bazi, bukszpanu, ozdób wykonanych z bibuły i kolorowego papieru.

Misterium Męki Pańskiej

Ponad 50-cio osobowe grono reprezentantów społeczności naszej szkoły wzięło udział w trzeciej edycji Misterium Męki Pańskiej, jakie w Niedzielę Palmową odbyło w się Niechobrzu na terenie Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas czwartych wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami.

Galeria zdjęć


 

 

 

Wielkanocne baranki Caritas pomogą cierpiącym dzieciom

Od kilku tygodni trwa coroczna akcja rozprowadzania wielkanocnych baranków przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przedsięwzięcie organizowane jest niezmiennie od kilkunastu już lat. Zawsze w Wielkim Poście Baranki są do nabycia we wszystkich kościołach diecezji, a ich propagowaniem zajmują się Parafialne Zespoły Caritas.

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny – 2017

W marcu (jak co roku) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Testy pisało 150 uczniów. Każdy zapisany otrzymał logiczną zabawkę.

Organizatorami  konkursu na terenie szkoły były panie: mgr Małgorzata Pyziak oraz mgr Magdalena Linek.

 

 

Wiosenne warsztaty „Majsterkowo”

W dniu 30 marca 2017 r. uczniowie klasy III f wybrali się na wycieczkę do Castoramy na warsztaty edukacyjne „Majsterkowo”. Podczas zajęć uczniowie zdobili donice, napełniali je ziemią, a następnie siali w nich rzeżuchę. Dzieci miały okazję pogłębić wiedzę na temat cyklu życia rośliny. Zajęcia były bezpłatne i ciekawie prowadzone przez pracowników Castoramy.

SUKCES „SZAFIRKÓW”

29 marca 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się organizowany przez naszą szkołę Międzyszkolny Konkurs Muzyczny pod nazwą „Gdzie się podziały tamte melodie”. W konkursie między innymi sympatycznymi wykonawcami wzięli udział uczniowie klasy 3 c, flażoletowy zespół Szafirki.

Godzina dla Ziemi WWF

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która promuje ideę ochrony środowiska poprzez wyłączenie świateł na jedną godzinę w dniu 25 marca o godzinie 20.30. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi odbyła się pod hasłem „ Godzina dla Wisły”, ponieważ istnieje ogromne zagrożenie dla tej unikatowej i symbolicznej rzeki w obliczu nowych jej regulacji i uczynienia z niej autostrady wodnej.

Konkurs „Mam Talent”

Nasza świetlica po raz kolejny zorganizowała talent – show – konkurs „Mam Talent”. W dniu 22 marca 2017 odbyły się w holu świetlicy eliminacje, a w dniu 29 marca 2017r. na sali gimnastycznej - finał konkursu. Występy przy licznie zgromadzonej widowni oceniało jury.

„Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” - warsztaty ekologiczne

W dniu 28.03.2017r. w kilku klasach naszej szkoły odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach programu "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia", których organizatorem był EKOSKOP w Rzeszowie. W klasach: 5a i 5b z naucz. przyrody Jadwigą Dąbrowska oraz 5c z naucz. przyrody Lucyną Białas przeprowadzone zajęcia dotyczyły polskich parków narodowych ze szczególnym uwzględnieniem parków narodowych Podkarpacia. Na wstępie prowadzący pan Mirosław Ruszała przypomniał krótko historię powstania parków narodowych w Polsce i określił czego dotyczy bioróżnorodność.

PRZEGLĄD MUZYCZNY „GRAMY NA FLAŻOLETACH

17 marca zespół flażoletowy „Szafirki” brał udział w Przeglądzie Flażoletowym w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie. Uczniowie klasy 3 c: Aleksandra Drąg, Hanna Krysa, Nikola Pelc, Maja Kowalska, Karolina Selwa, Milena Szablewska, Wiktoria Wisz, Aleksandra Woźny, Karol Sowa, Michał Raiński i Jakub Zalepiński brawurowo zgrali dwie melodie: średniowieczny „Dance de Lours” oraz „Mam chusteczkę haftowaną”.

Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 15 marca 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 25 otworzyła swe progi dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Przy wejściu witał gości Samorząd Uczniowski, wręczał dzieciom pamiątkowe wizytówki i zapraszał do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Na sali gimnastycznej Pani Dyrektor mgr Bożena Zięba, serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych i przedstawiła główne atuty naszej szkoły.

 

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informuję, że na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce Wywóz śmieci /Gospodarka odpadami komunalnymi/Gra edukacyjna dla dzieci SEGREGUJ ODPADY znajduje się interaktywna gra edukacyjna dla najmłodszych mieszkańców Rzeszowa (http://www.rzeszow.pl/file/33970/Recycling_rzeszow_CS5.swf).

Gra została dostosowana do obowiązującego systemu gospodarowania odpadami na terenie miasta. Główny bohater gry Miś Bu, wraz z parą przyjaciół: Agatką, mieszkanką domu jednorodzinnego i Jackiem, mieszkańcem budynku wielolokalowego, uczy jak prawidłowo segregować różne rodzaje odpadów.

 

Z poważaniem,

Bożena Zięba
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NT. „POMOCNA DŁOŃ”

Wszyscy uczniowie klas IV – VI wzięli udział w zorganizowanym przez Szkolny Klub Wolontariatu i mgr Wojciecha Trzynę konkursie plastycznym „Pomocna dłoń”. Podczas lekcji plastyki dzieci miały za zadanie wykonać dowolną techniką pracę, która obrazowałaby temat „Pomocna dłoń”. Młodzi ludzie nie mieli problemu ze zrozumieniem intencji organizatorów konkursu i tym samym zaskoczyli nauczycieli pomysłowością, techniką wykonania oraz prostotą i trafnością myśli. Wśród ogromu wartościowych prac wybrano 53, z pomiędzy których zostali wyłonieni zwycięzcy..

 

Podsumowanie akcji pomocy dla Moniki

W piątek, 10 marca 2017 roku zakończyliśmy akcję pomocy dla Moniki Krowiak, córki pracownika naszej szkoły. 9 letnia Monika cierpi na nowotwór złośliwy mózgu i jest w trakcie leczenia.  Jesteśmy ogromnie wdzięczni uczniom, wychowawcom, pedagogom, pracownikom i rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, którzy poprzez swoje hojne datki wsparli rodziców w procesie leczenia i rehabilitacji dziewczynki.

 

 

 

Szkoła Podstawowa 25 w Rzeszowie pomaga skrzydlatym przyjaciołom!

Wiadomo, że ptaki towarzyszą ludziom od zawsze. Pełnią bardzo ważną rolę w środowisku,  umilają życie człowiekowi i ożywiają nasze otoczenie. Właśnie dlatego, w ogrodzie Szkoły Podstawowej 25 w Rzeszowie, grupa uczniów uczestniczyła w akcji wieszania budek lęgowych dla skrzydlatych przyjaciół.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

1 marca 2017 r. odwiedziły naszą klasę dzieci z grupy V Przedszkola nr 37 wraz ze swoją wychowawczynią, panią Agatką. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji otwartej klasy 3 c, pt. „Nasza szkoła jest wesoła”.  Z przejęciem weszły do sali i z zainteresowaniem słuchały swoich starszych kolegów. Dzieci wspólnie układały model naszej szkoły.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca nasza szkoła wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę oraz prezentację multimedialną poświęconą „Niezłomnym Bohaterom”. We wszystkich szóstych klasach odbyły się prelekcje przybliżające młodym uczniom tę ważną i przez lata wymazywaną z pamięci Polaków część historii.

Witamy Przedszkolaków w naszej szkole!

Z wielką przyjemnością i radością, w dniach13 i 23 lutego 2017 roku, uczniowie klasy 2e wystawili na scenie naszej szkoły, spektakl teatralny „Kopciuszek" dla Przedszkolaków i ich Pań z Przedszkola nr 36 i Przedszkola nr 37 w Rzeszowie. Na twarzach Przedszkolaków obserwowaliśmy uśmiechy zadowolenia i dobrego humoru, więc sądzimy, że przedstawienie im się podobało i przeniosło na chwilę w świat prawdziwego teatru.

Spotkanie ze Snipem i Kocio

17.02.2017 r. w Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej klasa 1a wzięła udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci p. Stanisławą Bełch. Bohaterami zaprezentowanych przez autorkę opowiadań były koty Snip i Kocia. Dzieci z zainteresowanie słuchały kocich przygód, a później wykonały piękne koty – kukiełki.

Akcja „Poczytaj mi kolego”

Dnia 16.02.2017r. klasa 4 „d” spotkała się w szkolnej Czytelni z klasą 1 „b” i wzorcowo odczytała fragmenty szkolnej lektury „pierwszaków” pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Starsi uczniowie bardzo odpowiedzialnie podeszli do zadania i dla młodszych kolegów przygotowali również rysunki, które ilustrowały odczytywane teksty.

Spotkanie klas IV - VI  z Wolontariuszami Szlachetnej Paczki

Obecny rok szkolny w edukacji został nazwany Rokiem Wolontariatu. Z tej racji nasza szkoła w sposób szczególny zwraca uwagę uczniów na ideę i rolę wolontariatu w świecie. 15 lutego 2017 r. klasy IV –VI zebrały się na Sali gimnastycznej, by uczestniczyć w spotkaniu z p. Moniką i p. Justyną – Wolontariuszkami Szlachetnej Paczki. Wolontariuszki bardzo aktywnie współpracowały z nami w czasie tworzenia naszej Szkolnej Szlachetnej Paczki.

„ZAKOCHAJ SIĘ W KSIĄŻCE!” - WALENTYNKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

14 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie pod hasłem „Zakochaj się w książce”, w którym uczestniczyli uczniowie kl. 6 d z polonistką, p. Małgorzatą Oczoś. Pierwszym elementem lekcji było wysłuchanie krótkiego wykładu na temat życia i działalności św. Walentego oraz tradycji związanych z obchodami Walentynek w Polsce i na świecie.

Klasy 4c i 4d na warsztatach robienia pizzy w Hotelu Falcon

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, który przypada na 9 lutego, klasy 4c i 4d wraz z wychowawcami uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, na których od podstaw mogli zrobić własne pizze. Warsztaty odbyły się w Hotelu Falcon w Rzeszowie, a prowadzili je znakomici kucharze i animatorzy.

Kopciuszek dla Babci i Dziadzia

W piątkowe popołudnie, 3 lutego 2017 roku, uczniowie klasy 2e zaprezentowali spektakl teatralny pt. „Kopciuszek” dla swoich ukochanych Babć i wspaniałych Dziadków. Była to dla dzieci kolejna lekcja wychowania, na której uczyli się miłości i szacunku do swych bliskich. Młodzi aktorzy świetnie wczuli się w swoje role. Zagrali pewnie, z radością i lekkością, pokazując tym samym, ile mają w sobie drzemiących talentów.

Lekcja o wolontariacie w klasie 4c

W styczniu podczas godziny wychowawczej klasa 4c zrealizowała scenariusz zajęć opracowany przez panią mgr Małgorzatę Oczoś ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pod tytułem: „Wolontariat – przestrzeń czynienia dobra”. Zajęcia miały na celu promocję idei wolontariatu w szkole, a także zachęcenie uczniów do udziału w akcjach charytatywnych.

WALCZYMY Z HAŁASEM!

Hałas szkodzi zdrowiu. To potwierdza każdy – duży i mały. Ale skąd się bierze i jak mu zapobiegać? O tym opowiadały dzieci z  klasy 2 a. Zostały zorganizowane dwa apele, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pani Dorota Kozioł przedstawiła prezentację multimedialną na temat źródeł hałasu oraz sposobów zapobiegania. Natomiast dzieci zaprezentowały szereg rymowanek, w których  w zabawny sposób podpowiadały swoim kolegom, co zrobić, żeby w szkole było ciszej.

Podsumowanie Akcji "Góra Grosza"

Po koniec stycznia Samorząd Uczniowski SP25 w Rzeszowie, wraz z opiekunami, zajęli się podsumowaniem akcji charytatywnej "Góra Grosza". Każdy grosz został skrupulatnie posegregowany, opisany i policzony.

Akcja działała pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom i przeprowadzona została przez Samorząd Uczniowski na przełomie listopada i grudnia. Sekcja porządkowa SU zbierała monety o nominałach 5 zł – 1 gr. Sekcja dekoracyjna SU wykonała puszki do zbiórki monet oraz plakaty reklamujące akcję. Łącznie udało się uzbierać aż 910 zł 64 gr!!! Pobiliśmy zeszłoroczny rekord!

KOLOROWO JASEŁKOWO I TO JESZCZE W DWÓCH JĘZYKACH!

W naszej szkole od 2016r. realizowany jest Projekt pt.„Podniesienie jakości nauczania poprzez edukację dwujęzyczną w szkole podstawowej” w ramach Akcji KA1 Mobilność kadry edukacji szkolnej programu Erasmus+.  W ramach  innowacji pedagogicznych w zakresie nauczania dwujęzycznego w szkole podstawowej Panie Anna Niemiec i Dorota Kozioł  wspierane przez Panie Elżbietę Pietrusiak i Joannę Rachańską przygotowały wraz ze swoimi wychowankami polsko-angielskie przedstawienie dla Rodziców.

JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ!

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w okresie karnawału zabaw dla najmłodszych. Od wielu lat akcji patronuje P. Dorota Kozioł, która we współpracy z muzykami ze Szkoły Muzycznej YAMAHA planuje to „karnawałowe szaleństwo”. W tym roku zabawa odbyła się już 4 stycznia. W tym dniu, przebrani w fantazyjne kostiumy, uczniowie klas 1-3 pląsali, śpiewali i świetnie się bawili w rytm utworów prezentowanych przez ulubionego wodzireja Pana Mariusza.

„Cała Polska czyta dzieciom”

W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” w klasie Ib raz w miesiącu organizowane są spotkania, na których zaproszeni goście czytają dzieciom książki. W tym miesiącu przyszła do nas pani Anna Rybicka – mama Szymona, która z zawodu jest lekarzem. Przeczytała nam wiersze takie jak: „Chory kotek”, „Katar”, „Żabka” i przeprowadziła pogadankę na temat „Co robić, aby nie zachorować?”.

Rozstrzygnięcie Szkolnego konkursu literackiego pt. "Pomaganie jest fajne!"

Wybór zwycięzców wśród oddanych prac konkursowych był bardzo trudny. Uczniowie zaskoczyli komisję konkursową wyobraźnią, pomysłowością, prostotą przekazu, piękną i różnorodną formą literacką. Dzieci w swoich pracach nawiązywały do wydarzeń dziejących się w szkole, a tym samym pokazali swoją świadomość i dojrzałość w kwestii pomagania bliźnim.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie

W naszej szkole sprawą priorytetową jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego też najmłodsi uczniowie przystąpili do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Test ten skierowany był głównie do dzieci z klas pierwszych, ale udział w nim wzięli uczniowie z klas drugich i trzecich, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Dzieci pod opieką nauczycieli bądź rodziców odpowiedziały na 15 pytań.

AKCJA  „POMÓŻMY  ZWIERZAKOM – 2016”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie  wzięli udział  w dobroczynnej akcji "Pomóżmy zwierzakom", nie pozostając obojętnymi na losy niechcianych psów i kotów.  Z wielkim sercem i zaangażowaniem przystąpili po raz kolejny do tej akcji, włączając  się w zbiórkę darów na rzecz bezdomnych zwierząt znajdujących się w schronisku „Kundelek” w Rzeszowie.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Anioły, aniołki, aniołeczki…i ich ciekawe książeczki. Zaczytany anioł.”

Miło nam poinformować, że Jakub Klim, uczeń klasy 2e zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Anioły, aniołki, aniołeczki…i ich ciekawe książeczki. Zaczytany anioł.”, organizowanym przez SP nr 2 oraz SP 23 w Rzeszowie, pod patronatem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Przepiękny anioł Kuby „czytał” książkę kucharską i zatrzymał się na… przepisie na naleśniki.

KOLĘDNICY MISYJNI W SP 25 W RZESZOWIE

22 grudnia 2016r., jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się Kolędowanie Misyjne.

Dzieci z Koła Misyjnego odwiedzały wszystkie klasy i pracowników naszej szkoły śpiewając kolędy i przedstawiając montaż słowno – muzyczny o Bożym Narodzeniu oraz trudnej sytuacji dzieci z Tajlandii, które cierpią m.in. z powodu przemocy i wyzysku. W podziękowaniu wręczały symboliczne pamiątki.

Koncert „Świąteczne Konstelacje”

W dniu 21 grudnia 2016r. o godzinie 16:00 w stołówce szkolnej odbył się uroczysty koncert „Świąteczne Konstelacje”. Koncert przygotowali nauczyciele świetlicy, a udział wzięli nauczyciele szkoły, emeryci, rodzice występujący wspólnie z dziećmi. Uroczystość zaszczycili licznie przybyli goście – rodzice i rodziny uczniów oraz aktualni i byli nauczyciele naszej szkoły.

Duże sukcesy w Międzyszkolnym Konkursie „OZE w oczach dziecka”

W dniu 20 grudnia 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs dla klas I-III, dotyczący odnawialnych źródeł energii - „OZE w oczach dziecka”. Z naszej szkoły sześciu uczniów z klas drugich zostało  nagrodzonych zaudział konkursie. Byli to z 2a Maja Scholz i Monika Tobiasz, z 2c Karina Prędka, z 2d Milena Papciak i Tomasz Chorzępa oraz z 2e Przemysław Mikiciuk.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na anglojęzyczną kartkę Bożonarodzeniową

W dniu 20.12.2016r. jury w składzie E.Pietrusiak, K.Lew, J.Rachańska, , D.Franczyk oraz W.Trzyna wybrało spośród wszystkich prac konkursowych kartki i przyznało następujące miejsca: I miejsce – Oliwia Homa ucz. kl. 2B, II miejsce – Karina Prędka ucz. kl. 2C, III miejsce – Monika Tobiasz ucz. kl. 2A

„ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z ZIMORODKIEM”

Miło mi poinformować, że praca pana Wojciecha Trzyny - nauczyciela plastyki w naszej szkole znajdzie się w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Wystawę prac artysty będzie można oglądać od 20 maja 2017r.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z informatyki„Świąteczna TAPETA-2016”

W dniu 15 grudnia 2016 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

 

E-kartki bożonarodzeniowe od uczniów 4c i 4d

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4c i 4d realizują innowację pedagogiczno-metodyczną z zakresu nauczania języka angielskiego i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Co miesiąc rezultaty swojej pracy prezentują na stronie innowacji: http://e-angielski-innowacja-w-sp25-w-rzeszowie.webnode.com/

 

Niezwykłe Jasełka w wykonaniu Seniorów

19 grudnia b.r. uczniowie klas: I a wraz z p. Dorotą Franczyk, II d z p. Jolantą Garbaczewską i II e z p. Agnieszką Lewieniec mieli okazję uczestniczyć w nietypowych Jasełkach. Występ przygotowali Seniorzy, uczestnicy zajęć odbywających się w ramach projektu „Seniorzy pełni życia. Edycja II”, realizowanego przez Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi w Rzeszowie.

Sukces Emilki uczennicy klasy 2c

Uczennica Emilia Czeluśniak wykonała pracę na Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem „Mój las”, którego organizatorem była Liga Ochrony Przyrody. Został on zorganizowany w celu poszerzenia wiedzy przyrodniczo – ekologicznej, promowanie walorów przyrodniczo – turystycznych polskich lasów oraz podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W dniach od 2 do 12 grudnia bieżącego roku uczniowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali na terenie placówki świece Wigilijnego Dzieła  Pomocy Dzieciom. Już po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w przedświąteczną ogólnopolską kampanię. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: ”Płomień miłosierdzia”.

Podkarpacka Regionalna  Konferencja Rad Rodziców

W dniu 15 grudnia 2016 roku odbyła się Podkarpacka Regionalna  Konferencja Rad Rodziców. Uczestniczyłam w niej razem z Naszymi Rodzicami-przedstawicielami Rady Rodziców Szkoły; panią Urszulą Sobol i panem Rafałem Grelą. Wystąpienia i odczyty zaproszonych prelegentów pomogły i uzupełniły naszą wiedzę w różnych obszarach działania rad rodziców ze szczególnym uwzględnieniem  ich roli przy tworzeniu i realizacji programów wychowawczych szkół. Podano dużo wiadomości na temat zasad prawno-organizacyjnych przy powoływaniu i działalności Rad Rodziców.

Wycieczka do fabryki bombek

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klasy l b i ll f wybrali się do fabryki bombek. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych, od szklanej rurki aż do gotowego produktu dostępnego na półkach sklepowych.

FINAŁ SZKOLNEJ SZLACHETNEJ PACZKI

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w zorganizowaniu prezentu na święta dla siedmioosobowej rodziny w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Intensywne dwa tygodnie, koordynowane przez p. Annę Domin, p. Małgorzatę Oczoś oraz p. Sylwię Rosiak, zaowocowały zebraniem 20 paczek dla „naszej rodziny”, w tym – najpotrzebniejszej dla nich – nowej lodówki.

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś wyjątkowym, poświęcenia swojego czasu innym i radości z ich szczęścia.

Miło mi poinformować, że jednym z liderów w tworzeniu “Szlachetnej Paczki” była pani Alicja Kobiałka. Nasza Pani z sekretariatu.

Kącik kulinarny Figielka

Skorzystaj z propozycji małych kucharzy, którzy proponują przepisy na świąteczne smakołyki.


Redakcja Figielka

Mikołajkowe spotkanie z autorką książek dla dzieci – Panią Joanną Krzyżanek

6 grudnia w kl. 3d odbyło się autorskie spotkanie z Panią Joanną Krzyżanek – autorką książek o Cecylce Knedelek. Przez 2 miesiące czytaliśmy wiele bajek i książek o głównej bohaterce – Cecylce, np. „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, bajki pachnące cytrynami, czekoladą i truskawkami, „Boże Narodzenie z Cecylką Knedelek” itd.

Wizyta Św. Mikołaja w klasie Ib

W dniu 6 grudnia klasę Ib odwiedził św. Mikołaj w towarzystwie Aniołków. Dzieci z radością witały oczekiwanego gościa, a ponieważ wszystkie starały się być bardzo grzeczne, otrzymały wspaniałe prezenty. Spotkanie z Mikołajem było także okazją do rozmowy i wspólnego śpiewania.

5 GRUDNIA 2016 R. – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA W NASZEJ SZKOLE

Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym
/Stefan Wyszyński/

Inspirowani słowami naszego patrona – kardynała Stefana Wyszyńskiego - dnia 5 grudnia Szkoła Podstawowa nr 25 wzięła udział w świętowaniu Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.


Zajęcia edukacyjne w „mini” ZOO

W dniu 1.12.2016r. klasa 3d uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w mini ZOO, które odbyły się w Majstrze. Oglądaliśmy różne zwierzęta – również te egzotyczne, które były dla nas najciekawsze. Podziwialiśmy jaskrawe kolory papugi ary, jak też dopatrywaliśmy się zdolności przystosowawczych i zmian ubarwienia w zależności od otoczenia kameleona. Rozróżnialiśmy również odgłosy przez nie wydawane, niektóre bez problemu, np. koguta, a do innych potrzebowaliśmy małej podpowiedzi.

Konkurs: „Zbieramy makulaturę Chronimy lasy"

W naszej szkole rozpoczął się konkurs „Zbieramy makulaturę – Chronimy lasy”, który zakończy się w czerwcu 2017 roku. Celem konkursu jest wdrażanie do segregowania odpadów w celu ponownego ich przetwarzania. Konkurs polega na zbiórce makulatury przez uczniów.

KONKURS  RECYTACJI  POEZJI  RELIGIJNEJ  Słowa Twe Panie…

29 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Budziwoju odbyły się rejonowe eliminacje Konkursu Recytacji Poezji Religijnej Pierścień św. Kingi. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów – Nikola Kozubal i Monika Tobiasz z klasy II a (opiekun – mgr Katarzyna Mucha), Michał Kuśnierz z klasy V a (opiekun – mgr Urszula Klimas) oraz Maja Styś z klasy VI a (opiekun – dr Barbara Maria Płodzień).

„Prawda nas wyzwoli czy my wyzwolimy prawdę – konsekwencje dla wychowania” – sympozjum naukowe.

W dniach 25-26 listopada bieżącego roku w Miejscu Piastowym odbyło się sympozjum naukowe dotyczące zagadnienia prawdy: „Prawda nas wyzwoli czy my wyzwolimy prawdę – konsekwencje dla wychowania”. Sympozjum zostało zorganizowane przez Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła i Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu.

Akcja Mikołajkowa dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

W tym roku nasza szkoła ponownie brała udział w akcji „6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja” dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Uczniowie i rodzice bardzo chętnie włączyli się do pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom dzięki czemu udało nam się zebrać bardzo dużo darów! Uczniowie przynosili głównie pieluszki, środki czystości, leki, kosmetyki, żywność, produkty dla niemowląt, artykuły szkolne, książki, gry, zabawki, pościel, ręczniki, ubrania a także coś słodkiego.

SZKOLNA DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

30 listopada 2016 odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana przez uczniów dyskoteka andrzejkowa. Na ten wieczór szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w grę świateł i kolorów, dzięki dyskotekowym iluminacjom i świecącym kolorowym bransoletkom. W dyskotece wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI. Zabawa była świetna! Oprawą muzyczną dyskoteki zajął się pan Andrzej Suszek.

XVII EDYCJA AKCJI „GÓRA GROSZA”

W dniach od 28.11.2016 do 9.12.2016 nasza szkoła bierze udział w XVII edycji Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Ma ona na celu pomoc dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Towarzystwo podejmuje wiele różnych działań tj. pomoc doraźna w postaci zakupu niezbędnych rzeczy, wysłanie rodziny na terapię lub finansowanie wyjazdu wypoczynkowego, wspieranie talentu i zainteresowań podopiecznych czy też pomoc w umieszczeniu dziecka w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie. Marzeniem Fundacji jest, aby każde dziecko mogło wychowywać się w bezpiecznym domu, gdzie zaspokojone są jego potrzeby, a dorośli mądrze i z miłością mu towarzyszą.

 

 

 

 

 

PODZIĘKOWANIE ZA DOBRE SERCE

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję zbierania zabawek dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku. Dziękujemy za okazane serce i hojność. Zebraliśmy wiele pięknych zabawek, w tym m.in.: 146 pluszaków, 25 gier i puzzli, 88 książek i książeczek, 79 pojazdów ( samochody, koparki, samoloty), 2 piłki, 5 kompletów klocków, 9 dużych zabawek edukacyjnych, 2 torebki,1 kapelusz, 12 lalek, 24 koniki oraz 55 różnych breloczków, bransoletek i in. Zabawki te zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek mikołajowych i z pewnością przyniosą wiele radości dzieciom z Ośrodka w dniu Świętego Mikołaja.

 

 

Dzieci z Koła Misyjnego wraz z opiekunem Alicją Miś

 

 

Wyniki I etapu Kuratoryjnego Konkursu z j. niemieckiego

Do II etapu Kuratoryjnego Konkursu z j. niemieckiego zakwalifikował się
Arkadiusz Bielenda uczeń klasy VI a.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach.

 

Opracowała mgr Zofia Kunysz

 

Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Bezpieczna droga do szkoły”

W czwartek 24 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr  17 w Rzeszowie odbyła się VII edycja  Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy „Bezpieczna droga do szkoły”. Turniej przeznaczony jest dla uczniów klas I – III. Uczniowie rozwiązywali test i odpowiadali na pytania. Naszą szkołę reprezentowali: Kajetan Kowtun z klasy Ib, Milena Papciak z klasy IId i Karol Sowa z klasy IIIc.

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

W środę 23 listopada 2016 roku w MDK przy ulicy Osmeckiego 51 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w IX edycji Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły”. Podczas uroczystości przeprowadzono pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz wykonali uczniowie klasy IId, którzy uczęszczają na zajęcia „Zdrowo i bezpiecznie” prowadzone przez mgr Antoninę Dobrowolską i mgr Jolantę Garbaczewską.

Spotkanie z autorką opowiadań o Jeżyku

W dniu 21 listopada 2016 r. uczniowie klasy III f wraz z     wychowawczynią Jadwigą Kawą uczestniczyli w spotkaniu z autorką opowiadań o Jeżyku - Panią Alicją Ungeheuer - Gołąb. Dzieci z uwagą słuchały fragmentów czytanych im książek, a także historii o tym, jak rodziły się pomysły do ich pisania. Zadawały wiele pytań, na które pani chętnie i wyczerpująco odpowiadała.

Wypominki Szkolne

21 listopada 2016 roku delegacja nauczycielsko -  uczniowska z naszej szkoły uczestniczyła w Wypominkach Szkolnych w kościele p. w. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Uczniowie z pocztem sztandarowym  w składzie: Katarzyna Skoczylas, Angelika Sanecka i Patryk Woś z klasy VI d wraz z panią katechetką uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego za zmarłych dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, katechetów, uczniów oraz pracowników szkół i placówek oświatowych Rzeszowa i okolicy.

WYSTAWA Z OKAZJI 100. ROCZNICY ŚMIERCI HENRYKA SIENKIEWICZA

15 listopada 2016 przypada 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, pierwszego Polaka, który w 1905 r. otrzymał literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości. Z tej okazji w bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa poświęcona naszemu wybitnemu rodakowi. Uczniowie mogą podziwiać prace swoich kolegów i koleżanek, którzy w maju tego roku wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Roku Sienkiewiczowskiego.

Lekcje muzealne

W dniu 10 listopada 2016 r., w naszej szkole gościło Muzeum Okręgowe z Rzeszowa. Tytuł zajęć prowadzonych przez Panią Ewelinę Zatorską - Kocoł brzmiał: "11 listopada wczoraj i dziś". W lekcji muzealnej uczestniczyły klasy: 6d, 6a, 5c, 4a, 4c i 4d.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapy Europy i odzyskała niepodległość. Cztery pokolenia Polaków walczyło o nią czynem zbrojnym i potajemnie, każdego dnia, z narażeniem życia pielęgnując polską kulturę i świadomość narodową, wszystko co polskie traktując jak cenną relikwię. Polacy żyjąc pod zaborami – pruskim, rosyjskim  i austriackim – przetrwali i zwyciężyli. Wielu za tę wymarzoną wolność oddało swe życie.

Wojewódzki Konkurs „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”

Dnia 9 listopada 2016 r. w Pogwizdowie Nowym został rozstrzygnięty XIII WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”, odbywający się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie i Burmistrza Głogowa Małopolskiego.

E-ANGIELSKI – innowacja pedagogiczna w SP25 w Rzeszowie

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczno-metodyczna z zakresu nauczania języka angielskiego i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Innowację prowadzą nauczycielki języka angielskiego mgr Kamila Lew i mgr Joanna Rachańska w klasach 4c i 4d.

 

Listopadowe spotkania z historią

2 listopada 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego, który przygotowali uczniowie klasy 5 d: Weronika Teter, Karol Jakubczyk i Jakub Pelc pod opieką p. Anny Domin i p. Małgorzaty Baran. Celem krótkiej audycji było uczczenie pamięci bohatera, którego postać jest ściśle związana z naszym miastem,pułkownika Leopolda Lisa-Kuli.

Zbiórka żołędzi i kasztanów dla zwierząt leśnych

W naszej szkole we wrześniu i październiku klasa 3d wraz z wychowawcą – Małgorzatą Ożyło zorganizowała zbiórkę żołędzi i kasztanów dla zwierząt leśnych. Kasztany to przysmak dla danieli, saren, jeleni i dzików. Wiewiórki robią z nich zapasy, a z żołędzi skorzystają sarny i dziki.

Kolejna edycja wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce Ekologicznej. Zapraszamy dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych do udziału w wojewódzkich konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej. Organizatorami konkursów są: Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie, Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego Świlczy i Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKODAR w Świlczy. Konkursy stanowią jeden z elementów Programu Edukacji Ekologicznej "Zdrowo jem - zdrowo żyję" i w bieżącym roku szkolnym są organizowane już po raz ósmy. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów EKOGALA 2016 w dniach 9/10 grudnia 2016 r. w rzeszowskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa. Wszystkie edycje konkursów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

 

 

Anna Hadała - koordynator konkursów

 

WYCIECZKA DO MUZEUM MIASTA RZESZOWA

W dniu 28 października 2016 r. uczniowie klasy 5b pod opieką pań: Beaty Baran i Jadwigi Dąbrowskiej, wybrali się na lekcję do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Lekcja ta była poświęcona Świętu Odzyskania Niepodległości. Dzieci zapoznały się z historią tego święta, poznały biografie dwóch wyjątkowych postaci historycznych: Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pułkownika Leopolda Lisa- Kuli.

Wyjazd do Teatru „Maska”

W dniach 25 i 26 października 2016 roku klasy drugie i trzecie, wraz z wychowawcami i opiekunami, uczestniczyły w spektaklu „Calineczka”, według słynnej baśni Hansa Christiana Andersena, w Teatrze Maska w Rzeszowie. Przedstawienie było nietypowe, bowiem przygody Calineczki aktorzy opowiedzieli bez słów.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

21 października 2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, w którym wzięli udział uczniowie klasy I a z wychowawczynią, panią Jolantą Pyziak oraz uczniowie klasy I b z wychowawczynią, panią Małgorzatą Woś. Pierwszym etapem uroczystości było przeprowadzenie pogadanki na temat zasad wypożyczania książek oraz korzystania z czytelni. Po zapoznaniu się z regulaminem dzieci przystąpiły do konkursu wiedzy o bohaterach najpopularniejszych baśni i legend.

Z WIZYTĄ W REDAKCJI

W dniu 21.10.2016r. uczniowie klasy 2a odwiedzili Redakcję Gazety Codziennej NOWINY. Spotkali się z redaktorami, zwiedzili pomieszczenia redakcyjne i zapoznali się z cyklem tworzenia gazety codziennej. Redaktor Ewa Kurzyńska odpowiadała na niezliczone pytania młodych czytelników. Na zakończenie spotkania redakcyjny fotograf wykonał pamiątkową fotografię, która pod hasłem „Zdjęcie dnia” ukazała się w NOWINACH w czwartek  - 27.10.2016r.

Godzina dla sportu z Krzysztofem Ignaczakiem

W dniu 19 października odbyło się spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem, Mistrzem Świata w siatkówce. Gość opowiedział o tym, jak się zaczęła jego przygoda ze sportem. Przybliżył dzieciom temat aktywności fizycznej, wytłumaczył dlaczego warto uprawiać sport i uczyć się języków obcych. Wspomniał o swoich przeżyciach z 2014 roku, kiedy Polska stanęła bardzo wysoko i zajęła pierwsze miejsce w siatkówce.

„WYPRAWA W POSZUKIWANIU EKOLANDII"

W dniu 17.10.2016 r. uczniowie klas: V a i V b pod opieką pań: Beaty Baran, Urszuli Sznerch i Jadwigi Dąbrowskiej wzięli udział w „zielonych” warsztatach edukacji ekologicznej w rezerwacie „Wielki Las” w Czudcu, zorganizowanych przez Stowarzyszenie EKOSKOP w Rzeszowie. Po przyjeździe do lasu w Czudcu, rozpoczęliśmy spacer ekologiczną ścieżką dydaktyczną w rezerwacie „Wielki Las”.

Wyniki konkursu „Mój Pupil Zwierzak”

13 października zostały ogłoszone wyniki Konkursu Plastycznego - „Mój Przyjaciel Zwierzak”, organizowanego przez Galerię Nowy Świat.  Na konkurs wpłynęło wiele prac, ale główną nagrodę zdobył Hubert Myśliński – uczeń klasy Ib. Gratulujemy!

Dzień Nauczyciela

12 X 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia rocznicę powstania KEN, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm w dniu 14 X 1773 r.

Życzenia dla pracowników szkoły od Samorządu Uczniowskiego

12 października 2016 był bardzo uroczystym dniem. W tym dniu odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski złożył z tej okazji życzenia wszystkim pracownikom szkoły, witając ich  przy głównym wejściu, wręczając im plakietki z życzeniami oraz słodkości „na dobry dzień”.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY - VIII edycja Konkursu „Figielka”.

 

DZIEŃ PAPIESKI

Już po raz szesnasty, 9 października 2016 roku w całej Polsce obchodzono Dzień Papieski. Wydarzenie to przypada w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i ma na celu propagowanie nauczania papieskiego oraz zbiórkę pieniędzy na stypendia papieskie. Tegoroczny Dzień Papieski nawiązywał do obchodzonego w kościele Roku Miłosierdzia i przebiegał pod hasłem: ”Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

„Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”

 

W dniu 5 października 2016 r. odbyło się  „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”.

W uroczystości wzięło udział wielu gości – Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, przedstawicielka Rady Rodziców, Panie Dyrektorki i wychowawczynie, które opiekowały się dziećmi  w zaprzyjaźnionych przedszkolach, nauczyciele SP-25 oraz Rodzice. Ale głównymi bohaterami tego wydarzenia byli uczniowie klas pierwszych.

Dzień Chłopaka w Ib

30 września wszyscy chłopcy z klasy Ib mieli swoje święto. Według pomysłu Samorządu Szkolnego uczniowie tego dnia przyszli na zajęcia w niecodziennych strojach. Każdy z chłopców miał na sobie olbrzymi, kolorowy krawat. Miłą niespodzianką dla nich były też przygotowane przez rodziców prezenty - kolorowe słoiczki wypełnione słodyczami. Każdy mały mężczyzna będzie miło wspominał ten dzień.

DZIEŃ KRAWATA

Z okazji Dnia Chłopaka, życzymy Wam abyście młodzi, czy „wyrośnięci”, byli nam zawsze uśmiechnięci!!! 30 września 2016, z okazji obchodzonego w Polsce Dnia Chłopaka, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego SP nr 25 w Rzeszowie, ogłosili ten dzień „Dniem Krawata i Muchy”.

Dzień Chłopaka w klasie ll f

W piątek 30 września 2016 r odbyła się klasowa uroczystość z okazji „ Dnia Chłopaka”. Tego dnia dziewczynki złożyły życzenia oraz podarowały chłopcom prezenty z okazji ich święta. W przygotowanie imprezy włączyli się rodzice, którzy zakupili prezenty oraz poczęstunek.

Wycieczka do lasu w Bratkowicach

28 września 2016 r. klasa 2e uczestniczyła w wycieczce przyrodniczo-integracyjnej do lasu w Bratkowicach. Koło leśniczówki czekał na grupę pan leśniczy - Bernard Dworak, który po powitaniu, oprowadził drugoklasistów po ścieżce przyrodniczo- edukacyjnej. Uczył dzieci jak rozpoznać gatunek drzewa po wyglądzie korony, pnia, liści i nasion. Pokazywał, jak policzyć po słojach pnia, ile lat miało ścięte drzewo.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017

 

Dnia 28 września 2016r. na godzinach wychowawczych odbyły się wybory na członków Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie. W wyborach wzięło udział 292 uczniów klas IV-VI.

PRZEWODNICZĄCĄ SZKOŁY została ANGELIKA SANECKA z klasy 6d, a jej ZASTĘPCAMI Piotr Sekreta z klasy 6b i Paulina Markiewicz z klasy 6a.

SPOTKANIE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH

27 września odbyło się w Komańczy spotkanie szkół noszących imię Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 60 – ta rocznica uwolnienia Prymasa z Komańczy. Przed Mszą Świętą dzieci mogły uwielbiać Boga śpiewem i tańcem prowadzonym przez wodzireja.

77 rocznica napaści sowieckiej na Polskę

17 września 2015 r. o godz. 18.30 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie z okazji 77 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Mszy św. przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W Mszy św. w której uczestniczyli, między innymi  przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, kombatanci i Sybiracy oraz 13 pocztów sztandarowych, brali także udział uczniowie naszej szkoły.

II Rzeszowski Zlot Owadów

W dniu 16 września 2016 r. grupa uczniów z klas 2e, 6c, 6d, 5c, 5d, pod opieką nauczycieli Lucyny Białas i Agnieszki Lewieniec, uczestniczyła w II Rzeszowskim Zlocie Owadów na rzeszowskich Bulwarach. Akcja ta miała charakter ekologiczno-edukacyjny. Jej celem było zamanifestowanie przez młode pokolenie potrzeby ochrony środowiska, a w szczególności dbania o bioróżnorodność gatunkową na Podkarpaciu.

LEKCJA W MUZEUM

15 września 2016 r. klasa 3 c uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa w ramach projektu „Jak to z tym pieniądzem było…” . Celem zajęć było przybliżenie historii i roli pieniądza w życiu dawnych i współczesnych pokoleń oraz ukazanie znaczenia, jakie pieniądz odgrywa w życiu człowieka.

 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Nowy Rok Szkolny powitaliśmy Mszą Świętą prowadzoną przez Księdza Prałata Henryka Wojtyło Proboszcza Naszej Parafii – Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes. Licznie uczestniczyli uczniowie , rodzice, nauczyciele i parafianie. Mszy Św. towarzyszył poczet sztandarowy Naszej Szkoły.

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2010/2011

 

Nabór 2017/2018


ePUAP

OFERTA UBEZPIECZENIA

REFORMA EDUKACJI

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć